The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 107. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4382

1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways.

Fi.31
50 PLN
4383

1943 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918" na pocztówce ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie ozdobny napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.31
100 PLN
4384

1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943", gwarancja.

Fi.31
100 PLN
SOLD
4385

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja.

Fi.31
40 PLN
4386

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, znaczek kasowany; Obrona Warszawy, znaczek kasowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu; 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek kasowany okolicznościowo 11.XI, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy w kolorach zbliżonych do jednej z prób, a nie do znaczka definitywnego, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.31, 32, 33, 33 E
800 PLN
4387

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz.

Fi.31P
4 000 PLN
4388

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
45 PLN
4389

1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27.9.43 na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą Kolumnę Zygmunta na tle Zamku Królewskiego w Warszawie, gwarancja.

Fi.32
500 PLN
4390

1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918", gwarancja.

Fi.32
100 PLN
4391

1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.33
90 PLN
4392

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z fragmentem kasownika okolicznościowego z 11.XI dnia Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk.

Fi.33
40 PLN
4393

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczki za 20+80 f. ze skrajnie ciemnym i jasnoszarozielonym tłem, gwarancja.

Fi.33
150 PLN
4394

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk.

Fi.33
60 PLN
4395

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i lawendowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.9. 25F3/30D3, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryzewski.

Fi.33 P9
9 000 PLN
4396

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja.

Fi.33P
250 PLN
4397

1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem, ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; gwarancja.

Fi.34
200 PLN
4398

1943 Polska YMCA, znaczek na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.34
200 PLN
4399

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu zielonego, gwarancja,

Fi.34
60 PLN
4400

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru szaroniebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.35
70 PLN
4401

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, kartka z obiegu na karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym S., gwarancja.

Fi.35
200 PLN
4402

1943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym w rocznicę wkroczenia wojsk polskich do Wilna.

Fi.35, D4
80 PLN
4403

1943 CAŁOSTKA BEZ ZNAKU OPŁATY - Orzeł, faza druku całostki z wydrukowanym napisem POCZTÓWKA, ale bez znaku opłaty; znak opłaty i napis POCZTÓWKA drukowano osobno, ale bardzo starannie i bez błędów; powstanie pod ścisłą kontrolą takiej odmiany mogło być celowe - to wczesna faza druku; zachowana jako egzemplarz próbny napisu POCZTÓWKA i tak zagwarantowana; walor był własnością członka Komisji Pocztowej Obozu IIC por.Mieczysława Węgrzeckiego, idealny stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
540 PLN
SOLD
4404

1943 Orzeł, całostka czysta z wydrukowanym na odwrocie emblematem YMCA, dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp6
200 PLN
4405

1943 Orzeł - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy o nietypowo dużych marginesach i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja Krawczyk i FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp6 P FFi
200 PLN
4406

1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń.

Fi.D2
200 PLN
4407

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu z napisem POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.D4
200 PLN
4408

1943 Trąbka, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
60 PLN
4409

1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok ostemplowany 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w kolorze czerwonym i bardzo rzadka odbitka na bibułce, rozmiarami zbliżona do wielkości bloku, z oryginalnej unieważnionej matrycy (większość odbitek ma znacznie mniejsze wymiary); na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski, Krawczyk.

Fi.bl.3
750 PLN
4410

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
480 PLN
4411

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.3
300 PLN
4412

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu (Fi.450.-), gwarancja.

Fi.bl.3
360 PLN
4413

1943 80. rocznica powstania styczniowego: blok i znaczki z bloku ostemplowane 22.01 w dniu wejścia do obiegu datownikiem w rzadko stosowanym kolorze czerwonym; 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku znaczek czysty i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,.

Fi.bl.3, 18
500 PLN
4414

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.bl.4
360 PLN
4415

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
550 PLN
4416

1943 Syrena walczącej Warszawy, kontrolna odbitka drzeworytu z podpisem autora - Stefana Michalskiego, przedstawiająca rzeźbę Syreny Warszawskiej w hełmie, zrzucającą z ramion żołnierski płaszcz skrywający nagi miecz, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; grafika ta została wykorzystana jako wzór dla znaczka i znaku opłaty do całostek dla Poczt Międzyobozowych w Niemczech; unikalny walor w dobrym stanie zachowania.


3 000 PLN
4417

1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 34 wydana 26.I.1943 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza w doskonałym stanie zachowania.


1 200 PLN
4418

1943 "Województwo Śląskie" - alegoryczny drzeworyt z herbami: województwa, Cieszyna i Katowic na tle Wieży Piastowskiej i krajobrazu przemysłowego, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ" z podpisem artysty; słabszy stan zachowania (pionowe i poziome złamanie).


1 600 PLN
4419

1943 wizytówka ppor.Tadeusza Ołtarzewskiego ozdobiona odbitką drzeworytu z symbolem uskrzydlonego koła kolejowego i datą "14.II.1943 r.", na tle proporczyka; walor w bardzo słabszym stanie zachowania (przebarwienia).


200 PLN
4420

1943 "Człowiek z psem" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano wtargnięcie wartownika z psem do baraku i grających tam w karty jeńców; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Człowiek z psem"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.14; dobry stan zachowania.


1 600 PLN
4421

1943 "Spacer" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano jeńców spacerujących wzdłuż drutów obozowych; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Spacer"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.5; dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku).


1 600 PLN