The auction will start on 21.06.2024

Auction 108. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17459

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 60 gr z błędem na poz.20 "dwóch pilotów", gwarancja i opis.

Fi.1279 B2
Mi.1427
50 PLN
17460

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.20 "dwóch pilotów", gwarancja.

Fi.1279 B2
Mi.1427 
60 PLN
17461

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek z błędem "dwóch pilotów".

Fi.1279B2
Mi.1427
35 PLN
17462

1963 20-lecie Ludowego wojska Polskiego, znaczek z błędem "dwóch pilotów".

Fi.1279B2
40 PLN
17463

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.20 "uszkodzone O w POLSKIEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1283 B1
Mi.1431
40 PLN
17464

1963 20-lecie LWP, znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKIEGO".

Fi.1283B1
Mi.1431
30 PLN
17465

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, przesunięcie nadruku w lewo.

Fi.1286
Mi.1434
30 PLN
17466

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "uszkodzone E (jak Ł) - KOSMOSIŁ" z poz.17 na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1287 B2
Mi.1416
40 PLN
17467

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, parka znaczków za 60 gr, dolny z błędem "uszkodzone E (jak Ł) - KOSMOSIŁ" z poz.17; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1287 B2
Mi.1416
50 PLN
17468

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, prawy dolny znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1287B1
Mi.1435
25 PLN
17469

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1287B2
Mi.1435
25 PLN
17470

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, dolny lewy znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1287B2
Mi.1435
25 PLN
17471

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, lewy znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1287B2
20 PLN
17472

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek na papierze żeberkowanym, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.1290x1
30 PLN
17473

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek na papierze prążkowanym x2, gwarancja i opis.

Fi.1290x2
Mi.1438
35 PLN
17474

1963 Zdobywanie kosmosu, znaczek za 1,55 zł z błędem z poz.16 "wgięta kopuła" na kopercie FDC; gwarancja i opis.

Fi.1295 B1
Mi.1443
40 PLN
17475

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z błędem "wklęsła kopuła", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1295B1
Mi.1443
15 PLN
17476

1963 zdobywanie kosmosu, lewy znaczek z błędem "wklęsła kopuła".

Fi.1295s
Mi.1443 
25 PLN
17477

1963 Zdobywanie kosmosu, znaczek za 2,50 zł z błędem z poz.11 "ogonek przy 9" na kopercie FDC; gwarancja i opis.

Fi.1296 B2
Mi.1444
50 PLN
17478

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek za 2,50 zł. z rzadkim błędem na poz.11 "wypustka przy 9", gwarancja i opis Walisch.

Fi.1296 B2
Mi.1444 
40 PLN
17479

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z błędem "ogonek przy cyfrze 9".

Fi.1296B2
Mi.1444
15 PLN
17480

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z błędem "ogonek przy cyfrze 9".

Fi.1296B2
Mi.1444
10 PLN
17481

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z błędem "ogonek przy cyfrze 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1296B2
Mi.1444
25 PLN
17482

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z błędem "ogonek przy cyfrze 9", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.1296B2
25 PLN
17483

1963 zdobywanie kosmosu, górny lewy znaczek z błędem "ogonek przy cyfrze 9".

Fi.1296B2
30 PLN
17484

1963 zdobywanie kosmosu, znaczki z bloku, z marginesem z nazwą wydania.

Fi.1297+1298
75 PLN
17485

1963 zdobywanie kosmosu, pojedyncza frankatura znaczka za 6,50 zł na liście lotniczym z Jawora do Argentyny.

Fi.1298
60 PLN
17486

1963 Konie polskie, trzy wartości znaczków w parkach tête-bêche, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1299-1301
Mi.1447-49
20 PLN
17487

1963 konie polskie, zdwojony druk barwy żółtej.Od niedawna katalogowane. Barwa żółta jest dość jasną więc mimo że błąd jest dość intensywny nie wygląda tak efektownie jak np. na barwie czarnej.

Fi.1303 MK
Mi.1451
30 PLN
SOLD
17488

1963 konie polskie znaczek z silnie przesuniętą perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.1307MK
30 PLN
SOLD
17489

1963 Konie polskie, narożna parka znaczków za 6,50 zł,na lewym marginesie liczba rozrachunkowa, na górnym marginesie zachowały się oznaczenia arkuszowe normalnie niedostępne, ponieważ były obcinane przy podziale arkuszy drukarskich na sektory - tu odręczne znaki maszynisty i częściowo próby kolorów; kasowane z gumą; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1308
Mi.1456
40 PLN
17490

1963 mistrzostwa świata w szermierce w Gdańsku, stemplowany blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
45 PLN
17491

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
70 PLN
17492

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok kasowany z pełną oryginalną gumą (Fi.65.-).

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
40 PLN
SOLD
17493

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, trzy niekatalogowane odmiany bloków, pierwsza o numerze 49293 na białym papierze o grubości 0,105 mm z kremową błyszczącą gumą , druga o numerze 40990 na białym papierze o grubości 0,095 mm z białą matową gumą i trzecia - najbardziej odmienna, o numerze 15512 na kremowoszarym papierze o grubości 0,10 mm z kremową matową gumą, UWAGA - są też różnice w kolorach, ostrości rysunku i napisów, podobny zestaw sprzedał się na jednej z ostatnich aukcji.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
800 PLN
17494

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, bloczek z błędem na znaczku za 40 gr. "plama na zadzie konia", gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.38 B (27)
Mi.Bl.29
400 PLN
17495

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok z błędem "fałda na udzie zawodnika".

Fi.bl.38B1
Mi.Bl.29
300 PLN
17496

1963 zdobywanie kosmosu, bloczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.40I
Mi.Bl.31I
180 PLN
17497

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem (Fi.220.-).

Fi.bl.40I
Mi.Bl.31I
170 PLN
17498

1963 Zdobywanie kosmosu, blok z przeperforowanym górnym marginesem na kopercie FDC.

Fi.bl.40I (29)
Mi.Bl.31I
240 PLN