Auction 108. WW2 military postage

13869

1946 znaczek wydania na przesyłki lotnicze poczt osiedli polskich we Włoszech, podlepka.

Fi.10B
30 PLN
13870

Fi.10B
60 PLN
13871

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z błędem "znaczne przesunięcie niebieskiego znaczka w prawo i lekko w dół", dwa lekkie zmatowienia na gumie, poza tym w ładnym stanie.

Fi.bl.1
500 PLN
13872

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania.

Fi.bl.1
320 PLN
13873

1946 Poczta Polowa II Korpusu gen. Andersa, pięknie kasowana próba bloku w barwach definitywnych na papierze białym gładkim średnim z błędem "lekko przesunięta na skos próba znaczka niebieskiego", zgięta pomiędzy znaczkami, ale w cenie wywoławczej prób znaczków z bloku luzem, gwarancja.

Fi.bl.1 P
800 PLN
13874

1946 list lotniczy wysłany z polskiej poczty polowej 123 nadany 12.4.46 do Stanów Zjednoczonych.

200 PLN
13875

25 PLN
13876

35 PLN
13877

30 PLN
13878

25 PLN
13879

Fi.6 Pw 6
750 PLN
13880

Fi.6 Pw 6
80 PLN
13881

Fi.6 Pw 6
120 PLN
13882

1947 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 5.VII z "3 Polish Service Families Transit Camp L19 B.A.O.R." za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 209 obsługującej oddziały polskie, adresowany do miejscowości Bucks w Anglii; czerwony stempelek "By Aire Mail/ Par Avion", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); gwarancja Bojanowicz.

160 PLN
13883

1947 Polski Czerwony Krzyż w Anglii, karta - formularz zawiadamiająca nadawcę o rozpoczęciu poszukiwań zaginionej osoby, wysłana 18.IV z Londynu do Cumberland, na odwrocie odciśnięty stempelek "Relief Society for Poles" - organizacji zajmującej się pomocą humanitarną dla Polaków, którzy wskutek wojny znaleźli się na obczyźnie.

100 PLN
13884

1948 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 13.II z Wielkiej Brytanii do Plutonu Sztabowego Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet Dowództwa Jednostek na Środkowym Wschodzie (oznaczenie kodowe MELF 278), na odwrocie niebieski kasownik odbiorczy cywilnej poczty egipskiej Kair z 1.III, brytyjski datownik BASE ARMY POST OFFICE 4 z 3.III i odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 Z 4.IV; walor o ładnym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania (brak tylnej klapy).

120 PLN
13885

200 PLN
13886

1954 parka znaczków poczty polowej II Korpusu z nadrukiem nowej wartości.

250 PLN
13887

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na czworobloku znaczków za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką (czworoblok ze zwykłym nadrukiem Fi.2800.-) i "Poczta Lotnicza / Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu fragment nadruku II typu, co ciekawe lewy górny nadruk, który trafił na jaśniejszą część znaczka wygląda jak drukowany inną farbą - czerwoną, bardzo ciekawe i rzadkie, sygnowane BT.

Fi.6b typ II
4 800 PLN
13888

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, najdroższy w serii, marginesowy znaczek poczty polowej II Korpusu za 45 gr. z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze czerwonopomarańczowym (Fi.1000.-), piękny stan zachowania.

Fi.6c
900 PLN
13889

1954 wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa z nadrukiem "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" (Fi.600.-).

Fi.10
600 PLN
13890

1954 wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, znaczek Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa z nadrukiem "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" (Fi.600.-), dodatkowo lekki abklatsch nadruku na gumie.

Fi.10
500 PLN
13891

220 PLN
13892

1984 40. rocznica bitwy o Monte Cassino, okolicznościowa perforacja "40 MC" (40 Monte Cassino) na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie w celu upamiętnienia 40 rocznicy bitwy o Monte Cassino, komplet 23 znaczków w czworoblokach, wartości funtowe w handlu niespotykane, w innych wydaniach znane są nakłady znaczków o wysokich nominałach - to zwykle 15 do 50 sztuk; bardzo rzadki zestaw w doskonałym stanie zachowania (poza trzema znaczka uszkodzonymi: 26p, 28p, £5); po aukcji będzie możliwość zakupu pojedynczego kompletu za ⅓ wartości.

6 000 PLN