The new auction will start soon

Auction 113. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19816

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
19817

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany -1-6. z Gärtringen w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy z 29.6, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 678".


50 PLN
SOLD
19818

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany -9.4 z Düsseldorfu do Warszawy, na odwrocie odbity częściowo datownik odbiorczy z 11.5, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 718".


50 PLN
SOLD
19819

1982 cenzura stanu wojennego, dwa telegramy, jeden list krajowy i sześć listów z zagranicy ze stemplami Stanu Wojennego.


80 PLN
SOLD
19820

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
19821

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
19822

1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
19823

1983 40.rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 6 zł z błędem występującym na poz.6 w części nakładu "odwrócone C zamiast O w ŻOB na przywieszce", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2718PW B1
Mi.2866
40 PLN
19824

1983 40-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 5 zł z błędem na poz.34 "wgłębienie w K w WOJSKO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2735 B1
Mi.2883
30 PLN
19825

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
300 PLN
19826

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
19827

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2743MK3
Mi.2888
200 PLN
19828

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
19829

1983 korespondencja firmowa, list polecony z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty.


10 PLN
19830

1983 korespondencja firmowa, list z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty.


10 PLN
19831

1983 korespondencja firmowa, list z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty.


10 PLN
19832

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.09; temat - SZACHY.

Fi. 2562
Mi.2710 
10 PLN
19833

1984 list nadany z jachtu S/Y Dunajec z wyprawy do Ameryki z okazji 450-lecia odkrycia Kanady wysłana we francuskim porcie Saint-Malo.

Fi.2591
50 PLN
19834

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
35 PLN
19835

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
19836

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów przez co środek znaczka ma nieostry obraz.

Fi.2764
Mi.2912
30 PLN
19837

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z błędem "brak apostrofu i części cyfry 8".

Fi.2764B1
Mi.2912
20 PLN
19838

1984 40-rocznica bitwy o Monte Cassino, znaczek na specjalnej karcie skasowany 18.5 stemplem okolicznościowym.

Fi.2771
Mi.2919
30 PLN
19839

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
19840

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, znaczek z błędem "6 zamiast s w Powstania".

Fi.2783 B1
Mi.2931
35 PLN
19841

1984 40-lecie MO i SB, znaczek za 6 zł z błędem na poz.1 "5-ty punkt na zielonym polu"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2790 B1
Mi.2938
40 PLN
19842

1984 40-lecie MO i SB, znaczek z błędem "piaty punkt na zielonym polu".

Fi.2790B1
Mi.2938
25 PLN
19843

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
19844

1984 XXIII Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, blok - znaczek za 17 zł z błędem "podwójne udo"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.124 B
Mi.Bl.94
50 PLN
19845

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
240 PLN
19846

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
19847

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
45 PLN
19848

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, 4 zł połowa arkusza sprzedażnego, z błędami na: poz.5 "kolec na prawym przednim kole", poz.7 "uszkodzona szprycha dużego koła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2813 B1, B2
Mi.2961
80 PLN
19849

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "uszkodzone A".

Fi.2818B1
Mi.2966
25 PLN
19850

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.1 "litera O w POLSKA wyszczerbiona wewnątrz z lewej strony, "poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka i przerwana ramka pod 27", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania (arkusz poziomo zgięty).

Fi.2819 B1, B2, B
Mi.2967
80 PLN
19851

1985 Panorama Racławicka, znaczek z błędem "skośny lewy górny szeryf litery K w POLSKA".

Fi.2819B1
Mi.2967
10 PLN
19852

1985 głowy wawelskie, dwa znaczki z niedopasowanym drukiem barw; jeden w poziomie, drugi w pionie. Przesunięcie w pionie, mimo że mniej efektowne niż poziome jest rzadsze.

Fi.2838MK
Mi.2986
200 PLN
19853

1985 głowy wawelskie, znaczek z niedopasowanym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
90 PLN
19854

1985 głowy wawelskie, parka znaczków z niedopasowanym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego.

Fi.2838MK
Mi.2986
175 PLN
19855

1985 przywódcy ruchu ludowego, znaczek makulaturowy z zasmarowany farba drukarską.

Fi.2841MK
Mi.2989
30 PLN