Auction 108. Communist Poland 1945-1952

15645

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
15646

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
500 PLN
15647

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, dwa znaczki przedrukowane różnymi formami I i III - oba w typie 1, zwraca uwagę uszkodzenie górnej belki nadruku, list wysłany 29 XI z Modlina do Grudziądza, w adresie nadawcy podano "Poczta Polowa 83838" - Oficerska Szkoła Broni Pancernej, stempelek cenzury wojskowej nr.1083; dobry stan zachowania.

Fi.376a T1
Mi.409b
150 PLN
15648

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka (TSL Podolanin Anny Gramatyki-Ostrowskiej) wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b
80 PLN
15649

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (III forma) - frankatura wielokrotna, list ofrankowany parką znaczków w różnych typach - T1+T2 wysłany 20.12 z miejscowości Cigacice do Grudziądza; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376a T1+T2
Mi.409b
80 PLN
15650

Fi.376aT2
Mi.409b
50 PLN
15651

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem III Formy poz.55/56 - to rzadkie odwrócenie typów nadruku - po lewej typ 2 + typ 1 po prawej, dodatkowo na znaczku podstawowym z poz.55 błąd "uszkodzona nóżka litery K", gwarancja.

Fi.376a T2+T1
Mi.409b
240 PLN
15652

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411
200 PLN
15653

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
15654

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
15655

Fi.376b F.I
Mi.409a
8 000 PLN
15656

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 2 poz.29 (Mi.500 euro); to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, był w użyciu tylko w kilku miastach w Polsce, ten skasowano w Gdańsku Wrzeszczu, ładny stan, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
600 PLN
15657

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II z poz. 74 typ 2, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.376b IIT2
Mi.409a
1 200 PLN
15658

1945 wydanie przedrukowe, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze czerwonym, wszystkie znaczki z nadrukiem typ I, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
15659

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
15660

Fi.377
Mi.410
40 PLN
15661

Fi.377, 378
Mi.410, 411
40 PLN
15662

1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.377MK
Mi.410
60 PLN
15663

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
15664

1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
240 PLN
15665

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
15666

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
15667

Fi.379B
Mi.412A
30 PLN
15668

1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.379P1
Mi.412B
2 500 PLN
15669

Fi.379P4
Mi.412B
2 500 PLN
15670

Fi.380
Mi.414
30 PLN
15671

Fi.380-4
120 PLN
15672

1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie.

Fi.380-5
40 PLN
15673

Fi.381
Mi.415
60 PLN
15674

Fi.381
Mi.415
45 PLN
15675

1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.381, 385
10 PLN
15676

1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura mieszana, dwa znaczki w rożnych kolorach na ekspresowym liście poleconym wysłany 8.3.47 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska Wrzeszcza, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy z 10.3 na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.381, 408b, 410
Mi.415, 441b, 443
40 PLN
15677

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
15678

Fi.381B1
Mi.415
50 PLN
15679

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
15680

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasnoniebieskiej na papierze y3 z błędem "bomba w oknie", Fischer 600,-, gwarancja i opis Walocha.

Fi.381aB1
Mi.415
200 PLN
15681

1945 Warszawa oskarża, parka na papierze y4a w barwie ciemnoniebieskiej, dolny znaczek z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha.

Fi.381cB1
60 PLN
15682

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaroniebieskiej z błędem "bomba w oknie", gwarancja i opis Walocha.

Fi.381fB1
Mi.415
70 PLN
15683

1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y2b w barwie jasno szaroultramarynowej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha.

Fi.381hB1
Mi.415
40 PLN
15684

1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y3a w barwie szaro fioletowoniebieskiej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha.

Fi.381jB1
Mi.415
40 PLN