Auction 107. Inter-war Poland 1919-1939

3213

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, trójblok znaczków z bloku (Fi.90.-) z szerokim marginesem wokół.

Fi.336-38
Mi.357-59
80 PLN
3214

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC37, kartka z Lidy 1 nadana 2.9.39 do Podbrzezia, bardzo rzadki stempel cenzury z Lidy nr BC37 w kolorze czerwonym.

Fi.Cp78
1 500 PLN
3215

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC31, kartka z Brasławia nadana 4.9.39 do Wilna, stempel cenzury z Wilna BC nr 31, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp81
500 PLN
3216

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC3, kartka z Warszawy nadana 4.9.39 do Skrzeszewa, stempel cenzury z Warszawy BC nr 3, rzadki wirnik propagandowy "TYDZIEŃ GÓR ZAKOPANE 7 - 12 WRZEŚNIA 1939" stosowanym na krótko przed wybuchem drugiej Wojny Światowej i na początku trwania kampanii wrześniowej, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp86
500 PLN
3217

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC25, kartka z Równego Wołyńskiego nadana 7.9.39 do Grabowa, stempel cenzury z Równego BC nr 25, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp88
300 PLN
3218

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na dużym wycinku z listu poleconego wysłanego z Urzędu Pocztowego Kraków 1, skasowany okolicznościowo 6.VIII dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022), na odwrocie datownik odbiorczy GDYNIA-ORŁOWO z wyróżnikiem "c".

Fi.bl.8
80 PLN
3219

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany stemplem okolicznościowym na miejscowym liście przesłanym 6.VIII w Krakowie, dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022).

Fi.bl.8
150 PLN
3220

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.8
150 PLN
3221

Fi.bl.8
100 PLN
3222

Fi.bl.8
120 PLN
3223

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany 9.VIII dwoma stemplami okolicznościowymi w rzadko stosowanym kolorze czerwonym: "KIELCE SĄ TAK WYJĄTKOWO DROGIE MYŚLOM I WSPOMNIENIOM WIELKIEJ CZĘŚCI LEGIONISTÓW BO TU BYŁ PIERWSZY POCAŁUNEK WOJNY..." i "META XV MARSZU SZLAKIEM KADRÓWKI" - stosowanym wyłącznie tego dnia, doskonały stan zachowania (Myślicki 39 021 + 235).

Fi.bl.8
200 PLN
3224

1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost".

90 PLN
3225

1939 nalepki dobroczynne dla głodnych miasta Sosnowca.

120 PLN
3226

1939 opaska gazetowa bydgoskiego dziennika niemieckojęzycznego o wybitnie antypolskim wydźwięku. Ta edycja wydawana była w latach 1939 - 1944. Stempel wniesionej z góry opłaty pocztowej.

150 PLN
3227

1939 kartka z Wisły do Częstochowy, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły.

480 PLN
3228

1939 list z administracji miesięcznika "Milicji Niepokalanej" z siedzibą w Teresinie Niepokalanów do Wielogłowy, stempel opłaty gotówkowej.

90 PLN
3229

1939 list wysłany za pośrednictwem poczty polowej nr 50 nadany 3.4.39 do Warszawy, stempel formacyjny i kasownik poczty polowej, fotoatest.

350 PLN
3230

1939 koperta Domu Bankowego Schutz i Chajes ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37r" wysłana 14.06.39 do Torunia.

80 PLN
3231

1939 niemiecka całostka wysłana zwrotnie (część na odpowiedź) z Zbąszynia 10.7.39 do Berlina, niemiecki znak opłaty unieważniono dopiero 25.7.39 w Nowym Tomyślu i przesłano kartkę do adresata.

600 PLN
3232

1939 "Ubezpieczalnia Społeczna w Warszawie" - 10 gr frankatura mechaniczna FA-022 Warszawa, karta firmowa przesłana 14 1 miejscowo; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

80 PLN