Auction 108. Polish People's Republic 1952-1989

17339

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
17340

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
17341

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
17342

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
17343

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
17344

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
17345

Fi.1143 B1
Mi.1288
150 PLN
17346

1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, karta okolicznościowa z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, dodatkowa nalepka olimpijska z okolicznościowym nadrukiem.

Fi.943
Mi.1088
10 PLN
17347

Fi.943
Mi.1088
30 PLN
17348

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
17349

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
17350

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
190 PLN
17351

Fi.1144-1308
Mi.1289-1456
490 PLN
17352

1962 20.rocznica powstania PPR, narożnikowy czworoblok znaczków na papierze bez zabarwienia, na lewym marginesie liczby rozrachunkowe, przed 31/37 znaczkami krzyżyki markacyjne, a powyżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1148b
Mi.1289
30 PLN
17353

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.5 w urzędzie pocztowym znajdującym się Biurze Prasowym zawodów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1149-51a
Mi.1294-96A
40 PLN
17354

1962 "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek za 40 gr skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie-wizytówce wydanej staraniem zakopiańskiego koła krakowskiego oddziału PZF z okazji zawodów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1149a
Mi.1294A
30 PLN
17355

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej widokówce wydanej z okazji zawodów wysłanej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.1150a
Mi.1295A
50 PLN
17356

1962 "FIS NA ZNACZKACH POCZTOWYCH POKAZ dn.18-25,2,1962 KOŁO PZF ZAKOPANE" znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej ilustrowanej kopercie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1150a
Mi.1295A
30 PLN
17357

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, czworoblok znaczków za 60 gr z dolnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, pod 64/65 znaczkami krzyżyki markacyjne, a poniżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw) i próby kolorów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1150a
Mi.1295A
50 PLN
17358

1962 POCZTA HARCERSKA, "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek skasowany okolicznościowo na kopercie z dodatkową parką nalepek Poczty Harcerskiej, ostemplowanych 23 lutego datownikiem POCZTA HARCERSKA 2.D.H. RZESZÓW-MIASTO; temat - HARCERSTWO, FIS.

Fi.1150b
Mi.1298
30 PLN
17359

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z niespasowanym drukiem barw w stosunku suchego tłoczenia.

Fi.1151
Mi.1296
60 PLN
17360

1962 "ZAKOPANE 1 SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 22-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum.

Fi.1151a
Mi.1299
40 PLN
17361

Fi.1158B1
Mi.1306
15 PLN
17362

Fi.1158B1
Mi.1306
15 PLN
17363

1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin jego idea", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Stanisław" o numerze 271, doskonały stan zachowania.

Fi.1161-3 ND
Mi.1309-11 SD
8 000 PLN
17364

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
17365

Fi.1166-69
Mi.1314-16
160 PLN
17366

1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, MAŁA BROSZKA, znaczek za 60 gr. z błędem "mała broszka na lewej stronie kołnierza", pozycja na razie nieznana, według adnotacji L.Schmutza to błąd powtarzalny, jest bardzo rzadko spotykany bo występuje tylko w niewielkiej części nakładu.

Fi.1169 B(2)
Mi.1326
1 500 PLN
17367

1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.2 "broszka", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1169 B1
Mi.1316 I
500 PLN
17368

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
120 PLN
17369

1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, ząbkowany znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.21 "ścięta podstawa 2 w 1962"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1195B B1
Mi.1343A
40 PLN
17370

1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, nieząbkowany znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.53 "kropka w cyfrze V w VII"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1196A B2
Mi.1347B
40 PLN
17371

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny prawy znaczek z błędem "kropka w V".

Fi.1196AB2
Mi.1344B
27 PLN
17372

Fi.1202
Mi.1350
20 PLN
17373

Fi.1202-03
Mi.1350-51
25 PLN
17374

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
17375

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 2,50 zł. z klasycznym błędem na poz.11 w części nakładu "brak napisu PWPW w sygnaturze", gwarancja i opis.

Fi.1203 B1
Mi.1351
60 PLN
17376

Fi.1203B1
Mi.1351I
90 PLN
17377

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, górny lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW".

Fi.1203B1
Mi.1351I
30 PLN
17378

Fi.1205-6
80 PLN