Auction 112. Communist Poland 1945-1952

6049

1945 FDC- "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu".

Fi.371
Mi.403
150 PLN
6050

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, kartka z stemplami z pierwszego dnia obiegu.

Fi.371
Mi.403
60 PLN
6051

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadki prawdziwy, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403 U
400 PLN
6052

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403U
60 PLN
6053

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z mniej wyraźnym rastrem rysunku, ładny pięknie sygnowany egzemplarz, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi.403U
300 PLN
6054

1945 I Kongres Pracowników Poczt i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowy znaczek makulaturowy bez perforacji pionowej, gwarancja i oznaczenie Mk E. Krawczyk.

Fi.371MK
Mi.403
240 PLN
6055

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.371nz
Mi.403U
600 PLN
6056

Fi.371nz FFI
Mi.403U FALSE
30 PLN
6057

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
30 PLN
6058

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy znaczek cięty o niewyraźnym rysunku, gwarancja z MK Schmutz.

Fi.371nz MK
Mi.403U
300 PLN
6059

Fi.372
Mi.405
500 PLN
6060

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
6061

Fi.372
Mi.405
50 PLN
6062

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 600 PLN
6063

Fi.372, 373, 374
Mi.405, 406, 407
300 PLN
6064

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, kartka polecona z Elbląga nadana 2.8.45 do Dąbrówki, ciekawa prowizoryczna erka, opłata pocztowa ponad dwukrotnie zawyżona.

Fi.372, Cp92
540 PLN
6065

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.372nz
Mi.405U
1 600 PLN
6066

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancje.

Fi.372nz
Mi.405U
650 PLN
6067

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. użyty na miesiąc przed wycofaniem z obiegu.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
6068

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, narożny pasek.

Fi.373
Mi.406
210 PLN
6069

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany, gwarancja Walocha.

Fi.373
Mi.406
60 PLN
6070

Fi.373
Mi.406
70 PLN
6071

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.13000.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.400 U
3 250 PLN
6072

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, rzadka parka znaczków ciętych, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Wysocki.

Fi.373nz
Mi.405U
20 000 PLN
6073

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. unieważniony bardzo rzadkim datownikiem prowizorycznym ŁOCHÓW / WAR. DYR. P. w dniu 22 VIII 45, piękna czytelna odbitka, gwarancja.

Fi.373
Mi.406
200 PLN
6074

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
25 PLN
6075

Fi.374
Mi.407
30 PLN
6076

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany w Krakoie znaczek za 1+9 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
6077

1945 Westerplatte, znaczek oryginalny z poz.48 z usterką "plamy na dolnym marginesie, położone pod literami od Ł(ZŁ) do P(POLSKA)" występującą w części nakładu, powstałą prawdopodobnie wskutek uszkodzenia formy w końcowej fazie druku, dodatkowo ząbkowany falsyfikat z pełną oryginalną gumą z nadużytej formy z poz.10 - co odpowiada poz.48 oryginalnej formy; zwraca uwagę różnica w ząbkowaniu: znaczek prawdziwy ZL11, znaczek fałszywy ZL10½ (pokazany poniżej); szczegółowe informacje w artykule "Problem autentyczności znaczków "Westerplatte"" L.Schmutza, K.Sztaby, O.Lucknera HBBF 3 i 4/1986; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.374 B, 374 FFi
Mi.407
600 PLN
6078

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; pasek z klejem; stan jak na skanie.

Fi.374 nz FFi
Mi.407
350 PLN
6079

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
120 PLN
6080

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN
6081

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN
6082

1945 list lotniczy z Sokołowa Podlaskiego nadany 9.10.45 do Danii, znaczki unieważnione ręcznym napisem, w tym rzadki na obiegowej korespondencji znaczek z okazji 6. rocznicy walk o Westerplatte, stempel cenzury wojskowej nr 649.

Fi.374, 359, 378
1 000 PLN
6083

Fi.374P2
Mi.407U (Proof)
1 800 PLN
6084

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.374nz
Mi.407U
600 PLN
6085

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
6086

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 68 z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona litera C", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.375 (343B2)
Mi.408
50 PLN
6087

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona litera C", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.375 (343B2)
Mi.408
60 PLN
6088

Fi.375 B, 377
Mi.408, 410
50 PLN