Auction 109. WW1 military postage

21208

2014 Adamczyk Janusz, Szopa Jacek, Nowak Janusz Tadeusz "Pieczątki formacyjne legionów polskich Polskiego Korpusu Posiłkowego i Polskiej Siły Zbrojnej na przesyłkach poczt polowych z uwzględnieniem tła historycznego 1914 – 1918", twarda oprawa, 719 stron, liczne ryciny i ilustracje.

360 PLN
21209

2015 Janusz Manterys "Austro - węgierskie poczty polowe na ziemiach polskich w czasie I Wojny Światowej", monografia tego tematu, 300 stron, liczne ilustracje i rysunki wszystkich stempli.

120 PLN
21355

320 PLN
21396

1917 58 Galicyjski Pułk Piechoty (k.u.k. Galizisches Infanterie Regiment "Erzherzog Ludwig Salvator") - jednostka armii austro-węgierskiej, stacjonująca m.in. w Stanisławowie i Przemyślu, składająca się w większości z Rusinów (72%), karta pisana po polsku wysłana 21.VII do Warszawy przez żołnierza tej jednostki za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 408, która obsługiwała także jednostki Legionu Ukraińskiego; owalna pieczęć formacyjna i fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "7 FENYGÓW" - III wydania warszawskiej Poczty Miejskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9b
300 PLN