The auction will start on 21.06.2024

Auction 108. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15965

1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja.

Fi.419 B
Mi.453 
40 PLN
SOLD
15966

1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski.

Fi.419 B
Mi.453 
60 PLN
15967

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
15968

1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.420B B
Mi.455A
100 PLN
15969

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.421A
Mi.456B
30 PLN
15970

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421A
30 PLN
15971

1947 Kultura polska I wydanie, św.Albert Chmielowski, nieząbkowane znaczki za 2 zł z w marginesowej parce poziomej, prawy z błędem na poz.50 "plamka na brodzie"; gwarancja.

Fi.421A B2
Mi.456B
80 PLN
15972

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
15973

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
15974

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
15975

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
30 PLN
15976

1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422A
Mi.457B
100 PLN
SOLD
15977

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422A
Mi.457B
40 PLN
15978

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422A
25 PLN
15979

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.422B
Mi.457A
10 PLN
15980

1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.423A
Mi.458B 
50 PLN
SOLD
15981

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.423A
30 PLN
15982

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
15983

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.423B
Mi.458A
20 PLN
SOLD
15984

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.423B
25 PLN
15985

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
15986

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.424A
Mi.459B
30 PLN
SOLD
15987

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.424A
30 PLN
15988

1947 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie; nalepka na Instytut Radowy imienia Marii Skłodowskiej Curie, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
15989

1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.426A
Mi.461B 
40 PLN
SOLD
15990

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.426A
30 PLN
15991

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
15992

1947 kultura polska, parka bez perforacji poziomej na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
15993

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, przebarwienia na skanie w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne.

Fi.427A
Mi.462B
120 PLN
15994

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427A
Mi.462B 
50 PLN
15995

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427A
30 PLN
15996

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, czworoblok ciętych znaczków za 20 zł. z numerem walca N.1.W.I. na marginesie, lewy górny z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja.

Fi.427A B1
Mi.462 B
200 PLN
15997

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka prób znaczka za 20 zł w kolorze czarnym z charakterystycznym dla tej próby numerem walca N.2.W.I., na odwrocie bez wtórnej odbitki maszynowej, w tej postaci z numerem walca unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
15998

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
15999

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, ząbkowany znaczek za 20 zł z klasycznym błędem na poz.81 "połączone Z i Ł", gwarancja.

Fi.427B B1
Mi.462A
100 PLN
16000

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, marginesowa parka.

Fi.428
Mi.471
20 PLN
16001

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok.

Fi.428
Mi.471
50 PLN
16002

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
Mi.471
60 PLN
16003

1947 wydanie z dopłatą na PCK, narożnikowy znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.428
60 PLN
16004

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 5+5 zł z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka"; gwarancja.

Fi.428 B2
Mi.471
60 PLN