21088 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba. | Fi.5, 6 |
| 300 PLN | |
21089 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.600._), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 700 PLN | |
21090 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba. | Fi.6 |
| 300 PLN | |
21091 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 70 PLN | |
21092 |
1918 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht), widokówka przedstawiająca żołnierzy Wojska Polskiego wysłana 7.8 z Ostrowi do Łodzi, w adresie nadawcy podano: "Szkoła Podoficerska Wojsk Polskich w Ostrowie komp.1", pieczęć listowa "Unteroffzierschule Brief-Stempel", datownik nadawczy OSTROW (GOUV.LOMZA), słabo czytelna odbitka sześciokątnego stempelka doręczeniowego L.S.O.(ŁÓDZKA STRAŻ OGNIOWA) w kolorze czarnofioletowym z datą 8.3 (Fi.350.-); dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.6b |
| 200 PLN | |
21093 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej o wysokim nominale 3 Ruble, II wydanie, unieważniony ręcznie, zdjęty z dokumentu. | Fi.8 |
| 600 PLN | |
21094 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, specjalna nalepka polecenia na wycinku z listu. | Fi.9 |
| 1 200 PLN | |
21095 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 70 kop. z nadrukiem typu I, znaczek użyty jako opłata fiskalna unieważniony przez kreślenie niebieską kreską, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz. | Fi.11 |
| 1 200 PLN | |
21096 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, dobry stan zachowania, fotoatest Drzewiecki. | Fi.11 |
| 1 750 PLN | |
21097 |
1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, cięta marginesowa seria drugiego wydania, gwarancja Miszczak. | Fi.12-5A |
| 100 PLN | |
21098 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, odmiana koloru znaczka za 35 kop. z pełną oryginalną gumą, sygnowane Rachmanow(4), wszystkie gwarancja. | Fi.12-15A, 13bA Mi.12-15B |
| 200 PLN | |
21099 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2150.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 2 200 PLN | |
21100 |
1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek z II wydania przedrukowego z dużym lewym marginesem w unikalnej barwie czerwonofioletowej, znaczek skasowano bardzo rzadkim datownikiem z wyróżnikiem "1" "POCZTA POLOWA / I POL.KORP. 1 - 25 3 18", był to dzień rozkazu Dowódcy I Korpusu o uruchomieniu poczty, datownik używany w Mohylewie, fotoatest Drzewiecki. | Fi.12A |
| 150 PLN SOLD | |
21101 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2500.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP. | Fi.13A Np Mi.13B |
| 2 000 PLN | |
21102 |
| 130 PLN | |
21103 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, dwa cięte znaczki w odmianie żółtej i pomarańczowej stemplowane na wycinkach, gwarancja Weźranowski. | Fi.13aA, 13bA |
| 25 PLN SOLD | |
21104 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.320.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.14B Mi.14A |
| 300 PLN | |
21105 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pionowa parka ząbkowanych znaczków za 50 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.320.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.14B Mi.14A |
| 300 PLN | |
21106 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Jungjohann (na jednym znaczku). | Fi.14B |
| 80 PLN SOLD | |
21107 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania przedrukowego z nadrukiem odwróconym, bardzo rzadkie, fotoatest Drzewiecki. | Fi.14B No |
| 1 950 PLN | |
21108 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania, gwarancja Rachmanow, Walocha. | Fi.15B |
| 400 PLN SOLD | |
21109 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck3 |
| 600 PLN | |
21110 |
1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, rosyjska koperta z nadrukiem orzełka i znaku opłaty "35 kop." z klapą koperty w kształcie trapezu, wysłana 3.5.18 z Bobrujska do 4. kompanii 5. pułku piechoty do Mohylewa, datownik "POCZTA POLOWA / I POL. KORP. /- 3 5 18" w barwie czarnej, prawidłowa taryfa pocztowa w wysokości 35 kop. za list zwykły, rzadkie, katalog Fischer 3.200,-, fotoatest Drzewiecki. | Fi.Ck3II |
| 1 700 PLN | |
21111 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.250.-). | Fi.Cp2 |
| 180 PLN | |
21112 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop z nadrukiem przesuniętym ku górze, czysta; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp2 |
| 300 PLN | |
21113 |
1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2 |
| 220 PLN | |
21114 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp2 |
| 150 PLN | |
21115 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.250.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
21116 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.200.-); trochę słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty). | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
21117 |
1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp4 |
| 220 PLN | |
21118 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
21119 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, sekretnik w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cs3 |
| 700 PLN | |
21120 |
1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz Offizier-Polenlager Neustadt wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt; starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; co bardzo ciekawe, widać wyraźnie krzyż po odczynniku wykrywającym ukryte dopiski atramentem sympatycznym; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 700 PLN | |
21121 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, stempel wpływu "CENTRALNY URZĄD EWIDENCYJNY Polskiego Korpusu Posiłkowego" z datą 5.II na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi. | |
| 100 PLN | |
21122 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
21123 |
1918 list (z treścią) z poczty polowej w Krakowie "Kraków 2" 10.IV.18 do dowództwa portu. | |
| 40 PLN | |
21124 |
1918 kartka z poczty polowej nr 340 wysłana 30.II.18 z Kowla do Austrii, "KuK Etappenpoststation Kowel" stempel etapowej poczty polowej w Kowlu, rzadkie. | |
| 240 PLN | |
21125 |
1918 POLSCY JEŃCY WE WŁOSZECH, formularz datowany "30./kwietnia 1918.", wysłany z włoskiego obozu dla jeńców z armii austro-węgierskiej znajdującego się na wyspie Asinara u północno-zachodniego wybrzeża Sardynii do wsi Zagórze koło Pilzna; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania. Warto przypomnieć, że w obozie tym od 17.12.1917 do końca 1918 przebywał m.in. późniejszy słynny pilot balonowy Franciszek Hynek, który w grudniu 1918 wstąpił do tworzącej się we Włoszech Armii Polskiej. | |
| 200 PLN | |
21126 |
1918 sekretnik z dodatkową doklejoną wewnątrz kartką pisany po polsku, datowany 9.5 wysłany z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
21127 |
1918 sekretnik Komitetu Narodowego Polski używany do korespondencji przez armię gen. Hallera. | |
| 240 PLN | |