Auction 107. PoW Woldenberg camp

4342

1942 polisa nr.1257 obozowej "firmy" ubezpieczeniowej OSA (Obozowe Stowarzyszenie Asekuracyjne) wystawiona 1.IV w ajenturze E na ppor. Tadeusza Ołtarzewskiego; unikalny dokument o bardzo atrakcyjnej formie; bardzo dobry stan zachowania.

800 PLN
4343

1942 "Pamięci poległych 20DP" - symboliczna grafika przedstawiająca fragment cmentarza wraz z nowymi żołnierskimi mogiłami na tle ruin Warszawy, na pierwszym planie wstęga z pamiątkowym tekstem i krzyż Virtuti Militari; sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisem Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku).

2 500 PLN
4344

500 PLN
4345

500 PLN
4346

Fi.(bl.4)
250 PLN
4347

Fi.(bl.4)
200 PLN
4348

Fi.16x
250 PLN
4349

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz.

Fi.18
50 PLN
4350

Fi.18
40 PLN
4351

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany okolicznościowo znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis.

Fi.18 B1
200 PLN
4352

1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.19
200 PLN
4353

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
4354

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
4355

Fi.19-21
130 PLN
4356

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
180 PLN
4357

1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów, okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń.

Fi.20
200 PLN
4358

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 20 fen. na i znaczek za 5 fen. z serii Pochodnia na karcie pocztowej przesłanej 13.VI (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja Krawczyk.

Fi.21, 15by
80 PLN
4359

Fi.22
500 PLN
4360

Fi.22
1 000 PLN
4361

1943 kartka obozowa na bożonarodzeniowym karnecie Polskiego czerwonego Krzyża.

Fi.22, 28
300 PLN
4362

Fi.22-30
320 PLN
4363

1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja.

Fi.22-30
200 PLN
4364

120 PLN
4365

1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.24
70 PLN
4366

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ostemplowany 29.VI.1944 kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.24
60 PLN
4367

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ozdobionej drzeworytem z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych; na froncie napis POCZTÓWKA; znaczek skasowany 04 VII datownikiem; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.24
500 PLN
4368

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk (Fi.2500.-); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.11 30F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 500 PLN
4369

150 PLN
4370

150 PLN
4371

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem wykonanym na zamówienie oficerów baraku 14B, w największym chyba zbiorze grafik użytkowych obozu w Woldenbergu prof.St.Barańskiego nie było takiego wzoru!!! na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN
4372

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk (Fi.2500.-); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.8. 18E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P3
2 500 PLN
4373

Fi.27
200 PLN
4374

1943 znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.27
100 PLN
4375

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
4376

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk (Fi.2500.-); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.3. w kolorze mattblau 22E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.28 P1
2 500 PLN
4377

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
4378

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f. (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
4379

Fi.31
80 PLN
4380

1943 kartka z grafiką obozową, kasownik okolicznościowy "Dni książki".

Fi.31
80 PLN
4381

Fi.31
80 PLN