The new auction will start soon

Auction 113. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19736

1979 rzeźba "Pokój", marginesowa parka znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.2508nz
Mi.2656U
1 200 PLN
SOLD
19737

1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.6 z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu.

Fi.Cp664
10 PLN
19738

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105 ND
Mi.Bl.74 ND
150 PLN
19739

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
100 PLN
SOLD
19740

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
100 PLN
19741

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
100 PLN
19742

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
200 PLN
19743

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer 00044 po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
240 PLN
19744

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106aB1
Mi.Bl.75
20 PLN
19745

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106aB1
Mi.Bl.76
25 PLN
19746

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani.

Fi.bl.106b
Mi.Bl.76
50 PLN
19747

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.bl.106b B1
Mi.Bl.76
100 PLN
19748

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106bB1
Mi.Bl.76
60 PLN
19749

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
19750

1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury.

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
19751

1979 badanie kosmosu, blok z zaplamieniem czerwoną farba drukarską w lewym dolnym rogu, gwarancja.

Fi.bl.110MK
Mi.Bl.80
90 PLN
SOLD
19752

1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; przesyłka oznaczona stempelkiem "Wojskowe bezpłatne", dodatkowy stempel ze skorpionem; temat - FAUNA.


30 PLN
19753

1979 kartka z polskiej misji pokojowej w ranach ONZ na Bliskim Wschodzie.


15 PLN
SOLD
19754

1979 list z polskiej misji pokojowej w ramach ONZ z Syrii/Egiptu.


15 PLN
19755

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
19756

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
19757

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
19758

1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczek za 6,50 zł z błędem na poz.40 "uszkodzone litery KOW"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2522 B1
Mi.2670
50 PLN
19759

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
19760

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN
19761

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania.

Fi.2526-29 ND
300 PLN
19762

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, znaczek za 6,50 zł z błędem na poz.6 "krótszy kijek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2528 B1
Mi.2676
50 PLN
19763

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, znaczek z błędem "krótszy kijek".

Fi.2528B1
Mi.2676
20 PLN
19764

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
19765

1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2534 B1
Mi.2682
30 PLN
19766

1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, dolny prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W".

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
25 PLN
19767

1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2534 B3
Mi.2682
30 PLN
19768

1980 Z tradycji szkolnictwa morskiego, znaczek za 6 zł z powtarzalnym błędem "przerwane o w Polska"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2554 B2
Mi.2701
40 PLN
19769

1980 35. rocznica powstania ONZ, znaczek za 8,40 zł z błędem na poz.43 "ścięte a w Polska i uszkodzona flaga", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2565 B1
Mi.2713
50 PLN
19770

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ścięta litera a w Polska i uszkodzona flaga".

Fi.2565B1
Mi.2713
30 PLN
19771

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy górny znaczek z błędem "ścieniałe a w Polska".

Fi.2565B1
Mi.2713
40 PLN
19772

1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u dołu, czyste (Fi.60.-).

Fi.2573-78
Mi.2721-26
50 PLN
19773

1980 katalog wystawy projektów polskich znaczków pocztowy zawierające ilustracje czarno białe wielu zrealizowanych projektów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, oraz sylwetki projektantów.


40 PLN
19774

1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF.

Fi.2460ND
15 PLN
19775

1981 cenzura Stanu Wojennego, list polecony nadany w dniu wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 z Skawiny do Skarżyska Kamiennej, stemplem Urzędu Cenzury nr 065 i CENZUROWANO.

Fi.2544
250 PLN