The auction will start on 21.06.2024

Auction 113. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14128

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
14129

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
14130

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277 
10 PLN
14131

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Miedzilaborce (Czechy) - Zagórz nr 372.

Fi.Cp50
200 PLN
14132

1932 bankowy ekspres polecony (erka prywatna z wyróżnikiem BM) z Katowic do Niemiec, frankatura mechaniczna Międzynarodowego Banku Handlowego S.A. w Katowicach, na odwrocie stemple niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Buthen (Wrocław - Będzin).


100 PLN
14133

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce.

Fi.242, 252, 254
60 PLN
14134

1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA".

Fi.242, 259
600 PLN
14135

1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie.

Fi.245, 250, 258, 259, 261
180 PLN
SOLD
14136

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku.

Fi.248
60 PLN
14137

1933 list z Stanisławowa do Lwowa, stempel opłaty ulgowej i na odwrocie stempel "18 PUŁK PIECHOTY S. K.".

Fi.251, 252
100 PLN
14138

1933 list z Gniezna do Warszawy, stempelek opłaty ulgowej, na odwrocie stempel "69 PUŁK PIECHOTY / (11 P. STRZ. WLKP. / 3 KOMPANJA".

Fi.253
140 PLN
SOLD
14139

1933 "X-LECIE L.O.P.P. MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V - WARSZAWA" Warszawa 2 (wyróżnik "c") okolicznościowy wirnik czytelnie odciśnięty na widokówce wysłanej 7.V do Łodzi; w katalogu Myślickiego nie reprodukowany!!! (Myślicki 33 108); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta ukośnie na długości ok.5 cm nadgięta - nie złamana); gwarancja Schmutz.

Fi.254
Mi.275
200 PLN
14140

1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I." Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 5 XII do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 30 131).

Fi.256
Mi.277
50 PLN
14141

1933 700-lecie Torunia, znaczek z obiegu pocztowego z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
14142

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G., czyste (Fi.450.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.258G
Mi.279
400 PLN
14143

1933 700-lecie Torunia (znak wodny II.G.) i II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu (znak wodny II.D), znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo kasownikiem wystawowym (Myślicki 33 005).

Fi.258G, 260D, 255
Mi.279, 281Y, 276
100 PLN
14144

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-).

Fi.259
Mi.280
700 PLN
14145

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 XI z Torunia do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "t", pieczęć nagłówkowa nadawcy "Sekretariat Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 33 001).

Fi.259
Mi.280
60 PLN
14146

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-).

Fi.259
Mi.280
170 PLN
14147

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
180 PLN
14148

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo (opisane omyłkowo w lewo), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
14149

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
14150

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
14151

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
500 PLN
14152

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
500 PLN
14153

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu.

Fi.260
Mi.281
110 PLN
14154

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
14155

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski.

Fi.260D
Mi.281
400 PLN
SOLD
14156

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.260D
Mi.281
180 PLN
14157

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D - trąbki w dół.

Fi.260D
Mi.281
900 PLN
14158

1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D - trąbki w dół.

Fi.260D
Mi.281
240 PLN
14159

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie.

Fi.260D
Mi.281Y
125 PLN
14160

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.250.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
14161

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
200 PLN
14162

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
14163

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
14164

1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
14165

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
140 PLN
14166

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
14167

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
250 PLN