The auction will end on 08.07.2024

Auction 112. Communist Poland 1945-1952

6529

1947 kultura polska, pozioma parka znaczków bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.432B MK
Mi.464A
20 PLN
6530

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
6531

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na górnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.434 P
Mi.468
26 000 PLN
6532

Fi.434A MK
250 PLN
6533

1947 list firmowy nadany w Krakowie przez pocztę peronową do Warszawy.

Fi.435A
90 PLN
6534

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o ostrym rysunku drukowana z walca N.2.W.V - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.16000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470
14 000 PLN
6535

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, czworoblok unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarawofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.IV ostrym kontrastowym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.32000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P4
Mi.470
26 000 PLN
6536

1947 Kultura Polska, znaczek z fragmentem numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
35 PLN
6537

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, 20 zł nieząbkowany znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.XII. - z którego wydrukowano tylko 4020 arkuszy - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, doskonały stan zachowania.

Fi.436A
Mi.470B
600 PLN
6538

1947 świat pracy, narożny czworoblok.

Fi.437
Mi.472
40 PLN
6539

Fi.437-40 P
8 000 PLN
6540

1947 świat pracy, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.438
Mi.473
80 PLN
6541

1947 świat pracy, znaczki unieważnione stemplem poczty peronowej Kraków 2.

Fi.438
25 PLN
6542

Fi.438 Pw
Mi.473
600 PLN
6543

1947 świat pracy, list z Mokowa do Stanów Zjednoczonych.

Fi.438, 439
100 PLN
6544

Fi.441
Mi.476
45 PLN
6545

1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z abklaczem nadruku, gwarancja z oznaczeniem Walocha.

Fi.441
Mi.476
50 PLN
6546

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.441, 442a, 427B
Mi.476, 477b, 462A
80 PLN
6547

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Leszna do Kanady.

Fi.441, 442a, 435B
Mi.476, 477a,469A
100 PLN
6548

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN
6549

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria 3 znaczków na lotniczym liście poleconym - opłaconym zgodnie z taryfą - wysłanym 28.2 z Warszawy do Chicago, na znaczku w kolorze czerwonym (rotograwiura) błąd nadruku na poz.28 "wcięcie na prawej krawędzi litery N i na lewej krawędzi cyfry 0"; stemple odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.600.-).

Fi.441, 442a B, 442b, 399, 436A
Mi.476, 477a, 477b, 432, 470B
500 PLN
6550

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

Fi.441B
Mi.476
30 PLN
6551

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 16 z błędem "połączone CZ", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

Fi.441B4
Mi.476
30 PLN
6552

1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z poz. 78-79, lewy znaczek z błędem "łącznik miedzy ZŁ i przekreślony pomnik", prawy znaczek z błędem "ścieniona poprzeczka Ł", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

Fi.441B5, B6
Mi.476
100 PLN
6553

1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z poz. 33-34, lewy znaczek z błędem "występna prawej dolnej belce", prawy znaczek z błędem "występ pod C", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

Fi.441B8, B9
Mi.476
100 PLN
6554

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 38 z błędem "plama pod lewą dolną belką", gwarancja z oznaczeniem Walocha.

Fi.441B11
Mi.476
40 PLN
6555

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z lekko przesuniętym nadrukiem, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha.

Fi.441MK
Mi.476
60 PLN
6556

1947 wydanie przedrukowe lotnicze, parka znaczków w barwie czerwonej, lewy znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja Kalinowski.

Fi.442aB1
Mi.477a
120 PLN
6557

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja.

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
6558

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN
6559

Fi.442aB1
Mi.477aI
120 PLN
6560

1947 przedrukowe wydani lotnicze, znaczek w barwie czerwonej z błędem "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.442aB1
Mi.477aI
100 PLN
6561

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja i opis Wysocki.

Fi.442aB1
Mi.477bI
60 PLN
6562

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, prawy znaczek z błędem "lewa belka z kreseczką", gwarancja Kalinowski.

Fi.442aB3
Mi.477a
50 PLN
6563

1947 przedrukowe wydania lotnicze, znaczek z poz. 43 z błędem "lewa belka z kreseczką", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.442aB3
Mi.477a
40 PLN
6564

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek podstawowy z druku walca I z poz. 12, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.442a wI
Mi.477a
60 PLN
6565

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek podstawowy z druku walca II z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Kalinowski, Walisch.

Fi.442a wII
Mi.477a
40 PLN
6566

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z nadrukiem ukośnym, gwarancja i opis Walocha.

Fi.442b
Mi.477b
80 PLN
6567

Fi.442b, 431B
Mi.477b,465A
100 PLN
6568

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, 50 zł/25 gr (typografia) - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 21.10 z Kępna do Nowego Jorku, ciekawostkę stanowi użycie jako formularza amerykańskiej całostki lotniczej, datowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.600.-); gwarancja.

Fi.442b, 432A
Mi.477b, 466B
400 PLN