Auction 111. Communist Poland 1945-1952

47522

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
47523

Fi.407nz
Mi.439U
850 PLN
47524

1946 list z Zielonej Góry do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3049.

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
47525

1946 Będzin, znaczek z abklaczem.

Fi.408a
Mi.441a
85 PLN
47526

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowoszary (zielonkawoszary) o kontrastowym rysunku i ciemnym tle na papierze średnim drzewnym gładkim, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
150 PLN
47527

1946 "DNI TORUNIA" Toruń, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 27.9 (Myślicki 46 054).

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
47528

1946 kartka z Żagania 5.10.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3045.

Fi.408a, Cp95
50 PLN
47529

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
47530

Fi.408a, b
Mi.441a, b
125 PLN
47531

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
35 PLN
47532

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, czworoblok legitymacyjny, prawy dolny z błędem "plamka w prawym dolnym rogu" na poz.100 " w części nakładu, czyste, dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.408a B1
Mi.441a
100 PLN
47533

Fi.408a MK
Mi.441a
750 PLN
47534

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.XVI. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę powtarzalna usterka "przecięta pionowo litera s w 20 szt.", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
100 PLN
47535

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę powtarzalna usterka "przecięta pionowo litera s w 20 szt.", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
120 PLN
47536

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł., brak części rysunku na obu znaczkach, druk na załamanym papierze.

Fi.408b B
Mi.441b
1 500 PLN
47537

Fi.409
Mi.442
40 PLN
47538

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, bardzo rzadki jako cięty znaczek za 6 zł. relatywnie niewysoko wyceniony w katalogu (Fi.2300.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.409 nz
Mi.442 U
2 600 PLN
47539

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
47540

1946 Zabytki architektury - płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.409a
Mi.442
200 PLN
47541

1946 Zabytki architektury - płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, 6 zł o ząbkowaniu ZL10¾ czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.409a
Mi.442
80 PLN
47542

1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków ciętych, gwarancja Perzyński

Fi.409nz
Mi.442U
4 000 PLN
47543

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 15.1.47 z miejscowości Szczytna Kłodzka do Towarzystwa Pomocy Polakom w Londynie, znaczki unieważnione jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Szczytna" (S350 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim (Mąka S354), zwraca uwagę mechaniczny stempel polecenia z automatycznym numeratorem z dostawioną literą "R" i stempelkiem "SZCZYTNA" (Mąka S351); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
400 PLN
47544

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 7.5.47 z Zabrza do miejscowości Vilsbiburg w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 23.5; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
80 PLN
47545

Fi.411
Mi.444
70 PLN
47546

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, cięty znaczek za 3+12 zł. na wycinku (Fi.800.-), został skasowany grzecznościowo w Pruszczu Gdańskim, znaczki cięte nie były formalnie w obiegu lecz spotyka się czasem listy opłacone podobnymi znaczkami, gwarancja Krawczyk.

Fi.411 nz
Mi.444 U
400 PLN
47547

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, pięknie cięty marginesowy znaczek za 3+12 zł., gwarancja Mikstein, Bojanowicz, z dodatkowym atestem Petriuk.

Fi.411 nz
Mi.444 U
900 PLN
47548

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445
60 PLN
47549

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
47550

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
47551

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
47552

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
47553

Fi.412-4
Mi.445-7
1 100 PLN
47554

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
47555

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
47556

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
47557

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
47558

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
47559

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
47560

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
47561

Fi.415a-c
Mi.448-50
100 PLN