Auction 111. Communist Poland 1945-1952

47242

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
47243

1945 kartka z Siedlec do Częstochowy.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
47244

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Puław, znaczek z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
120 PLN
47245

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy II z poz. 90 z charakterystycznym uszkodzeniem belki po prawej stronie , gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
47246

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy I z uszkodzoną belka z prawej strony, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
47247

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
47248

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
47249

1945 Święto Lotnika, stemple okolicznościowe z obchodów święta w Warszawie.

Fi.376a
80 PLN
47250

1945 znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z Godowa.

Fi.376a
50 PLN
47251

1945 list polecony z Henrykowa koło Warszawy do Warszawy, znaczki unieważnione ręcznie, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 51.

Fi.376a, 377
Mi.409b, 410
160 PLN
47252

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze brązowoczerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem I formy poz.50 - określanym jako błąd "dziura w belce"; co ciekawe perforacja pionowa jest przesunięta - znaczek dużo szerszy od typowego, a sam nadruk obrócony i skośnie przesunięty, przez co widać uszkodzenia belki z poz.60 i fragment mocno podniesionej belki z poz.59, bardzo ciekawe, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
47253

1945 wydanie przedrukowe, pięcioblok znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem I formy poz.31/43; dodatkowo na poz.33 błąd znaczka podstawowego "półksiężyc pod prawym nominałem", a na poz.42 błąd nadruku "uszkodzona prawa część belki", ale mniejszym niż "dziura w belce" występująca na prawej krawędzi formy, oba błędy pokazano w powiększeniu.

Fi.376a B
Mi.409b
150 PLN
47254

Fi.376aI
Mi.409b
35 PLN
47255

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
47256

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiednie znaczki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376aMK
Mi.409b
140 PLN
47257

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacja i nadrukiem, podlepka.

Fi.376aMK
Mi.409b
120 PLN
47258

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
47259

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
47260

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, rozmazany rysunek znaczka.

Fi.376aMK
Mi.409b
120 PLN
47261

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
47262

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
47263

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko obróconym nadrukiem I formy na znaczku podstawowym z częściowym abklatschem na odwrocie (Fi.60.-), brak ząbka po prawej stronie.

Fi.376a MK4
Mi.409b
50 PLN
47264

Fi.376aMK5
Mi.409b
60 PLN
47265

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem formy III, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo
Mi.409bK
500 PLN
47266

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
47267

Fi.376aNo III
Mi.409bK
500 PLN
47268

Fi.376aNp III
Mi.409b DD
3 000 PLN
47269

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, list wysłany z Cieszyna do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym jednowierszowym stemplem "Cieszyn 1" z datą dostawioną jednowierszowym datownikiem "19.9.45" - C118a wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b
100 PLN
47270

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
45 PLN
47271

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z nadrukami typ 1 i typ 2 w parce na liście firmowym z Miechowa do Krakowa.

Fi.376a typ1-2
Mi.409b
50 PLN
47272

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
47273

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz.

Fi.376b
Mi.409a
1 500 PLN
47274

1945 wydanie przedrukowe, miejscowy list polecony nadany 8.11.45 opłacony znaczkami z nadrukiem nowej wartości 1,50 zł w barwie czerwonej i ciemno brązowoczerwonej, znaczek 376b z nadrukiem formy II z poz. 53 typ 2, list prawidłowo opłacony w dobrym stanie, fotoatest.

Fi.376b, 376d, 362
Mi.393, 409a, 409b
4 000 PLN
47275

1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Witkowa do Ostrowa Wielkopolskiego, unikalna opłata czworoblokiem znaczków w barwie czerwonej wydania przedrukowego, opłata zawyżona (zbędny znaczek z serii rocznicy wyzwolenia Warszawy), niemniej z oryginalnego obiegu pocztowego, dekoracyjny i bardzo rzadki walor, fotoatest Mikulski.

Fi.376b, 390
Mi.409a, 423
5 500 PLN
47276

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy unikalny z rzadkim błędem na poz.53 "plamka nad belką", z atestu plama powstała skutkiem wyprysku stopu przy sporządzeniu odlewu stereotypowego i zanikła podczas dalszego druku skutkiem zużycia, to szybkie zanikanie opisał L.Schmutz na tanim znaczku drukowanym typografią "Przegląd Filatelistyczny" 8/2007 i zreprodukował na il.13, tu na drogim znaczku podstawowym drukowanym rotograwiurą, historyczny fotoatest z 1973 roku Prof.dr Antoni Łaszkiewicz.

Fi.376b F.I
Mi.409a
3 000 PLN
47277

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 16, gwarancja Gryżewski, Walocha.

Fi.376b FI
Mi.409a
6 000 PLN
47278

1945 wydanie przedrukowe, dwa piękne czworobloki znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.8 x 800 euro) - pierwszy z nadrukiem II formy poz.37/48 - po lewej nadruk typu 1, a po prawej nadruk typu 2, drugi poz.75/86 ma układ odwrotny - po lewej nadruk typu 2, a po prawej nadruk typu 1; taki układ występuje tylko pomiędzy środkowymi kolumnami arkusza, a ponieważ w tych kilku urzędach pocztowych, z których te znaczki spotykamy, darto je na połówki i potem ćwiartki takie parki się nie zachowały; to najrzadszy znaczek podstawowy Polski Ludowej i w dużej części oryginalnie zużyty pocztowo, gwarancja Mikstein, Mikulski, Wiatrowski, na ten unikalny dodatkowy fotoatest.

Fi.376b FII T1+2 i T2+1
Mi.409a
27 500 PLN
47279

Fi.376b FII T2
Mi.409a
2 800 PLN
47280

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30) - określane jako błąd "uszkodzona belka i cyfra 1 nowej wartości"; co unikalne błąd nadruku występuje na pozycji gdzie na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem odnotowano na kilkunastu arkuszach powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 2" (342 B2) - widoczne w prześwicie na górnym skanie (rozjaśnionym do żółtego) - możliwe, że jest to jedyny egzemplarz z takim błędem - do tej pory inny nie jest znany, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.376b FII T2 B
Mi.409a
5 000 PLN
47281

1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1 (wycena takiej parki Fi.7000.-), podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.376b FII T2 i T1
Mi.409a
2 800 PLN