The auction will end on 08.07.2024
The auction ends in:

Auction 112. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6329

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.11 z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
20 PLN
SOLD
6330

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, lekkie wgniecenie produkcyjne w papierze, gwarancja Mikstein.

Fi.398nz
Mi.431U
250 PLN
6331

1946 ekspresowa polecona kartka z Końskiego do Torunia.

Fi.400, 401, Cp95
80 PLN
6332

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 12.7.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona" - nieujęty w klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa (długość: pierwsza linia 38mm, druga linia 32mm, wysokość liter 3/2mm); na odwrocie nietypowy datownik przejściowy "NEW YORK N.Y. A.M.F. TOUR 2" i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.400, 408a
Mi.433, 441a
135 PLN
SOLD
6333

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
80 PLN
6334

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, sześcioblok.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
6335

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. bardzo czytelnie skasowany w Siedlcach, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
SOLD
6336

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii - znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla", 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, obóz śmierci w Majdanku - znaczek za 3+5 zł, 25 rocznica III Powstania Śląskiego - znaczek za 3+7 zł, na karcie pocztowej ostemplowane 14.7 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103), liczone jako znaczki kasowane luzem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.401 B1, 402, 403, 404
Mi.434, 435, 436, 437
200 PLN
6337

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, górny znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
90 PLN
6338

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok.

Fi.402
Mi.435
35 PLN
6339

1946 600-lecie Bydgoszczy, narożna parka.

Fi.402
Mi.435
15 PLN
SOLD
6340

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza.

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435 
550 PLN
6341

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem".

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
6342

1946 600-lecie Bydgoszczy, znaczek z błędem "plamka z lewej strony poza obrębem obrazu znaczka", znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i oznaczenie.

Fi.402B1 MK
Mi.435
300 PLN
6343

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
SOLD
6344

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z 5 katalogowanymi i 4 niekatalogowanymi (powtarzalnymi) błędami: na poz.10 "dwie kreski na ramce", na poz.11 "gruba kreska na ramieniu (pod pachą)", na poz.16 "ukośna kreska przechodząca z lewej strony napisu MAJDANEK", na poz.21 "druga litera O w KOMORY przerwana z lewej strony", na poz.23 ""łuk" nad dachami", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3", na poz.49 "czarna plama pod ścianą pierwszego budynku z lewej strony", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka postaci"; dobry stan zachowania (Fi.1890.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 500 PLN
6345

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce przedstawiającej Górę św.Anny wysłany 19 V do Radomska, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Góra św.Anny (Myślicki 46 010); dobry stan zachowania.

Fi.404
Mi.437
60 PLN
6346

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek skasowany okolicznościowo 19.V na Górze Świętej Anny (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437 
15 PLN
6347

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, prawa cześć arkusza złożona w połowie.

Fi.404
Mi.438
200 PLN
6348

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, pełny arkusz sprzedażny w ładnym stanie.

Fi.404 ark.
Mi.437
380 PLN
6349

1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł. (Fi.1200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 200 PLN
6350

1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z przesuniętą perforacją pionową.

Fi.405MK
Mi.438
20 PLN
6351

1946 1. rocznica zwycięstwa, makulaturowy znaczek z silnie przesunięta perforacją pionową - brak części rysunku znaczka, gwarancja i oznaczenie "Mk" Walocha.

Fi.405MK
Mi.438 
65 PLN
6352

1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.406
Mi.440
25 PLN
SOLD
6353

1946 święto morza, narożny ośmioblok.

Fi.406
Mi.440
60 PLN
6354

1946 Święto Morza, kartka ze stemplem okolicznościowym z Gdyni.

Fi.406
Mi.440
40 PLN
6355

1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.406
Mi.440
120 PLN
6356

1946 Święto Morza, kartka z Gdyni do Krakowa, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYTU MAS ŚWIĘTO MORZA 1945", dodatkowo dwuwierszowy w ramce czarny stempel okolicznościowy "Nadano w samochodowym kiosku poczt. podczas uroczystości Święta Morza" - stopień rzadkości C według Myślickiego.

Fi.406
1 500 PLN
6357

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. z błędem na poz.48 "kropka po T", gwarancja i oznaczenie.

Fi.406 B1
Mi.440
80 PLN
6358

1946 Święto Morza, marginesowy znaczek cięty za 3+7 zł. (Fi.600.-), poza lekką naturalną zmarszczką papieru w pięknym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.406 nz
Mi.440 U
400 PLN
6359

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
80 PLN
6360

1946 Będzin, duży fragment arkusza złożonego w połowie, w arkuszu znaczek z błędem na poz. 100 "plama w prawym dolnym rogu".

Fi.406a B1
Mi.441a
190 PLN
SOLD
6361

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych.

Fi.406nz
Mi.440U
1 000 PLN
6362

1946 Święto Morza, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.406nz
Mi.440U
500 PLN
6363

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
6364

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym ca 0,0115 mm, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.406y
Mi.440
250 PLN
6365

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.407
Mi.439
25 PLN
6366

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok.

Fi.407
Mi.439
30 PLN
6367

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok.

Fi.407
Mi.439
30 PLN
6368

1946 rocznica manifestu lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. czytelnie unieważniony w Kaliszu miesiąc po wycofaniu z obiegu.

Fi.407
Mi.439
40 PLN