15645 |
| 500 PLN | |
15646 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a No Mi.409b |
| 500 PLN | |
15647 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, dwa znaczki przedrukowane różnymi formami I i III - oba w typie 1, zwraca uwagę uszkodzenie górnej belki nadruku, list wysłany 29 XI z Modlina do Grudziądza, w adresie nadawcy podano "Poczta Polowa 83838" - Oficerska Szkoła Broni Pancernej, stempelek cenzury wojskowej nr.1083; dobry stan zachowania. | Fi.376a T1 Mi.409b |
| 150 PLN | |
15648 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka (TSL Podolanin Anny Gramatyki-Ostrowskiej) wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT1 Mi.409b |
| 80 PLN | |
15649 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (III forma) - frankatura wielokrotna, list ofrankowany parką znaczków w różnych typach - T1+T2 wysłany 20.12 z miejscowości Cigacice do Grudziądza; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376a T1+T2 Mi.409b |
| 80 PLN | |
15650 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura mieszana, dofrankowana karta pocztowa wysłana 23.11.1946 z Krakowa do Tczewa. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
15651 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem III Formy poz.55/56 - to rzadkie odwrócenie typów nadruku - po lewej typ 2 + typ 1 po prawej, dodatkowo na znaczku podstawowym z poz.55 błąd "uszkodzona nóżka litery K", gwarancja. | Fi.376a T2+T1 Mi.409b |
| 240 PLN | |
15652 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja. | Fi.376aT2, 375, 378 Mi.409b, 408, 411 |
| 200 PLN | |
15653 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja. | Fi.376a t1+2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
15654 |
| 380 PLN | |
15655 |
1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.33; to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 8 000 PLN | |
15656 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 2 poz.29 (Mi.500 euro); to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, był w użyciu tylko w kilku miastach w Polsce, ten skasowano w Gdańsku Wrzeszczu, ładny stan, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.376b FII T2 Mi.409a |
| 600 PLN | |
15657 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II z poz. 74 typ 2, gwarancja i oznaczenie Ryblewski. | Fi.376b IIT2 Mi.409a |
| 1 200 PLN | |
15658 |
| 6 000 PLN | |
15659 |
| 1 400 PLN | |
15660 |
1945 list z Nowego targu do Belgii, prowizoryczne kasowanie przez kreślenie, stempel cenzury wojskowej nr 2193. | Fi.377 Mi.410 |
| 40 PLN | |
15661 |
| 40 PLN | |
15662 |
1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.377MK Mi.410 |
| 60 PLN | |
15663 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
15664 |
1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 240 PLN | |
15665 |
| 80 PLN | |
15666 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
15667 |
1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.7.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ubytek części klapy na odwrocie). | Fi.379B Mi.412A |
| 30 PLN | |
15668 |
1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.379P1 Mi.412B |
| 2 500 PLN | |
15669 |
| 2 500 PLN | |
15670 |
| 30 PLN | |
15671 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw 20 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z różnych miejscowości. | Fi.380-4 |
| 120 PLN | |
15672 |
1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie. | Fi.380-5 |
| 40 PLN | |
15673 |
1945 Warszawa oskarża, list z Środy do Zalesia opłacony znaczkiem z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381 Mi.415 |
| 60 PLN | |
15674 |
| 45 PLN | |
15675 |
1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381, 385 |
| 10 PLN SOLD | |
15676 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura mieszana, dwa znaczki w rożnych kolorach na ekspresowym liście poleconym wysłany 8.3.47 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska Wrzeszcza, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy z 10.3 na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.381, 408b, 410 Mi.415, 441b, 443 |
| 40 PLN | |
15677 |
| 30 PLN | |
15678 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" na wycinku listu obiegowego. | Fi.381B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
15679 |
| 20 PLN | |
15680 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasnoniebieskiej na papierze y3 z błędem "bomba w oknie", Fischer 600,-, gwarancja i opis Walocha. | Fi.381aB1 Mi.415 |
| 200 PLN SOLD | |
15681 |
1945 Warszawa oskarża, parka na papierze y4a w barwie ciemnoniebieskiej, dolny znaczek z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha. | Fi.381cB1 |
| 60 PLN SOLD | |
15682 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaroniebieskiej z błędem "bomba w oknie", gwarancja i opis Walocha. | Fi.381fB1 Mi.415 |
| 70 PLN SOLD | |
15683 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y2b w barwie jasno szaroultramarynowej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha. | Fi.381hB1 Mi.415 |
| 40 PLN SOLD | |
15684 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y3a w barwie szaro fioletowoniebieskiej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha. | Fi.381jB1 Mi.415 |
| 40 PLN SOLD | |