Auction 113. Inter-war Poland 1919-1939

13888

1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I.

Fi.209I
Mi.237I
30 PLN
13889

1925 widokówka wysłana 19.X z agencji pocztowej Rogów do Łodzi, zwraca uwagę datownik specjalnego typu, z wypiłowaną nazwą urzędu zbiorczego znajdującą się w górnej części stempla; datownik odbiorczy Łódź 6 z 21.X; dobry stan zachowania.

Fi.209I
Mi.237I
80 PLN
13890

Fi.209I, II
Mi.237I, II
40 PLN
13891

1925 wydanie obiegowe, 10gr - frankatura wielokrotna, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 8 XI 27 z Drohobycza do Jarosławia; przebarwienia.

Fi.209II
Mi.237II
50 PLN
13892

1925 wydanie obiegowe, 2x10gr + całostka za 10gr z takim samym znakiem opłaty, dofrankowana karta pocztowa wysłany 22.5.28 roku z Warszawy do Lille, znaki opłaty skasowane stemplem rolkowym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.209II, Cp46
Mi.237II
40 PLN
13893

Fi.209I ZL
Mi.237I
80 PLN
13894

1925 list z Poznania 5.XI.25 do Niemiec.

Fi.210
Mi.238
10 PLN
13895

1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku.

Fi.210
40 PLN
13896

Fi.210I ZL
Mi.238I
80 PLN
13897

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 15 gr. o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL - odmiana rysunku "kreski tła połączone z cyframi", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis odmiany Schmutz.

Fi.210I ZL
Mi.238I
200 PLN
13898

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 1, widokówka z Krakowa.

Fi.211
40 PLN
13899

1925 wydanie obiegowe, pierwsze fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze karminowoczerwonym o wyrazistym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.211 FPI
Mi.239 Pfa
800 PLN
13900

1925 wydanie obiegowe, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.211 FPII
Mi.239 Pfa
600 PLN
13901

1925 różne widoki, czworoblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.200 euro) odmiany znaczka za 20 gr. - brak kropek w spirali ornamentu.

Fi.211II
Mi.239II
300 PLN
13902

1925 wydanie obiegowe, 30 gr - frankatura wielokrotna, pasek pionowy trzech znaczków w typie I na liście poleconym wysłanym 22.6.32 z Łodzi do Wierzbnika.

Fi.213I
Mi.241I
50 PLN
13903

1925 pomnik Jana III Sobieskiego, wzorcowy egzemplarz rzadkiego I nakładu znaczka za 30 gr. (Fi.280.-); kreski nie tylko przecinają nominał, ale sam znaczek w całkowicie odmiennej szaroturkusowej barwie.

Fi.213I
Mi.241I
225 PLN
13904

1925 Pomnik Jana III Sobieskiego w Warszawie, narożny dziewięcioblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.98 euro) odmiany znaczka za 30 gr. - kreski tła nie dochodzą do GR, dodatkowo z liczbami rozrachunkowymi na górnym marginesie i numerem arkusza na lewym.

Fi.213II
Mi.241II
750 PLN
13905

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, kompletna seria na liście lotniczym z Warszawy do Paryża, dofrankowano znaczkiem za 50 gr "Orzeł w wieńcu", znaczki skasowane 11 IX w urzędzie Warszawa 1, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "30", dodatkowe stempelki "SAMOLOTEM" i "Par avion"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.216-24
Mi.224-32
200 PLN
13906

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.216-24
Mi.224-32
320 PLN
13907

Fi.216-24
Mi.224-32
320 PLN
13908

Fi.216-24
Mi.224-32
250 PLN
13909

Fi.216-24 FFi
Mi.224-32
320 PLN
13910

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, prawy znaczek z błędem "LÓTNICZA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.219B
Mi.227
240 PLN
13911

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 2 XII 1932 z urzędu Katowice 1 do Norymbergi, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datownik odbiorczy z 3.12; koperta firmowa HOTEL MONOPOL KATOWICE; dobry stan zachowania.

Fi.220, 221, 222
Mi.228, 229, 230
200 PLN
13912

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, zagraniczny list wysłany 25.III.1931 z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do South Harrow w Anglii; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.220, 224
Mi.228, 232
30 PLN
13913

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem "PUCZTA".

Fi.224B1
Mi.232
250 PLN
13914

1925 kartka z Jedlińska do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej.

Fi.Cp42
70 PLN
13915

1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do posła RP w Pradze, stempel TAJNE i OTWIERA WYŁĄCZNIE ADRESAT.

60 PLN
13916

500 PLN
13917

1925 list wartościowy przekazany pocztą dyplomatyczną na kopercie Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Warszawy do posła R.P. w Pradze, adnotacja ściśle tajne.

80 PLN
13918

1925 koperta listu z Ministerstwa Przemysłu i Handlu do polskiego konsulatu w Wiedniu, adnotacja "przez Kurjera M-wa Spr. Zagranicznych".

30 PLN
13919

1925 czysty formularz zagranicznego przekazu paczkowego z sygnaturą P.Z.G. No 663 -100.000-25.

80 PLN
13920

1925 czysty formularz przekazu zleceniowego z sygnaturą XI.925.

100 PLN
13921

1926 list polecony z Warszawy do polskiego konsulatu w Pradze.

Fi.183, 192
25 PLN
13922

1926 "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" wczesny stempel okolicznościowy odciśnięty 17.VI na znaczku na wycinku, według Myślickiego stopień rzadkości C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! (Myślicki 26 001).

Fi.188
Mi.207
50 PLN
13923

1926 list z Kraśnika do Lublina, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej z wyróżnikiem b.

Fi.188
40 PLN
13924

1926 kartka z Poznania do Niemiec, widokówka z Poznania.

Fi.188, 208I
Mi.207, 236I
15 PLN
13925

1926 list lotniczy z Warszawy 9.II.25 do Gdańska, stemple poczty lotniczej i nalepka L.O.P.P. i dwa znaczki składkowe L.O.P.P., na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.192
Mi.211
360 PLN
13926

1926 list polecony z Radzymina 6.1.26 do Białej Podlaskiej, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.192
Mi.211
25 PLN
13927

1926 list z Ministerstwa Spraw zagranicznych do konsulatu polskiego w Pradze.

Fi.192, 208
Mi.211, 236
15 PLN