Auction 109. WW1 military postage

20968

1904 wojna rosyjsko-japońska, list pieniężny (375 rubli) z Dalekiego Wschodu do Moskwy wysłany 5.12 ze szpitala 288 Kulikowskiego Pułk Piechoty za pośrednictwem poczty polowej 6 Korpusu Syberyjskiego, znaczki unieważnione datownikiem "POLEW.POCZTOW.KANT.6 SYBIR.KORP." (ПОЛЕВ.ПОЧТОВ.КОНТ.6 СИБИР.КОРП.) z wyróżnikiem "a", obok odbitka datownika z wyróżnikiem "b" z datą 6.12, przesyłka zabezpieczona 3 idealnie wyciśniętymi pocztowymi pieczęciami lakowymi, dodatkowo stempel formacyjny "LAZARET PUŁKOWY 288 KULIKOWSKIEGO PUŁKU PIECHOTY" (ПОЛКОВОЙ ЛАЗАРЕТ 288 ПѢХОТНЕГО КУЛИКОВСКОГО ПОЛКА), kasownik odbiorczy Moskwa 3.1.05; wspaniały walor w doskonałym stanie zachowania, wszystkie stemple i pieczęcie lakowe idealnie czytelne.

1 200 PLN
20969

1905 wojna rosyjsko-japońska, karta pocztowa datowana "piątek 6/I 1905r." (22.XII.1904r. według kalendarza juliańskiego), wysłana ze stacji Kasztan (Gub.Tomska) do Lublina przez Polaka jadącego długo na front; idealnie odciśnięta pieczęć formacyjna "POLOWA PIEKARNIA WOJSKOWA No1" (ПОЛЕВАЯ ВОЕННАЯ ХЛЪБОПЕКАРНЯ No1), słabo odciśnięty datownik ambulansu 188 Krasnojarsk - Nowomikołajewsk, datownik odbiorczy Lublina; urywek treści "Jadę w grudniu, jadę w styczniu. Jadę w 1904 roku, jadę w 1905 roku..."; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

300 PLN
20970

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria znaczków na wycinkach (Fi.900.-), unieważnionych rzadkim legionowym kasownikiem ramkowym "STRZELECKA KOMENDA ETAPOWA / Poczta Polowa", sygnowane.

Fi.1-2
800 PLN
20971

Fi.1-2
750 PLN
20972

Fi.1-2
550 PLN
20973

1914 orzeł - wydanie NKN, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
500 PLN
20974

Fi.1-2
500 PLN
20975

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w bardzo ładnym stanie z oryginalną gumą, lekki ślad podlepki (Fi.300.-).

Fi.1-2
300 PLN
20976

250 PLN
20977

1914 karta pocztowa do obozu jenieckiego w Nysie (Neisse) wysłana 10.10 z Kazania do Czerwonego Krzyża w Genewie, za pośrednictwem którego przekazano ją do obozu w Niemczech; cenzury rosyjskie, stempelek Centralnego Biura Czerwonego Krzyża; wspaniale udokumentowany, niecodzienny obieg pocztowy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

400 PLN
20978

1914 kartka nadana z austriackiej poczty polowej 200 do Czech, stempel formacyjny "K. u. K. 19. DIVISIONSTRAINKOMMANDO.".

30 PLN
20979

Fi.1-21
900 PLN
20980

Fi.16
250 PLN
20981

1915 "ПETPOГPAДCKA BOEHHAЯ ЦEHЗУPA" (PIOTROGRODZKA CENZURA WOJENNA) doskonale zachowana pieczęć lakowa cenzury wojskowej w Piotrogrodzie na liście poleconym wysłanym 29.1 z Warszawy do Beckenham w Anglii, nalepka polecenia przeznaczona dla listów zagranicznych "Varsovie"; dodatkowo stempelek cenzora z numerem "19.", kasownik odbiorczy Londyn 27.II; niezwykle ciekawa przesyłka zagraniczna z początkowego okresu trwania I wojny światowej przesłana skomplikowaną drogą pocztową przez Petersburg i najpewniej przez Skandynawię; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.69I, 84
300 PLN
20982

Mi.142
30 PLN
20983

1915-17 nalepka z wizerunkiem orła legionowego na tarczy - cynkografia we wzorze zbliżonym do Fi.3, bez perforacji poziomej na dole, piękny stan.

200 PLN
20984

1915 Legiony Polskie - list wysłany 15.5 z Personalnej Stacji Zbornej Legionów w Krakowie (dokładny adres nadawcy na odwrocie) do Lwowa, niecodzienna pieczęć formacyjna z godłem Austro-Węgier i napisami po niemiecku: "LEGIONSOFFIZIER zur Führung der Legionsangelegenheiten beim k.u.k. Platzkommando in KRAKAU" nieopisana u Berka!!! dodatkowo stempelek "VON DER ARMEE IM FELDE", wśród legionowych rekwizytów pocztowych, stemple z tekstem niemieckim są bardzo rzadkie, a te z godłem austro-węgierskim wręcz unikalne, ponadto wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; unikalna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 000 PLN
20985

1915 formularz wysłany 12.III z niemieckiego szpitala wojskowego do Legnicy, formacyjna pieczęć listowa.

20 PLN
20986

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 9.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, doskonała czerwona odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1.Baonu II-go Pułku I.BRYG.LEG.POL." - nieopisanego u Berka!!! dobry stan zachowania;

500 PLN
20987

1915 formularz wysłany 21 7 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej V Korpusu Zapasowego do Legnicy, cenzura.

20 PLN
20988

1915 list do Berlina, wysłany 11.10 ze szpitala polowego nr.145I przy 1 Dywizji Landwery, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 244, pieczęć formacyjna z orłem.

25 PLN
20989

1915 (?) formularz poczty polowej wysłany ze szpitala wojskowego, przesłany miejscowo we Wiedniu; zwraca uwagę nietypowy, rzadko spotykany stempelek zwalniający od opłaty pocztowej: "Portofrei/ Amtl. Milit. Sanitätsangel. Handels-/ minist. Z.2399 (Postverodnungs-/ blatt 16, vom Jahre 1881.)"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
20990

1915 widokówka wysłana 22.9 z Bonn do oddziału lotniczego Feld-Fliegerabtlg.70 na niemiecką pocztę polową 102.

20 PLN
20991

1915 list wysłany 1.12 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.187 do Wrocławia.

10 PLN
20992

1915 widokówka, wysłana 4.6 z Trier jako przesyłka niemieckiej poczty polowej do jednostki wojskowej w Kolonii.

20 PLN
20993

1915 Legiony Polskie - zestaw trzech dokumentów wystawionych na nazwisko Włodzimierza Prochaski:

nakaz zajęcia kwatery i wydania posiłków z 25.IV w Kętach z pieczęcią "Zameldował się w komendzie placu Polskich Legionów w";

Bilet kwaterunkowy z 11.V w Piotrkowie i niewykorzystaną kartę z kuponami na posiłki z 13.V oba druki z pieczęciami "ODDZIAŁ KWATERUNKOWY/ LEGIONÓW POLSKICH"; niecodzienny komplet niespotykanych walorów w dobrym/słabym stanie zachowania; pieczęci nieopisane u Berka!!!

360 PLN
20994

40 PLN
20995

1915 kartka z szpitala polowego w Teplicach, widokówka z pacjentami szpitala.

60 PLN
20996

40 PLN
20997

120 PLN
20998

350 PLN
20999

500 PLN
21000

400 PLN
21001

1915 Legion Ukraiński, list polecony ze Lwowa nadany 23.10.15 do dowództwa legionu Ukraińskiego w Wiedniu, stempel poczty przychodzącej Centrali Ukraińskiego legionu "Zentr. - Ltg. d. Ukr. Leg. / Eingang ________", stempel austriackiej cenzury i zalepka cenzorska ze Lwowa.

500 PLN
21002

70 PLN
21003

80 PLN
21004

1915 kartka nadana z poczty polowej nr 3, stempel poczty polowej "POLSKA POCZTA POLOWA" z wizerunkiem trąbki pocztowej i stempel formacyjny "1. PUŁK II. BAON OBRONY KRAJOWEJ / 6. komp.", wygumkowany adresat.

350 PLN
21005

40 PLN
21006

40 PLN
21007

1915 kartka z węgierskiej poczty polowej nr 163 do Przemyśla, stempel formacyjny z orłem "3 Szwadron / p. ułanów Leg.".

200 PLN