13870 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego, skaza na gumie. | Fi.10B |
| 60 PLN | |
13871 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z błędem "znaczne przesunięcie niebieskiego znaczka w prawo i lekko w dół", dwa lekkie zmatowienia na gumie, poza tym w ładnym stanie. | Fi.bl.1 |
| 500 PLN | |
13872 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania. | Fi.bl.1 |
| 320 PLN SOLD | |
13873 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu gen. Andersa, pięknie kasowana próba bloku w barwach definitywnych na papierze białym gładkim średnim z błędem "lekko przesunięta na skos próba znaczka niebieskiego", zgięta pomiędzy znaczkami, ale w cenie wywoławczej prób znaczków z bloku luzem, gwarancja. | Fi.bl.1 P |
| 800 PLN | |
13874 |
1946 list lotniczy wysłany z polskiej poczty polowej 123 nadany 12.4.46 do Stanów Zjednoczonych. | |
| 200 PLN | |
13875 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka znaczków za 50 gr. | Fi.1 |
| 25 PLN | |
13876 |
1947 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 14.IV za pośrednictwem poczty polowej 141 do Anglii, minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.4 |
| 35 PLN SOLD | |
13877 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, kasowany znaczek za 50 gr. | Fi.6 |
| 30 PLN | |
13878 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożna parka znaczków za 50 gr. | Fi.6 |
| 25 PLN | |
13879 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, ośmioblok znaczków za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z oboma przywieszkami i miedzypolami, bardzo rzadki kasowany. | Fi.6 Pw 6 |
| 750 PLN | |
13880 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka kasowanych znaczków za 50 gr. z międzypolem. | Fi.6 Pw 6 |
| 80 PLN | |
13881 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, szescioblok znaczków za 50 gr. z międzypolem, prawy górny z naturalną skazą w papierze. | Fi.6 Pw 6 |
| 120 PLN | |
13882 |
1947 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 5.VII z "3 Polish Service Families Transit Camp L19 B.A.O.R." za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 209 obsługującej oddziały polskie, adresowany do miejscowości Bucks w Anglii; czerwony stempelek "By Aire Mail/ Par Avion", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); gwarancja Bojanowicz. | |
| 160 PLN | |
13883 |
1947 Polski Czerwony Krzyż w Anglii, karta - formularz zawiadamiająca nadawcę o rozpoczęciu poszukiwań zaginionej osoby, wysłana 18.IV z Londynu do Cumberland, na odwrocie odciśnięty stempelek "Relief Society for Poles" - organizacji zajmującej się pomocą humanitarną dla Polaków, którzy wskutek wojny znaleźli się na obczyźnie. | |
| 100 PLN | |
13884 |
1948 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 13.II z Wielkiej Brytanii do Plutonu Sztabowego Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet Dowództwa Jednostek na Środkowym Wschodzie (oznaczenie kodowe MELF 278), na odwrocie niebieski kasownik odbiorczy cywilnej poczty egipskiej Kair z 1.III, brytyjski datownik BASE ARMY POST OFFICE 4 z 3.III i odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 Z 4.IV; walor o ładnym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania (brak tylnej klapy). | |
| 120 PLN | |
13885 |
1948 list wojskowy z Polskiej Misji Wojskowej w likwidacji z Paryża do Seine, stempel misji i pieczątka pocztowa misji, na odwrocie stempel odbiorczy | |
| 200 PLN | |
13886 |
1954 parka znaczków poczty polowej II Korpusu z nadrukiem nowej wartości. | Fi.5 |
| 250 PLN | |
13887 |
1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na czworobloku znaczków za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką (czworoblok ze zwykłym nadrukiem Fi.2800.-) i "Poczta Lotnicza / Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu fragment nadruku II typu, co ciekawe lewy górny nadruk, który trafił na jaśniejszą część znaczka wygląda jak drukowany inną farbą - czerwoną, bardzo ciekawe i rzadkie, sygnowane BT. | Fi.6b typ II |
| 4 800 PLN | |
13888 |
1954 II Korpus, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, najdroższy w serii, marginesowy znaczek poczty polowej II Korpusu za 45 gr. z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze czerwonopomarańczowym (Fi.1000.-), piękny stan zachowania. | Fi.6c |
| 900 PLN | |
13889 |
1954 wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa z nadrukiem "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" (Fi.600.-). | Fi.10 |
| 600 PLN | |
13890 |
1954 wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa z nadrukiem "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" (Fi.600.-), dodatkowo lekki abklatsch nadruku na gumie. | Fi.10 |
| 500 PLN | |
13891 |
1969 arkusz winietek okolicznościowych z okazji 25. rocznicy zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2. Polskiego Korpusu, kompletny arkusz sprzedażny rzadko spotykany na rynku. | |
| 220 PLN | |
13892 |
1984 40. rocznica bitwy o Monte Cassino, okolicznościowa perforacja "40 MC" (40 Monte Cassino) na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie w celu upamiętnienia 40 rocznicy bitwy o Monte Cassino, komplet 23 znaczków w czworoblokach, wartości funtowe w handlu niespotykane, w innych wydaniach znane są nakłady znaczków o wysokich nominałach - to zwykle 15 do 50 sztuk; bardzo rzadki zestaw w doskonałym stanie zachowania (poza trzema znaczka uszkodzonymi: 26p, 28p, £5); po aukcji będzie możliwość zakupu pojedynczego kompletu za ⅓ wartości. | |
| 6 000 PLN | |