Auction 107. PoW Woldenberg camp

4462

1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści.

Fi.38
80 PLN
4463

Fi.38
100 PLN
4464

Fi.38
100 PLN
4465

Fi.38
100 PLN
4466

1944 Święto 3 Maja, czysty znaczek za 35 f., gwarancja.

Fi.38
30 PLN
4467

1944 Święto 3 Maja, unikalna odbitka autorska znaczka za 35 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem z dedykacją "kochanemu Rysiowi za szczerą krytykę"; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 37.0.10 z podaniem nakładu - około 10 szt., fotoatest.

Fi.38 E
4 000 PLN
4468

Fi.39
150 PLN
4469

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja.

Fi.39
15 PLN
4470

Fi.39
200 PLN
4471

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz.

Fi.39
15 PLN
4472

Fi.39
200 PLN
4473

Fi.39
200 PLN
4474

Fi.39
200 PLN
4475

Fi.39
100 PLN
4476

Fi.39
100 PLN
4477

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki za 25 f. w kolorze brązowym o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.39
70 PLN
4478

1944 Święto Morza, znaczek na wycinku.

Fi.40
110 PLN
4479

Fi.40
80 PLN
4480

Fi.40
80 PLN
4481

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
15 PLN
4482

1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru zielononiebieskiego, gwarancja Schmutz,.

Fi.40
70 PLN
4483

1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru zielononiebieskiego, datowniki w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja.

Fi.40
50 PLN
4484

1944 Święto Morza, wzorcowa odbitka w kolorze czarnym z podpisem projektanta J. Łonickiego, unikalne i niekatalogowane, gwarancja Schmutz.

Fi.40P
3 200 PLN
4485

1944 Rok Olimpijski, znaczek na dekoracyjnej pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu w kolorze zielonym ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
600 PLN
4486

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
40 PLN
4487

Fi.41
125 PLN
4488

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; rzadszy żółty kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; wyśmienity, niespotykany stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.41
2 800 PLN
4489

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym "miłuj Bliźniego".

Fi.42-4
25 PLN
4490

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.42-4
100 PLN
4491

Fi.42-4
100 PLN
4492

Fi.42-44
120 PLN
4493

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria na karcie skasowana 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH", gwarancja.

Fi.42-44
90 PLN
4494

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
75 PLN
4495

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek za 100 f. na przesyłce wysłanej poza teren obozu!!! potwierdzenie otrzymania paczki do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym w dniu 10.XI, szedł długo ponad miesiąc, ale doszedł - datownik odbiorczy STOCKHOLM z 11.12; przesyłka niezgodna z ordynacją pocztową, której wysłanie było najprawdopodobniej możliwe podczas zamieszania związanego z przenoszeniem jeńca między obozami; unikalny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja (pod znaczkiem) Schmutz.

Fi.45
6 000 PLN
4496

Fi.45
70 PLN
4497

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
20 PLN
4498

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu olikowozielonego, gwarancja Krawczyk.

Fi.45
70 PLN
4499

Fi.45
200 PLN
4500

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem.

Fi.45
500 PLN
4501

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z dwubarwną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem, gwarancja.

Fi.45
500 PLN