The auction will start on 21.06.2024

Auction 108. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15805

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek na papierze y4a w barwie ciemno żółtawobrązowym z błędem "plamka obok ramki", gwarancja i opis Walocha.

Fi.392B6
Mi.425
150 PLN
15806

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
60 PLN
15807

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z rzadkim błędem na poz.41 "ścięte WA w WARSZAWA i lewa górna część cyfry 5 w dacie 1945", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
70 PLN
15808

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok z nadrukami z poz. 2/8, dolny lewy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja.

Fi.393B1
63 PLN
SOLD
15809

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
15810

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, oryginalnie kasowany znaczek za 6 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.394
Mi.427
60 PLN
15811

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok.

Fi.394
Mi.427
140 PLN
15812

1946 wydanie lotnicze, znaczek bez numeru kontrolnego w barwie czarnooliwkowoszarej, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.395IIe
Mi.428
90 PLN
SOLD
15813

1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, marginesowa próba znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.396 P2
Mi.429
2 000 PLN
SOLD
15814

1946 wydanie lotnicze, pasek znaczków z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą górną perforacją poziomą (lekko skoszoną - ostatni znaczek po lewo nie posiada właściwie już napisu "Poczta lotnicza"), gwarancja Wysocki.

Fi.396MK
Mi.429
70 PLN
15815

1946 wydanie lotnicze, parka ciętych prób w barwie niebieskiej na papierze gumowanym, katalog Fischer 4.000,- zł, gwarancja.

Fi.396P2
Mi.429UP
3 200 PLN
15816

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
15817

1946 wydanie lotnicze, parka z przesuniętą perforacja poziomą między znaczkami - numer kontrolny zamiast pod rysunkiem znajduje się teraz u góry znaczka.

Fi.398
Mi.431
75 PLN
15818

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.398, 362I, 385
Mi.431, 393I,419
500 PLN
15819

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł podwójna perforacja pozioma doskonale widoczna na dole znaczka - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.431, 414, 415
180 PLN
SOLD
15820

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
30 PLN
15821

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, lekkie wgniecenie produkcyjne w papierze, gwarancja Mikstein.

Fi.398nz
Mi.431U
250 PLN
15822

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona".

Fi.399
Mi.432 
50 PLN
15823

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
80 PLN
15824

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 15 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 11.XII.47 z Zaklikowa do USA, stempelek polecenia i "LOTNICZA/ PAR AVION"; na odwrocie stempel prowizoryczny - datownik okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki) i datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400, 397
Mi.430, 433
100 PLN
15825

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
80 PLN
15826

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
15827

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
15828

1946 list polecony z Gdańska do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDAŃSKA *", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.401
Mi.434
120 PLN
15829

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, sześcioblok.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
15830

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. bardzo czytelnie skasowany w Grodzisku Mazowieckim, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.401
Mi.434
51 PLN
SOLD
15831

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434 
10 PLN
15832

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434 
70 PLN
15833

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
15834

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, górny znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
90 PLN
15835

1946 600. lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł na karcie pocztowej ostemplowany 29.4 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); znaczek w bardzo dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
15836

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok.

Fi.402
Mi.435
35 PLN
15837

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza.

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435 
550 PLN
15838

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem".

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
15839

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
15840

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
25 PLN
15841

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 450 PLN
15842

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.404
Mi.437
30 PLN
15843

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce (Grudziądz) skasowany 19.V stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437 
40 PLN
15844

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek skasowany okolicznościowo 19.V na Górze Świętej Anny (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437 
15 PLN