Auction 113. Inter-war Poland 1919-1939

13728

1923 hiperinflacja, firmowy list nadany 27.10.23 z Warszawy do Anglii, opłata 12.000 mk.

Fi.164
90 PLN
13729

1923 wydanie okolicznościowe, seria z odmianami ząbkowań i papieru.

Fi.164-6
Mi.182-4
250 PLN
13730

1923 seria wydania okolicznościowego.

Fi.164-6
Mi.182-4
15 PLN
13731

1923 wydanie okolicznościowe, seria z dwoma odmianami znaczka za 1000 mk.

Fi.164-6
Mi.182-4
20 PLN
13732

1923 150-lecie Komisji Edukacji narodowej, parka rozdzielona pustopolem, mankamenty na gumie.

Fi.165
Mi.183
35 PLN
13733

1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, parka rozdzielona pustopolem, na pustopolu podlepka.

Fi.165
Mi.183
10 PLN
13734

1923 150-lecie utworzenia KEN, znaczek za 3000 mk - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list wysłany 11.X ze Lwowa do Krakowa, znaczek skasowany wirnikiem mechanicznym, dobry stan zachowania.

Fi.165
Mi.183
30 PLN
13735

1923 druk kościelny wysłany z kościoła w Lubomia do urzędu parafialnego w Ślemieniu, gwarancja.

Fi.165
100 PLN
13736

1923 150-lecie utworzenia KEN, czworoblok znaczków za 3000 mk., prawy górny z błędem "KONAPSKI", na górnych znaczkach jeden lekki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.165 B1
Mi.183I
60 PLN
13737

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek za 3000 mk. z błędem "KONAPSKI", gwarancja i oznaczenie.

Fi.165 B1
Mi.183I
60 PLN
13738

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok znaczków za 3000 mk. rozdzielonych międzypolami, lewy dolny z błędem "KONAPSKI", skatalogowano układ odwrotny znaczek z błędem po prawej.

Fi.165 B1 + Pp + 165
Mi.183I + Zf + 183
120 PLN
13739

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok rozdzielony pustopolami, dolny lewy znaczek z błędem "KONAPSKI".

Fi.165B1
Mi.183I
150 PLN
13740

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "KONAPSKI".

Fi.165B1
Mi.183I
25 PLN
13741

1923 Inflacja list polecony z Tczewa do Niemiec.

Fi.166, 169
80 PLN
13742

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy z przesuniętym poziomo nadrukiem.

Fi.167I
Mi.185
25 PLN
13743

1923 wydanie prowizoryczne, znaczki z obiegu pocztowego, dolna parka z nie dodrukiem nominału, dolne znaczki gwarancja Walocha.

Fi.167II MK
80 PLN
13744

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.167IMK
Mi.185
100 PLN
13745

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją pionową, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
40 PLN
13746

Fi.167I MK
Mi.185
40 PLN
13747

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowy drukiem podwójnym, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
Mi.185
80 PLN
13748

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z nie dodrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.167I MK
60 PLN
13749

1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.167I MK
50 PLN
13750

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

Fi.167INo
Mi.185K
350 PLN
13751

Fi.167INo
Mi.185K
350 PLN
13752

1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania.

Fi.168
Mi.189
400 PLN
13753

1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczątkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz.

Fi.168 MK
Mi.189
500 PLN
13754

Fi.168 No
Mi.189
4 000 PLN
13755

1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
1 200 PLN
13756

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i fotoatest Jendroszek.

Fi.168MK
100 PLN
13757

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.168No
Mi.189K
320 PLN
13758

Fi.168No
Mi.189K
350 PLN
13759

Fi.168No
Mi.189K
350 PLN
13760

1923 wydanie przedrukowe, ośmioblok z szczątkowym drukiem podwójnym.

Fi.169I
Mi.186
80 PLN
13761

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.169I
Mi.186I
250 PLN
13762

Fi.169I
30 PLN
13763

Fi.169I B
Mi.186
200 PLN
13764

1923 wydanie przedrukowe, znaczki za 25000/2 mk (mniejszy format) - frankatura wielokrotna, prawidłowo opłacony miejscowy list polecony przesłany 12.XII w Krakowie, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.169II
Mi.187
50 PLN
13765

1923 list z Krakowa nadany 28.12.23 do Wiednia.

Fi.169II
100 PLN
13766

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja Walocha.

Fi.169IIMK
Mi.187
50 PLN
13767

Fi.169IINo
Mi.187K
350 PLN