The auction will end on 08.07.2024

Auction 108. Communist Poland 1945-1952

16165

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.475
Mi.523
30 PLN
16166

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.475
Mi.523
10 PLN
16167

Fi.475
Mi.626
30 PLN
16168

1948 Bolesław Bierut, sześcioblok z przesuniętą perforacja pionową na prawych parkach - dwa znaczki z bardzo szerokim prawym marginesem zachodzącym na obrazek sąsiednich znaczków, znaczki z nadrukiem groszy typ 21. Rzadki przypadek przesunięcia ząbkowania na tej wartości (Fi.475) oraz rzadki przypadek przesunięcia nie brzegowego (najczęstszy przypadek), a ze środka arkusza. Niestety błędy tego typu szczególnie w tym wydaniu były wykorzystywane do tworzenia znaczków ciętych, jednostronnie ciętych itp. (da się wyciąć znaczek w ten sposób aby pozostawić kawałek rysunku znaczka sąsiedniego).

Fi.475
Mi.626
150 PLN
16169

1948 Bolesław Bierut, znaczek z przesuniętą perforacja poziomą na dolnym marginesie wchodzącą na numer rozliczeniowy, tzw. "duży znaczek" - często były one używane do fałszowania znaczków ciętych.

Fi.475
55 PLN
16170

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.475s
Mi.523
80 PLN
16171

Fi.476
Mi.524
25 PLN
16172

Fi.476
Mi.524
25 PLN
16173

Fi.476
Mi.524
25 PLN
16174

Fi.477
Mi.525
30 PLN
16175

Fi.478
Mi.526
30 PLN
16176

Fi.478
Mi.526
30 PLN
16177

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
16178

1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 35 zł - frankatura pojedyncza, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 9.8 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, znaczek skasowany datownikiem GDAŃSK 6 (WRZESZCZ); stempel odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.478
Mi.526
50 PLN
16179

Fi.479
Mi.505
30 PLN
16180

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, I wydanie z datą 8.XII.1948, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 5 zł - N.1.W.I.; 15 zł i 25 zł - N.1.W.II.; znajdujące się pod 91 lub 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.479-81
Mi.505-07
120 PLN
16181

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, blok legitymacyjny.

Fi.480
Mi.506
35 PLN
16182

1948 kartka maksimum z Ludwikiem Waryńskim.

Fi.481
40 PLN
16183

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

Fi.482-4
Mi.508-10
90 PLN
16184

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana; gwarancja.

Fi.482-84
Mi.508-10
25 PLN
16185

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, 25 zł - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK.W.I. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.484
Mi.510
50 PLN
16186

1948 walka z gruźlicą, znaczek w barwie szarooliwkowej, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.485
Mi.511
240 PLN
16187

1948 walka z gruźlicą, seria w pionowych paskach z kompletem przywieszek, znaczki za 15+10 zł z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
900 PLN
16188

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii z wszystkimi rodzajami przywieszek. Doskonały stan.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
850 PLN
16189

1948 walka z gruźlicą, seria w pięcio znaczkowych paskach z przywieszkami z marginesami dolnymi - liczby rozrachunkowe, jeden z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.485-8 Pw6-10
Mi.511-4
550 PLN
16190

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych ze wszystkimi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-).

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
800 PLN
16191

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami w pionowych paskach (Fi.1250); dodatkowo z marginesami i numerami walców na dolnym marginesie, gdzieniegdzie złożone, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
1 500 PLN
16192

1948 walka z gruźlicą, list polecony z Legnicy do Izraela, znaczek z przywieszką, stemple tranzytowe i odbiorcze na odwrocie.

Fi.486 Pw7, 451, 447
Mi.512, 482, 498
120 PLN
16193

1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka", gwarancja Krawczyk.

Fi.487B1
Mi.513
70 PLN
16194

1948 walka z gruźlicą, znaczek za 6+4 zł z błędem na poz.1 "bransoletka"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.487Pw B1
Mi.513
80 PLN
16195

1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek, na dolnym marginesie numer walca.

Fi.488
Mi.514
90 PLN
16196

1948 walka z gruźlicą, zestaw znaczków z przywieszkami i numerami walca na marginesie.

Fi.488
Mi.514
100 PLN
16197

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszkami.

Fi.488 Pw5
Mi.514
10 PLN
16198

1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie.

Fi.488s
Mi.514Uo
220 PLN
16199

1948 bojownicy o wolność i demokrację, parka rozdzielona przywieszką, tzw. mostek.

Fi.489
Mi.515
350 PLN
16200

1948 bojownicy o wolność i demokrację, pasek znaczków z arkusza.

Fi.489
Mi.515
150 PLN
16201

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty znaczek za 80 zł. z czwartą przywieszką po prawej (Fi.300.-).

Fi.489 Pw
Mi.515 Zf
200 PLN
16202

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, seria w tym znaczek za 100 zł z przywieszką (WIELKIM...) na ekspresowym poleconym liście filatelistycznym wysłanym 7.3 z Bydgoszczy do Koszalina, znaczki czysto skasowane w urzędzie nadawczym Bydgoszcz 1, na odwrocie stempel urzędu przejściowego Bydgoszcz 1 i datownik odbiorczy; same znaczki kasowane Fi.380.-; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.489, 490Pw, 491
Mi.515-17
500 PLN
16203

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami.

Fi.489-91
Mi.515-7
140 PLN
16204

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z nadrukami groszy.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN