4462 |
1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści. | Fi.38 |
| 80 PLN | |
4463 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany w pierwszym dniu obiegu na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
4464 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V w pierwszym dniu obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
4465 |
1944 list polecony , na odwrocie stempel "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC", gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
4466 |
1944 Święto 3 Maja, czysty znaczek za 35 f., gwarancja. | Fi.38 |
| 30 PLN | |
4467 |
1944 Święto 3 Maja, unikalna odbitka autorska znaczka za 35 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem z dedykacją "kochanemu Rysiowi za szczerą krytykę"; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 37.0.10 z podaniem nakładu - około 10 szt., fotoatest. | Fi.38 E |
| 4 000 PLN | |
4468 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.39 |
| 150 PLN | |
4469 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
4470 |
1944 znaczek z podobizna prezydenta Władysława Raczkiewicza unieważniony na kartce z wytłoczoną podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego, gwarancja za znaczkiem. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
4471 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
4472 |
1944 kartka z sucho tłoczoną grafiką okolicznościową z okazji 30. rocznicy wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z "Oleandrów" w Krakowie z podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego i napisami "1914 6 SIERPNIA 1944", gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
4473 |
1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
4474 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE", gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
4475 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja. | Fi.39 |
| 100 PLN | |
4476 |
| 100 PLN | |
4477 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki za 25 f. w kolorze brązowym o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.39 |
| 70 PLN | |
4478 |
1944 Święto Morza, znaczek na wycinku. | Fi.40 |
| 110 PLN | |
4479 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i okolicznościowym stemplem z pierwszego dnia obiegu, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
4480 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
4481 |
1944 Święto Morza, gwarancja. | Fi.40 |
| 15 PLN | |
4482 |
1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru zielononiebieskiego, gwarancja Schmutz,. | Fi.40 |
| 70 PLN | |
4483 |
1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru zielononiebieskiego, datowniki w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja. | Fi.40 |
| 50 PLN | |
4484 |
1944 Święto Morza, wzorcowa odbitka w kolorze czarnym z podpisem projektanta J. Łonickiego, unikalne i niekatalogowane, gwarancja Schmutz. | Fi.40P |
| 3 200 PLN | |
4485 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na dekoracyjnej pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu w kolorze zielonym ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.41 |
| 600 PLN | |
4486 |
1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.41 |
| 40 PLN | |
4487 |
1944 Rok Olimpijski, dwa czyste znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 125 PLN SOLD | |
4488 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; rzadszy żółty kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; wyśmienity, niespotykany stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.41 |
| 2 800 PLN | |
4489 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym "miłuj Bliźniego". | Fi.42-4 |
| 25 PLN SOLD | |
4490 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.42-4 |
| 100 PLN | |
4491 |
| 100 PLN | |
4492 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria na karcie skasowana 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 120 PLN | |
4493 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria na karcie skasowana 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH", gwarancja. | Fi.42-44 |
| 90 PLN | |
4494 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 75 PLN | |
4495 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek za 100 f. na przesyłce wysłanej poza teren obozu!!! potwierdzenie otrzymania paczki do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym w dniu 10.XI, szedł długo ponad miesiąc, ale doszedł - datownik odbiorczy STOCKHOLM z 11.12; przesyłka niezgodna z ordynacją pocztową, której wysłanie było najprawdopodobniej możliwe podczas zamieszania związanego z przenoszeniem jeńca między obozami; unikalny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja (pod znaczkiem) Schmutz. | Fi.45 |
| 6 000 PLN | |
4496 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM", drobne uszkodzenia. | Fi.45 |
| 70 PLN SOLD | |
4497 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
4498 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu olikowozielonego, gwarancja Krawczyk. | Fi.45 |
| 70 PLN | |
4499 |
| 200 PLN | |
4500 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem. | Fi.45 |
| 500 PLN | |
4501 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z dwubarwną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem, gwarancja. | Fi.45 |
| 500 PLN | |