2933 |
| 30 PLN | |
2934 |
| 40 PLN | |
2935 |
| 50 PLN | |
2936 |
1935 widokówka z Truskawca z kasownikiem okolicznościowym kąpieliska. | Fi.274 |
| 60 PLN | |
2937 |
1935 list z Poznania do Warszawy, wirnik propagandowy Poznań 3 "POCZTA NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2.000 ZŁ.", brak klapy koperty. | Fi.275 |
| 30 PLN | |
2938 |
1935 list z miejscowości Osie do Chojnic, nalepka kwestarska "BUDUJMY STRZELNICĘ GŁÓWNĄ W WARSZAWIE IMIENIA PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO". | Fi.275 |
| 80 PLN | |
2939 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka. | Fi.275II Mi.296II |
| 40 PLN | |
2940 |
1935 wydanie żałobne, znaczek za 25 gr (offset) z błędem na poz.94 lub 99 "litera r odmiennego kroju", czyste; dobry stan zachowania (na odwrocie na fragmencie powierzchni śladowe przywarcia farby z drugiego arkusza); gwarancja i opis. | Fi.275II B5 Mi.296II |
| 300 PLN | |
2941 |
1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.277, 238e, 252 Mi.298II, 270, 273 |
| 200 PLN | |
2942 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającej portret Marszałka na koniu, pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006). | Fi.278 Mi.299 |
| 100 PLN | |
2943 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
2944 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 80 PLN | |
2945 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 80 PLN | |
2946 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
2947 |
1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI. | Fi.278-279 Mi.299-300 |
| 300 PLN | |
2948 |
1935 list z Lublina z kasownikiem okolicznościowym "Witaj Gwiazdko Złota". | Fi.280 |
| 40 PLN | |
2949 |
1935 kasownik okolicznościowy I Grudziądzkiej Wystawy Filatelistycznej. | Fi.280 |
| 25 PLN | |
2950 |
1935 seria "widokowa" podstawowa - 11 znaczków, czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-). | Fi.280-90 Mi.301-11 |
| 150 PLN | |
2951 |
1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana. | Fi.280-90 I, II Mi.301-11 |
| 30 PLN | |
2952 |
1935 list miejscowy z Warszawy ze stemplem okolicznościowym Wszechsłowiańskiej Olimpiady Szachowej z okazji Kongresu F.I.O.F. w Warszawie. | Fi.282 |
| 300 PLN | |
2953 |
1935 Wydanie obiegowe PIENINY - CZORSZTYN, zdjęcie w formacie około 111x77 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 20 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły znaczka pozostały jak na zdjęciu; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych. | Fi.283 Mi.304 |
| 300 PLN | |
2954 |
1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list firmowy wysłany z pośrednictwa do Radomia (Myślicki 35 004). | Fi.284 |
| 100 PLN | |
2955 |
1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic. | Fi.284II, 287II, 294 Mi.305II, 308II, 318 |
| 200 PLN | |
2956 |
1935 Wydanie obiegowe - Belweder, próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze karminowobrązowym, gwarancja Rachmanow. | Fi.284I P5 Mi.305I |
| 1 440 PLN SOLD | |
2957 |
1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski. | Fi.284I P7 Mi.305I |
| 2 200 PLN | |
2958 |
1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.288I Mi.309I |
| 20 PLN | |
2959 |
1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł. | Fi.290 Mi.311 |
| 10 PLN | |
2960 |
1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
2961 |
1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
2962 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
2963 |
1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę z oplotem, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN SOLD | |
2964 |
1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN SOLD | |
2965 |
1935 seria znaczków opłaty konsularnej - wydanie definitywne, komplet wszystkich wartości, druk wykonano w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych - wymiar obrazu znaczka 19,5 x 25 mm, ząbkowanie 12 x 12 1/2. | |
| 120 PLN | |
2966 |
1935 kartka z zakopanego do Chęcin, kartka umieszczona przez pocztę z informacja o przyczynie zwrotu. | |
| 50 PLN | |
2967 |
1936 widokówka z Kosowa koło Kołomyi ze stemplem okolicznościowym Zakładu Przyrodoleczniczego D-ra Tarnawskiego. | Fi.240 |
| 80 PLN | |
2968 |
1936 list polecony z Warszawy do węgierskiego konsulatu w Kopenhadze, znaczek za 1 zł silnie uszkodzony. | Fi.272, 285 Mi.293, 306 |
| 100 PLN | |
2969 |
1936 stempel okolicznościowy z Łodzi "RZEMIEŚLNICZA WYSTAWA - TARGI". | Fi.273, 281 |
| 15 PLN | |
2970 |
1936 kartka z Komitetu Budowy kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie. | Fi.279 |
| 80 PLN | |
2971 |
1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - karnet zawierający znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym z Krakowa, walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.279 |
| 100 PLN SOLD | |
2972 |
1936 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 31 XII do Wierzbnika, koperta firmowa "Eugeniusz Namokel wł. f. Waga Precyzyjna Warszawa Piusa XI 45"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 116). | Fi.280 Mi.301 |
| 30 PLN | |