The new auction will start soon

Auction 107. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2853

1933 czysty formularz międzynarodowego przekazu pobraniowego bez sygnatury.


80 PLN
2854

1933 czysty formularz wypłaty międzynarodowego przekazu pieniężnego bez sygnatury.


80 PLN
2855

1933 list polecony z Banku Handlowego w Warszawie do Niemiec opłacony frankaturą mechaniczną banku "C.5.", na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom.


90 PLN
2856

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 2.VI do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
2857

1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia).

Fi.251
Mi.272
60 PLN
2858

1934 koperta firmowa LOT z Warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." i naklejką z okazji zawodów o puchar Gordonn Benetta, wycięta folia z okienka koperty.

Fi.251, 252
70 PLN
2859

1934 list z Torunia do Łodzi, stempel opłaty ulgowej " 4 PUŁK LOTNICZY / Opłata ulgowa / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.251, 252
360 PLN
2860

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
2861

1934 list polecony z Łomianek do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.251, 269, 270IIb
60 PLN
2862

1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge.

Fi.252, 254
10 PLN
2863

1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.252, 256, 261
300 PLN
2864

1934 list z Warszawy do Mołojatycz.

Fi.253
Mi.274 
15 PLN
2865

1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.253
15 PLN
2866

1934 list z Krzepic do Częstochowy, stempel opłaty ulgowej "27 PUŁK PIECHOTY / OPŁATA ULGOWA / (rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.253
60 PLN
2867

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 137, stempel z wyróżnikiem a.

Fi.254
151 PLN
SOLD
2868

1934 widokówka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101.

Fi.254
60 PLN
2869

1934 list polecony z Harklowej do Krościenka, list nadany w składnicy pocztowej w Maniowy i przekazany do urzędu pocztowego w Harklowej gdzie ostemplowano znaczek i zarejestrowano przesyłkę, rzadki po austriacki stempel składnicy "* MANIOWY *" użyty jeszcze szesnaście lat po odzyskaniu niepodległości, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.257
320 PLN
2870

1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.258G
Mi.279
40 PLN
2871

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
2872

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
2873

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
2874

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
500 PLN
SOLD
2875

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
2876

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
2877

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
2878

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
2879

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
2880

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia.

Fi.264-65
Mi.285-86
550 PLN
2881

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007).

Fi.264-65
Mi.285-86 
160 PLN
2882

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy).

Fi.264-65, 268-69
Mi.285-86, 289-90
200 PLN
2883

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis.

Fi.265P
Mi.286 
120 PLN
2884

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
2885

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, pojedyncza frankatura na widokówce wysłanej z Pilicy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.268
40 PLN
2886

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
2887

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
140 PLN
2888

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
140 PLN
2889

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja Kalinowski.

Fi.268-9
Mi.289-90
145 PLN
2890

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.220.-), gwarancja: 20 gr - Perzyński, Falkowski, 30 gr - Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
150 PLN
2891

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 29.XII z Chrzanowa do Wiednia.

Fi.269, 253
Mi.290, 274 
30 PLN
2892

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu znaku wodnego W II.P., kasowany (Fi.700.-); ładny stan zachowania; gwarancja i oznaczenie.

Fi.269P
Mi.290
600 PLN