Auction 107. Inter-war Poland 1919-1939

2693

1928 gen. Józef Bem, próba w kolorze czerwonym - odbitka z drzeworytu z podpisem E. Gaspe (Fi. 5.000,-), nie jest wycięty i ma sporo większe marginesy niż zwykle oraz nieco cieńszy papier, egzemplarz pochodzi od samego autora, został zakupiony wraz z archiwum po jego śmierci, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.237 P1
Mi.256
7 000 PLN
2694

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski -STALOWONIEBIESKI, niekatalogowany kolor znaczka za 50 gr. stalowoniebieski, ciekawa struktura farby i rozpuszczalnika pokazana na fragmentach znaczka, gwarancja opis koloru nowej odmiany.

Fi.238
Mi.257
4 000 PLN
2695

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta to cięty odpowiednik znaczka 238c; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz.

Fi.238 (P11)
Mi.257
5 000 PLN
2696

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, niekatalogowany odcień znaczka za 50 gr. jasno niebieskostalowy, gwarancja opis koloru.

Fi.238a
Mi.257
155 PLN
2697

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, dwa odcienie koloru znaczka za 50 gr. jasno czarnoniebieskostalowy i czarnoniebieskostalowy, gwarancja opis koloru.

Fi.238b
Mi.257
300 PLN
2698

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 50 gr. w rzadszym kolorze niebieskawozielonym, gwarancja opis koloru.

Fi.238c
Mi.257
400 PLN
2699

1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w barwie niebieskozielonej, gwarancja i opis.

Fi.238d
Mi.254
400 PLN
2700

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 50 gr. w rzadszym kolorze niebieskozielonym, gwarancja opis koloru.

Fi.238d
Mi.257
500 PLN
2701

1928 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków na papierze prążkowanym pionowo, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.239v
Mi.258u
1 200 PLN
2702

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z silnie przesuniętą perforacją na widokówce wysłanej 7.VIII z Worochty do niewielkiej miejscowości Izabelin k/Wołkowyska, datownik odbiorczy na froncie.

Fi.240
Mi.259
50 PLN
2703

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na dolnym marginesie.

Fi.240
Mi.259
300 PLN
2704

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na górnym marginesie.

Fi.240
Mi.259
300 PLN
2705

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. o największym formacie 19x22,5 mm, w najrzadszym kolorze ultramarynowym i z liczbami rozrachunkowymi na lewym marginesie, obramowanie liczb rozrachunkowych złożone z 4 długich i 11 krótkich kresek 14x22 mm, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240d
Mi.259
800 PLN
2706

1928 widokówka z Krościenka nad Dunajcem z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 29008.

Fi.240
40 PLN
2707

1928 Henryk Sienkiewicz, dwa odcienie koloru znaczka za 15 gr. jasno niebieski i niebieski, gwarancja opis koloru.

Fi.240a
Mi.257
100 PLN
2708

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.240a
Mi.259
40 PLN
2709

1928 Henryk Sienkiewicz, niekatalogowany odcień znaczka za 15 gr. ciemnoniebieski, gwarancja opis koloru.

Fi.240a
Mi.259
95 PLN
2710

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. w kolorze niebieskim, odmiana o nieco rozlewającym się rysunku, gwarancja opis koloru.

Fi.240a
Mi.259
60 PLN
2711

1928 Henryk Sienkiewicz, dwa odcienie koloru znaczka za 15 gr. jasno szaroniebieski i szaroniebieski, gwarancja opis koloru.

Fi.240b
Mi.257
55 PLN
2712

1928 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, parka w barwie pomarańczowobrązowej, gwarancja i opis.

Fi.241c
Mi.260
210 PLN
2713

1928 wydanie obiegowe - Godło Państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, pionowo cięte, wyjątkowo piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.244 FP2
Mi.263
120 PLN
2714

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, parka fałszerstw wiedeńskich, gwarancja i oznaczenie.

Fi.244F2
Mi.263PFä
140 PLN
2715

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, parka fałszerstw na szkodę poczty, gwarancja i oznaczenie.

Fi.255FP
Mi.276Ffä
1 000 PLN
2716

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.294
70 PLN
2717

1928 kartka z Torunia do Ręczkowa, rzadki kasownik okolicznościowy "POMORSKA WYSTAWA OGRODNICZO - PRZEMYSŁOWA 28-VII DO 4-X-1928" Toruń 1 z wyróżnikiem N.

Fi.Cp48
200 PLN
2718

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
5 000 PLN
2719

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo zachowany w dobrym stanie, gwarancja Ryblewski.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
800 PLN
2720

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z wystawy z dwoma podlepkami na górnym marginesie, ogólni dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
600 PLN
2721

1928 wystawa filatelistyczna w Warszawie, pierwszy polski blok w dobrym stanie.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
1 800 PLN
2722

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany obiegowym datownikiem w MSTÓW "a" na kopercie, oryginalne kasowniki, szczególnie z małych miejscowości są na tym bloku niezmiernie rzadkie, całość zachowana w bardzo ładnym stanie, przedwojenne odręczne poświadczenie prawdziwości na odwrocie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 500 PLN
2723

1928 list z Niemiec do warszawy, na odwrocie wirnik z hasłem propagandowym "PRACA WYDAJNA PODSTAWĄ DOBROBYTU".

60 PLN
2724

1928 zestaw znaczków fiskalnych miasta Torunia.

200 PLN
2725

1928 nalepka okolicznościowa targów w Poznaniu.

45 PLN
2726

1928 "Powszechny Bank Związkowy w Polsce S.A.", frankatura mechaniczna A97 na okienkowej kopercie firmowej banku wysłanej ze Lwowa.

50 PLN
2727

1929 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Beuthen (Bytom) nr 32.

Fi.238
50 PLN
2728

1929 kartka z Poznania z wirnikiem okolicznościowym Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu.

Fi.240
40 PLN
2729

1929 kartka ze Lwowa z wirnikiem propagandowym IX Tragów Lwowskich.

Fi.240
90 PLN
2730

1929 list firmowy z Warszawy, znaczek kasowany wirnikiem okolicznościowym Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu.

Fi.241
Mi.260
80 PLN
2731

1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura wielokrotna, list polecony z Biura Polowego odbudowy mostu kolejowego przez rz. Wisłę pod Dęblinem wysłany 16.V z urzędu pocztowego Dęblin-Twierdza do Mińska Mazowieckiego, korespondencja firmy "Rudzki i S-ka" z Mińska Mazowieckiego, która budowała mosty na wszystkich najważniejszych liniach kolejowych Cesarstwa Rosyjskiego, m.in.: Petersburg-Warszawa, Zabajkalskiej, Usuryjskiej, imponujący most przez Amur na linii Amurskiej, a także na kolei Wschodnio-Chińskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOLEJ ŻELAZNA.

Fi.241
Mi.260
160 PLN
2732

1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura pojedyncza, list wysłany 28.XII ze Lwowa do Warszawy, co ciekawe jako stempla nadawczego (Lwów 2) i odbiorczego (Warszawa 1) użyto tego samego wirnika propagandowego "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE WYROBÓW KRAJOWYCH"; dekoracyjna koperta firmowa "HOTEL GEORGE'A LWÓW PL.MARJACKI I."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 115 i 118).

Fi.241
Mi.260
60 PLN