The auction will start on 21.06.2024

Auction 113. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19656

1976 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Interphil 76 w Filadelfii, arkusz sprzedażny.

Fi.2297 ark.
Mi.2444
50 PLN
19657

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, znaczek z bloku.

Fi.2311
Mi.2458 
10 PLN
19658

1976 25-lecie Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, komplet czystych znaczków z przywieszkami (wszystkie warianty).

Fi.2320-23
Mi.2467-70
20 PLN
19659

1976 Polskie porty, seria z pustopolami nad znaczkami.

Fi.2328-35
Mi.2475-82
120 PLN
19660

1976 polskie porty, seria w parkach z pustopolami na górnym marginesie z napisami "PORTY POLSKIE".

Fi.2328-35
Mi.2475-82
100 PLN
19661

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2330
Mi.2478 
15 PLN
19662

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2334
Mi.2481 
15 PLN
19663

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2335
20 PLN
19664

1976 porty polskie, znaczek za 8.40 zł. z błędem "pęknięta dolna kreseczka E w KOŁOBRZEG", gwarancja.

Fi.2335 B1
Mi.2482 
30 PLN
19665

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, blok z przesuniętym drukiem barwy czerwonej.

Fi.bl.54
Mi.Bl.66
25 PLN
19666

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk bloku.

Fi.bl.98ND
Mi.Bl.65SD
40 PLN
19667

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.98ND (54)
Mi.Bl.65ND
50 PLN
19668

1976 kartka z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.


15 PLN
19669

1976 kartka z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.


15 PLN
19670

1976 list wojskowy z Warszawy do Poznania, stemple polskiej misji wojskowej ONZ na Bliskim Wschodzie.


30 PLN
19671

1977 rocznik znaczków czystych (Fi.102,50).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
90 PLN
19672

1977 rocznik kopert FDC (bez bl.101(57); Fi.84,90).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
150 PLN
19673

1977-83 lotnictwo współczesne, znaczek za 20 zł. typu II (bez lasu w tle), odmiana ta wykształciła się w końcowej fazie druku nowego nakładu - początkowo (w 1982) pojawiła się na kilku znaczkach w środku arkusza; sześć lat po nakładzie I także na znaczkach brzegowych; zdecydowanie niedoceniany znaczek, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i znaczek w większości zużyto pocztowo, obok dla porównania znaczek z lasem w tle dodany gratis.

Fi.2337II
Mi.2484
100 PLN
19674

1977 lotnictwo współczesne, czworoblok znaczka bez lasu w tle.

Fi.2337II
Mi.2484
80 PLN
19675

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa,znaczek z silnie nieprzesuniętą perforacją wchodzącą na dolne napisy znaczka.

Fi.2350 MK
Mi.2497
311 PLN
SOLD
19676

1977 rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, znaczek z silnie przesuniętym drukiem ramki.

Fi.2350MK
Mi.2497
450 PLN
19677

1977 Ochrona środowiska - ginące zwierzęta, 1,50 zł - drop, lewa połówka arkusza sprzedażnego, z powtarzalnym błędem na poz.11 "kolorowa plamka u dołu emblematu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
19678

1977 Międzynarodowe Konkursy im. Henryka Wieniawskiego, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.11I w Poznaniu; temat - MUZYKA.

Fi.2368
Mi.2515 
20 PLN
19679

1977 Dzień Znaczka - monety polskie, miejscowy list polecony z Poznania.

Fi.2382
Mi.2529
10 PLN
19680

1977 Dzień Znaczka - monety polskie, znaczek za 4,50 zł z błędem na poz.47 "cienkie P w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2382 B1
Mi.2529
50 PLN
19681

1977 "60 ROCZNICA REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ 1917-1977 OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" całostka dofrankowana i skasowana okolicznościowo 12.XI w urzędzie Bytom 1, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia "60 Rocz.Rew.Paźdz. Wystawa Filatelist."

Fi.Cp680a
30 PLN
19682

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzony dolny szeryf litery R w URODZIN".

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
19683

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
19684

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
19685

1977 FDC - "60. rocznica Rewolucji Październikowej", bloczek na karcie skasowany 1.X stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
19686

1977 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.


15 PLN
19687

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
19688

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 167 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
120 PLN
19689

1978 rocznik znaczków czystych (Fi.54,50).

Fi.2393I-2454
Mi.2540-2601
50 PLN
19690

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania (arkusz nie zgięty).

Fi.2393II
Mi.2540
1 000 PLN
19691

1978 lotnictwo współczesne, parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
60 PLN
SOLD
19692

1978 lotnictwo współczesne, narożny pasek trzech znaczków za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; na prawym znaczku z poz.43 występuje błąd "wyrwa w murze", pokazany prawą strzałką jest jednym z kilku błędów spotykanych w poszczególnych sektorach tego wydania, gwarancja.

Fi.2393II B
Mi.2540
200 PLN
19693

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, arkusz sprzedażny z przywieszkami.

Fi.2394-5 ark.
Mi.2541-2
70 PLN
19694

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, błąd na przywieszce "czarna kropka na cyfrze 7".

Fi.2395PwB
Mi.2542
15 PLN
19695

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN