Auction 110. WW2 military postage

34692

30 PLN
34693

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków skasowana 10.II datownikiem Poczty Polowej (Fi.160.-), ładny stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
34694

Fi.1-4
400 PLN
34695

Fi.1-4
200 PLN
34696

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy.

Fi.1-4
100 PLN
34697

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-).

Fi.1-4
100 PLN
34698

Fi.1-4
220 PLN
34699

Fi.1-5
120 PLN
34700

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria w czworoblokach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku.

Fi.1-5
480 PLN
34701

1946 Korpus Polski we Włoszech, seria - szlak bojowy na podlepkach, dodatkowo znaczek z nadrukiem nowej wartości, znaczek za 2 zł w barwie szarooliwkowej zamiast czerwonobrązowej, różnica dobrze widoczna w porównaniu z znaczkiem z nadrukiem.

Fi.1-5
140 PLN
34702

Fi.1-5
60 PLN
34703

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem (Fi.635.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-6, bl.1
600 PLN
34704

Fi.1y P1-4y P1
2 400 PLN
34705

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa parka znaczków za 55 gr. poz.40 i 45, ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym.

80 PLN
34706

Fi.3MK
80 PLN
34707

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 8.VIII za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679/22 w Szkocji, dobry stan zachowania.

40 PLN
34708

120 PLN
34709

1946 Poczta Polowa II Korpusu, czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości.

400 PLN
34710

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony (dofrankowana całostka) wysłany 29.IV za pośrednictwem Poczty Polowej 133 do Palestyny, znaki opłaty skasowane dwuobrączkowym datownikiem POCZTA POLOWA 133, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 133, na odwrocie datowniki przejściowe: POCZTA POLOWA 113 z 30.IV i GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104 z 5.V; dobry stan zachowania.

200 PLN
34711

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 4.IV za pośrednictwem poczty polowej 118 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (ubytki fragmentu tylnej klapy).

40 PLN
34712

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 10.IX za pośrednictwem poczty polowej 114 do Londynu z jednostki o kryptonimie pocztowym 292 (Obozy Uchodźców w Libanie i Syrii), bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
34713

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 20.III za pośrednictwem poczty polowej 128 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).

50 PLN
34714

Fi.10B
60 PLN
34715

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania.

Fi.bl.1
290 PLN
34716

1946 Poczta Polowa II Korpusu, kasowany blok (kiedyś katalogowany jako próba) na białym grubym papierze (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.1x
800 PLN
34717

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie (Fi.350.-), z bardzo ciekawymi błędami "uszkodzony Orzeł", fragmenty listwy ochronnej odbite w lewym dolnym rogu bloku i co rzadkie z obniżonym znaczkiem za 45 gr., zachowany w pięknym stanie.

Fi.bl.1y B
500 PLN
34718

50 PLN
34719

70 PLN
34720

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list lotniczy wysłany 30.IV z Anglii do miejscowości Jekaterinowka w Kazachstanie w ZSRR, datownik nadawczy poczty polowej "HOME POSTAL CENTRE RE 1"; kasownik odbiorczy ЕКАТЕРИНОВКА z 2.VI, przesyłka nie została doręczona i odesłano ją do nadawcy poprzez Ałma-Atę (datownik АЛМА-АТА), gdzie przystawiono fioletowy w ramce stempelek zwrotu "RETOUR/ PARTI"; datownik londyński z 18.II.1947 i fioletowy w ramce stempelek informacyjny "UNDELIVERED FOR REASON STATED/ RETURN TO SENDER", ponieważ adres nadawcy był kodowany na skrytkę pocztową w Londynie (P.O.Box 260/CC G.P.O. London) - obsługującą polskie oddziały w Szkocji, list przekazano Polskiej Poczcie Polowej (fioletowy datownik); walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w słabszym stanie zachowania (na odwrocie ukośny ubytek papieru o szerokości ok 2 cm na całej kopercie), dla lepszej ekspozycji rozcięty z trzech stron; gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
34721

1946 II Korpus Polski we Włoszech, 21.VIII.46 - OSTATNI DZIEŃ ŚWIADCZENIA USŁUG POCZTOWYCH Poczty Polowej 121, list wysłany 12.VIII z Romford w Anglii przez pilota 306 Dywizjonu Myśliwskiego Stanisława Chrapkiewicza do jednostki o kryptonimie pocztowym 137 (1 Batalion Strzelców Karpackich) stacjonującej we Włoszech, na odwrocie datownik odbiorczy Poczty Polowej 121 z dnia 21.VIII.46 będącego ostatnim dniem świadczenia usług pocztowych, przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii w dniu 19.IX; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
34722

1946 Armia Polska na kontynencie, list do Londynu wysłany 22 kwietnia za pośrednictwem poczty polowej 406 przydzielonej do obsługi oddziałów 1 Dywizji Pancernej generała Maczka, słabo odbity datownik przystawiono ponownie obok; stempelek cenzury "tarcza z koroną" nr.11262; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
34723

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list urzędowy "ON HIS MAJESTY'S SERVICE" z obozu Polish Resettlement Corps (Polskiego Korpusu Przysposobienia i Rozmieszczenia) w Witley Camp wysłany 7.11.46 z Godalming do 2 Polskiego Sądu Wojskowego w Polmont w Szkocji, zielona pieczęć wpływu Biura Ewidencji z datą 8 NOV "POLISH RESETTLEMENT CORPS RECORD OFFICE WITLEY CAMP GODALMING SURREY", koperta użyta dwukrotnie (pod naklejką widoczny poprzedni adres) w ramach tzw. WAR ECONOMY - wielokrotnego użycia kopert urzędowych (oszczędność papieru) w ramach gospodarki wojennej Imperium Brytyjskiego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

1 000 PLN
34724

25 PLN
34725

30 PLN
34726

25 PLN
34727

Fi.6 Pw 6
750 PLN
34728

Fi.6 Pw 6
80 PLN
34729

Fi.6 Pw 6
120 PLN
34730

200 PLN
34731

1954 parka znaczków poczty polowej II Korpusu z nadrukiem nowej wartości.

200 PLN