The auction will end on 08.07.2024

Auction 112. Communist Poland 1945-1952

6369

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka.

Fi.407
Mi.439
10 PLN
6370

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany kasownikiem Warszawa 20 - Sejm.

Fi.407
50 PLN
6371

1946 rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki komplet prób znaczka za 3 zł. w kolorach czarnym, czarnoniebieskim (parka) i oliwkowoczarnym, wszystkie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja (P2 i P3) Mikstein, z opisem koloru (P1) Schmutz.

Fi.407 P1, P2, P3
Mi.439
18 000 PLN
6372

1946 rocznica manifestu lipcowego, cięty znaczek za 3 zł. (Fi.650.-), gwarancja Ryblewski.

Fi.407 nz
Mi.439 U
600 PLN
6373

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
6374

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
6375

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
6376

Fi.407nz
Mi.439U
850 PLN
6377

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk.

Fi.408a
Mi.441a
150 PLN
6378

1946 Będzin, znaczek z abklaczem.

Fi.408a
Mi.441a
85 PLN
6379

1946 list ze stemplem okolicznościowym Dni Torunia 21-29.IX.46.

Fi.408a
100 PLN
6380

1946 "WYBIERZEMY SEJM JEDNOŚCI PRACY I ODBUDOWY" Warszawa 2 (wyróżnik "ab"), idealnie odciśnięty kasownik propagandowy na liście wysłanym 23.12 do Ostrowa Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 104).

Fi.408a
Mi.441a
54 PLN
6381

Fi.408a, b
Mi.441a, b
125 PLN
6382

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
35 PLN
6383

Fi.408a MK
Mi.441a
750 PLN
6384

1946 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Czerwińsk n/Odrą - zabytki architektury 5 zł - frankatura pojedyncza, list ofrankowany znaczkiem z ząbkowaniem prywatnym ZL8÷10 wysłany 4.4.47 do Poznania, nadawca "Społem ZWIĄZEK GOSPODARCZY SPÓŁDZIELNI R.P. MŁYN W CZERWIŃSKU n/Odrą pow.Zielona Góra"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
120 PLN
6385

1946 Będzin, list polecony z Sycowa do Wrocławia, znaczki z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie kasownik odbiorczy, gwarancja.

Fi.408b
Mi.441b
200 PLN
6386

1946 Będzin, list z Przylep do Poznania, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. gwarancja.

Fi.408b
Mi.441b
200 PLN
6387

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura wielokrotna, prawidłowo ofrankowany parką poziomą list polecony wysłany 7.III.47 z niewielkiej miejscowości Regimin do Płocka, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "a" o śr.32 mm, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
6388

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, , zwraca uwagę powtarzalna usterka "przecięta pionowo litera s w 20 szt.", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
105 PLN
6389

1946 Będzin, list polecony nadany 16.5.47 z Wrześni do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.408b
Mi.441b
60 PLN
6390

Fi.409
Mi.442
40 PLN
6391

1946 płyta nagrobna księdza Henryka IV Probusa, karta maksimum.

Fi.409
27 PLN
6392

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, parka bardzo rzadkich jako cięte znaczków za 6 zł. relatywnie niewysoko wyceniona w katalogu (Fi.4600.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.409 nz
Mi.442 U
5 600 PLN
6393

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
6394

1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków ciętych, gwarancja Perzyński

Fi.409nz
Mi.442U
3 600 PLN
6395

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z Zabrza do miejscowości Kitzingen am Main w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 16.5.47; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
40 PLN
6396

1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja.

Fi.410 B1
Mi.443
40 PLN
6397

Fi.411
Mi.444
70 PLN
6398

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.411B1
Mi.444
50 PLN
6399

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445
60 PLN
6400

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
6401

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
6402

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
6403

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
6404

Fi.412-4
Mi.445-7
1 100 PLN
6405

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
6406

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
6407

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w bardzo ładnym stanie.

Fi.412-4 ark.
Mi.445-7
2 200 PLN
6408

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN