The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 113. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13168

1914- klaser z kumulacją znaczków opłaty skarbowej, sądowej i stemplowej.


500 PLN
13169

1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze czerwonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym z żółtym poddrukiem - rzadki, widać minimalny ślad po podlepce.


150 PLN
13170

1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze zielonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym, widać lekki ślad po podlepce, sygnowany T.Schetyna.


100 PLN
13171

1918 STRZEMIESZYCE obszar byłego zaboru rosyjskiego po okupacji austro-węgierskiej - ZNACZEK DZIELONY, połówka znaczka dopłaty Bośni i Hercegowiny za 50 h. użyta 28.II.19 w Strzemieszycach, to nowe odkrycie - do tej pory znane jest użycie połówki takiego znaczka w Busku, Dąbrowie, Stopnicy i Szydłowie.


Mi.P12
300 PLN
13172

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki.


1 900 PLN
13173

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, dwie książeczki zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze niebieskim w pierwszej książeczce i brązowej w drugiej książeczce, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 200 PLN
13174

1918 JABŁONNA, znaczek ze stemplem prowizorycznym z Jabłonnej.


70 PLN
SOLD
13175

1918 LIPNO (ЛИПНО) - współkursory - wydanie GGW, znaczek za 10 fen z skasowany na wycinku -7.12.18 stemplem prowizorycznym - datownikiem rosyjskim, bardzo dobry stan zachowania.


400 PLN
13176

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
80 PLN
13177

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria pięknie kasowana i lokalnie ząbkowana w ŻYWCU, gwarancja Jaszczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
600 PLN
13178

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria, znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
90 PLN
SOLD
13179

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.55-65
Mi.54-64
110 PLN
13180

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek ze spektakularną, powtarzalną tylko w części nakładu usterką w postaci plamy nad literą Z w wyrazie POCZTA, gwarancja na życzenie

Fi.58
Mi.57
120 PLN
13181

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja.

Fi.58
Mi.57
60 PLN
13182

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. jasnym odcieniu, z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis.

Fi.58 B1
Mi.57
80 PLN
13183

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h., z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis.

Fi.58 B1
Mi.57 
90 PLN
13184

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 10 h., górny z błędem na poz.3 małego arkusza "uszkodzona lewa cyfra 0", gwarancja i opis pozycji Landre, Berbeka.

Fi.59 B
Mi.58 
50 PLN
13185

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, kartka z Sanoka nadana 25.5.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.61
800 PLN
13186

1919 wydanie Komisji Rządzącej, list polecony z Krakowa nadany 6.3.19 do Sosnowca, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.62
200 PLN
13187

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 50 h. z niekatalogowanymi błędami "przerwane P w POLSKA" i "zalane E", błędy na tej wartości są rzadkie, gwarancja.

Fi.63 B
Mi.62
50 PLN
13188

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 1 kr. z rzadkim błędem "cień odbicia skrzydła w kolorze szarooliwkowymna", gwarancja Ryblewski.

Fi.65 B
Mi.64
150 PLN
13189

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kasowany znaczek za 1 kr. z błędem na poz.20 "wcięcie w lewej jedynce", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.65 B3
Mi.64
60 PLN
13190

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja.

Fi.73 P3
Mi.65
90 PLN
13191

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta w czworoblokach, niektóre znaczki w marginesowych lub narożnych, rzadkie z tak wczesnego okresu.

Fi.73-84A
Mi.65-76
2 400 PLN
13192

1919 wydanie w walucie koronowej, nieząbkowana seria czysta (Fi.480.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.73-84A
Mi.65-76
400 PLN
13193

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

Fi.73-84A
Mi.65-76
380 PLN
13194

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.150.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76 
120 PLN
13195

1919 wydanie w walucie koronowej, zestaw znaczków z odmianami barw i papierów.

Fi.73-84A, B
Mi.65-88
2 500 PLN
13196

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.73B
25 PLN
13197

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok znaczków za 3 hal., prawy dolny z bardzo rzadkim w tak zaawansowanym stadium błędem na poz.94 "duża plama na piersi orła", w PZP błąd 2, gwarancja.

Fi.73B B
Mi.77x
120 PLN
13198

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w barwie czerwonobrązowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.73P
Mi.65
80 PLN
13199

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.73P3
Mi.65P
60 PLN
13200

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze zielonkawoszarym, gwarancja.

Fi.74 P2
Mi.66
80 PLN
13201

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja.

Fi.74 P4
Mi.66
320 PLN
13202

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja.

Fi.74 P4
Mi.66 
160 PLN
SOLD
13203

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 50 hal. w kolorze jasnoniebieskim.

Fi.74 P5
Mi.71 
220 PLN
13204

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek za 5 hal. z błędem na poz.92 "łukowata kreseczka między literami L i S", w PZP błąd 8, gwarancja.

Fi.74A B
Mi.66x
40 PLN
13205

1919 wydanie w walucie koronowej, makulaturowy czworoblok z drukiem na zagiętym marginesie, po rozłożeniu zagięcia brak dużej części obrazków górnej parki znaczków.

Fi.74A MK
Mi.66
400 PLN
13206

1919 wydanie w walucie koronowej, niepozorny, ale ciekawy znaczek cięty za 5 hal. na papierze prążkowanym i jednocześnie żeberkowanym pionowo co widać na skanie, o podwójnym znacznie wzajemnie przesuniętym druku, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem (MK).

Fi.74Ay Dp
Mi.66y
400 PLN
13207

1919 CENZURA WOJSKOWA / GŁ.POCZTA POLOWA / WARSZAWA - wydanie w walucie koronowej, pasek trzech znaczków za 5 h. pochodzący z pocztówki nadanej w Galicji, z bardzo dużym fragmentem stempla cenzury wojskowej typu F3, stosowanego od II do V.1919.

Fi.74B
Mi.78 
80 PLN