The new auction will start soon

Auction 113. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14368

1937 Edward Śmigły - Rydz, 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 10.6.1938 z Ostrowa Wielkopolskiego do Warszawy, na odwrocie datowniki: przejściowy - Warszawa 1 i odbiorczy - Warszawa 30.

Fi.299
Mi.320 
30 PLN
14369

1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.299MK
110 PLN
SOLD
14370

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.300-02
Mi.321-23
750 PLN
14371

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
14372

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, cięty znaczek za 1 zł., katalogowany tylko bez gumy (Fi.75.-), ten z pełną oryginalną gumą w pięknym stanie, gwarancja Berbeka.

Fi.302 nz
Mi.323 U
140 PLN
SOLD
14373

1937 list z Gniezna z kasownikiem okolicznościowym "ROK WIELKOPOLSKI".

Fi.2845
40 PLN
14374

1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Warszawa 1, datownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Pakości.

Fi.Ck8
60 PLN
14375

1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej.

Fi.Cp70
40 PLN
14376

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, tak jak zwykle spotykana bez gumy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2 MK1
600 PLN
14377

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych.

Fi.bl.2-4
360 PLN
14378

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie listu poleconego wysłanej 30.IX z Warszawy do Zduńskiej Woli, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania (gdzieniegdzie minimalne przebarwienia).

Fi.bl.2-4
500 PLN
14379

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie.

Fi.bl.2-4
200 PLN
14380

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria czystych bloków, trzy bloki z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwa z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12, w pionie to różnica jednej dziurki; to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.2-4
1 250 PLN
14381

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
850 PLN
14382

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
14383

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
900 PLN
14384

1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Mysłowic; wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W DOBREJ SZKOLE ZDROWE DZIECKO!/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118).


80 PLN
14385

1937 pokwitowanie opłaty radiowej z Katowic.


100 PLN
14386

1937 pokwitowanie opłaty radiofonicznej (3 zł) za marzec, specjalny druk S.A. Polskie Radio o sygnaturze "IX P.12 (I-37) 90.000", odciśnięty datownik urzędu Warszawa 4 z wyróżnikiem "j", dodatkowo 5 znaczków kwestarskich za 10 gr "Zimowej Pomocy dla bezrobotnych"; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
14387

1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy z datą 12.V. na miejscowym liście (Myślicki 38 218).

Fi.278-9
100 PLN
14388

1938 list z Łukowa 18.I.38 do Krakowa.

Fi.284
10 PLN
14389

1938 znaczek z perforacją firmową "HF" (monogram) — Henryka Francka Synowie, Fabryka Środków Kawowych S. A. w Skawinie - suszarnia cykorii, hurtowy skład i przedstawicielstwo w Inowrocławiu, znaczek z użyty w urzędzie Inowrocławiu.

Fi.284
25 PLN
14390

1938 list polecony z Krzywicza do Wilna, z odręcznym oznaczeniem R i bardzo rzadko spotykanymi adnotacjami "Uprasza się o zwrot koperty bez nr" oraz "otrzymano bez cech polecenia". Na odwrocie stempel tranzytowy ambulansu pocztowego na trasie Zahacie - Lida nr 286 z wyróżnikiem a, stempel odbiorczy z Wilna.

Fi.284, 296
1 000 PLN
14391

1938 list za zwrotnym poświadczeniem odbioru z Warszawy 47 do Łodzi.

Fi.285, 294
30 PLN
14392

1938 polecony list urzędowy z Ministerstwa Przemysłu i handlu w Warszawie do Torunia, opłata za ekspres znaczkiem opłaty, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.287, U20
60 PLN
SOLD
14393

1938 PODWÓJNA PERFORACJA FIRMOWA P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 50 gr z serii widokowej z podwójną perforacją firmową - jedno uderzenie maszyny perforującej wyraźnie ukośnie przesunięte w stosunku do, przypadkowego zapewne, drugiego, kasowany; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.287II
Mi.308II
250 PLN
14394

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 122.

Fi.294
Mi.315
50 PLN
14395

1938 perforacja firmowa B.P. - Księgarnia Polska we Lwowie, parka pionowa znaczków z perforacją firmową w położeniu wzajemnie odwrotnym (swoiste tête-bêche) skasowane 17.XI w urzędzie Lwów 2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.294
Mi.315
200 PLN
14396

1938 kartka ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą".

Fi.294
Mi.315 
15 PLN
14397

1938 dowód przyjęcia prenumeraty na czasopisma Mrocza k. Bydgoszczy.

Fi.294
60 PLN
14398

1938 I Lwowskie Zawody Balonowe, stempel okolicznościowy z okazji Krajowej Wystawy Lotniczej.

Fi.294
80 PLN
14399

1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo w Bystrzycy nad Olzą adresowana do Radomia, stempel czeskiego urzędu pocztowego.

Fi.294
80 PLN
14400

1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo w Orłowej nad Olzą, dodatkowo stempel propagandowy "10.X.38 "Zagłębie węglowe"/ własnością POLSKI" (Myślicki 38 250), stempel czeskiego urzędu pocztowego w Orłowej.

Fi.294
100 PLN
14401

1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana datownikiem polskim Morawka, odbitka trójkątnego stempla propagandowego "MORAWKA (ZAOLZIE) OD 16.XI-9.XII.1938r. w granicach Rzeczypospolitej Polskiej" (Myślicki 38 259 - stopień rzadkości C).

Fi.294-6
120 PLN
14402

1938 "TYDZIEŃ WARSZAWY/ 2-9.X. 1938" stempel okolicznościowy odbijany wyłącznie, na sporządzonych w limitowanym (2500 sztuk) nakładzie, specjalnych kartach (Myślicki 38 246).

Fi.295
Mi.315 
80 PLN
14403

1938 kartka z Gródek Jagiellońskich do Lublińca, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / Rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, widokówka z Gródek Jagiellońskich.

Fi.295
60 PLN
14404

1938 list z Katowic do Warszawy, stempel Koła 75. Pułku Piechoty Strzelców Bytomskich.

Fi.295, 296
50 PLN
14405

1938 list polecony z Warszawy do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.295, 305
Mi.316, 326
80 PLN
14406

1938 "WYSTAWA PLESZEWIANKA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA W PLESZEWIE 14-21.VIII.1938." Pleszew, datownik okolicznościowy odciśnięty 15.VII na karcie wysłanej do Warszawy, dobry stan zachowania (Myślicki 38 021).

Fi.295, Cp72
Mi.316
30 PLN
14407

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 (numer prawie nieczytelny) z wyróżnikiem b.

Fi.296
Mi.317 
50 PLN