15405 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem poz.32 - nominał na dole znaczka nasunięty z poz.42, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.356t Mi.390IV |
| 200 PLN | |
15406 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka. | Fi.357 Mi.390X |
| 130 PLN | |
15407 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek narożnikowy z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na margines. | Fi.357 Mi.390X |
| 70 PLN | |
15408 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z poz. 35, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.357 Mi.390X |
| 20 PLN SOLD | |
15409 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, dodatkowy nadruk nominału na marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.357 Mi.390X |
| 270 PLN SOLD | |
15410 |
1945 wyzwolenie miast - Zakopane, list polecony z Lublina 12.2.45 do cukrowni w Grabowie, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury nr 307, gwarancja Schmutz. | Fi.357 Mi.390X |
| 800 PLN | |
15411 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem, lekkim abklatschem i niekatalogowanym błędem na poz.41 "wcięcie w literze o", gwarancja i opis. | Fi. 357 B Mi.390X |
| 250 PLN | |
15412 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z nadrukiem z po. 33 z powtarzalną usterka w części nakładu w postaci "uszkodzonego I", dodatkowo usterka "uszkodzona litera a", gwarancja i oznaczenie. | Fi.357 B Mi.390X |
| 60 PLN | |
15413 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.90 "zalana litera a i cyfra 4", gwarancja. | Fi.357 B Mi.390X |
| 70 PLN | |
15414 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA", dodatkowo błąd nadruku "zalana cyfra 4", silny abklacz. | Fi.357 B (342 B1) Mi.390X |
| 80 PLN | |
15415 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.47/97 "litera z ścięta", dodatkowo "dwa wcięcia w literze k", gwarancja i opis. | Fi.357 B6 Mi.390X |
| 90 PLN | |
15416 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "litera e zamknięta" i lekkim abklatschem, gwarancja i opis. | Fi.357 B10 Mi.390X |
| 80 PLN | |
15417 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z zaawansowanym błędem na poz.9/59 "cała góra litery a uszkodzona" (Fi.80.-), widoczne na skanie poziome złamanie, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 30 PLN | |
15418 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z zaawansowanym błędem na poz.9/59 "cała góra litery a uszkodzona" (Fi.90.-), piękny stan zachowania, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 80 PLN | |
15419 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 59 - 60, lewy znaczek z błędem "uszkodzone prawe a", gwarancja i oznaczenie. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 80 PLN | |
15420 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 25 PLN | |
15421 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 50 PLN | |
15422 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, dziesięcioblok znaczków za 3 zł./25 gr. z lekko obróconym i przesuniętym w pionie nadrukiem poz.11-25/61-75, na poz.13/63 błędy "litera p ścięta z lewej" i niekatalogowany "podcięta z lewej rzymska cyfra I", na poz.15/65 "w cyfrze 1 częściowy brak noska", a na poz.24/74 "w cyfrze 1 całkowity brak noska" (Fi.675.-), gwarancja i oznaczenie Krawczyk. | Fi.357 B 12 + B2 + B3 Mi.390X |
| 600 PLN | |
15423 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 6 z silnie przesuniętym nadrukiem, błąd nadruku "pierwsze a ścięte z prawej u dołu", gwarancja i opis Walocha. | Fi.357B9 MK Mi.390X |
| 120 PLN | |
15424 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, błąd z poz. 57 "a ścięte u dołu z prawej", uszkodzona cyfra 3 nominału, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357B9 MK3 Mi.390X |
| 360 PLN | |
15425 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i opis Walocha. | Fi.357B11 Mi.390X |
| 90 PLN | |
15426 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym w górę. | Fi.357MK Mi.390X |
| 50 PLN | |
15427 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 90 z nadrukiem nominału na dole znaczka i abklaczem, gwarancja Wiatrowski. | Fi.357t Mi.390X |
| 200 PLN | |
15428 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka, znaczek z błędem "drugie a uszkodzone", gwarancja i oznaczenie. | Fi.357t B11 Mi.390X |
| 150 PLN | |
15429 |
1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papieru. | Fi.358 Mi.391 |
| 15 PLN SOLD | |
15430 |
1945 miejscowa kartka pocztowa z Piotrkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1100. | Fi.358 Mi.391 |
| 80 PLN | |
15431 |
1945 list z Kielc do Kiełczygłów, stempel cenzury wojskowej nr 1787 na odwrocie. | Fi.358 Mi.391 |
| 30 PLN | |
15432 |
1945 list z Gliwic do Czerwonego Krzyża w Szwajcarii, prowizoryczne kasowanie stempelkiem z datą "-7.4.", zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej w Niemczech. | Fi.358 Mi.391 |
| 160 PLN | |
15433 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.358 Mi.391 |
| 40 PLN | |
15434 |
1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list wysłany 27 VII z Łodzi do Grudziądza, znaczek skasowany małym datownikiem ŁÓDŹ 1 śr.24 mm z wyróżnikiem "k", stempelek cenzury wojskowej nr.1022; dobry stan zachowania. | Fi.358 Mi.391 |
| 60 PLN | |
15435 |
1945 I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU, znaczek ostemplowany okolicznościowo 16.6 w Poznaniu (Myślicki 45 002 + 201) na okupacyjnej kopercie Dyrekcji Poczty w Poznaniu. | Fi.358 Mi.391 |
| 80 PLN | |
15436 |
1945 kartka okolicznościowa ze stemplami I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.358 |
| 15 PLN | |
15437 |
1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na kopercie (Myślicki 45 001). | Fi.358 |
| 25 PLN | |
15438 |
1945 wydanie łódzkie, fragment arkusza znaczka za 1 zł bez dolnej części z napisem na górnym marginesie, naderwania perforacji. | Fi.358 |
| 200 PLN | |
15439 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.358 MK Mi.391 |
| 70 PLN | |
15440 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek za 1 zł. z napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis MK Schmutz. | Fi.358 MK3 Mi.391 |
| 200 PLN | |
15441 |
1945 całostka znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, z napisem "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 4 - "PAMIĘTAJMY O ŻOŁNIERZU"; dofrankowana znaczkami wydania łódzkiego po 1 zł i jako polecona wysłana 3.4 z Bydgoszczy do Krakowa, prowizoryczna, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętym numerem i nazwą urzędu; stempelek cenzury wojskowej z dopisaną literką "A", datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.358, Cp91II Mi.391 |
| 300 PLN | |
15442 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.358MK Mi.391 |
| 100 PLN | |
15443 |
| 80 PLN | |
15444 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową. | Fi.358MK Mi.391 |
| 160 PLN | |