4342 |
1942 polisa nr.1257 obozowej "firmy" ubezpieczeniowej OSA (Obozowe Stowarzyszenie Asekuracyjne) wystawiona 1.IV w ajenturze E na ppor. Tadeusza Ołtarzewskiego; unikalny dokument o bardzo atrakcyjnej formie; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
4343 |
1942 "Pamięci poległych 20DP" - symboliczna grafika przedstawiająca fragment cmentarza wraz z nowymi żołnierskimi mogiłami na tle ruin Warszawy, na pierwszym planie wstęga z pamiątkowym tekstem i krzyż Virtuti Militari; sporządzono przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" i podpisem Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie naddarcie z prawej strony nie dochodzące do rysunku). | |
| 2 500 PLN | |
4344 |
1942 legitymacja Wojskowego Klubu Sportowego "Lwów" (jednego z siedmiu istniejących w obozie) - powstałego w styczniu 1941 - o numerze 179 (klub liczył 477 członków), wystawiona na nazwisko ppor. Zdzisława Tarczyńskiego, podpisy prezesa ppor. Bogdana Neumanna i sekretarza ppor. Tadeusza Jakubowskiego, czerwona odbitka dekoracyjnej pieczęci klubu "WOJSK. KLUB SPORT. LWÓW"; okładka ozdobiona artystycznym drzeworytem z emblematem klubu; rzadko spotykany dokument w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
4345 |
1942 grafika z legitymacji Jenieckiej Odznaki Tężyzny - "jot" wydana przez Kierownictwo Wychowania Fizycznego Obozu IIC z podpisami prezydium; dekoracyjna forma graficzna autorstwa Bronisława Zygfryda Nowickiego, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
4346 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, pasek kasowanych znaczków z bloku ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.(bl.4) |
| 250 PLN | |
4347 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 200 PLN | |
4348 |
1943 "DRUGA WYSTAWA DRZWORYTU" stempel propagandowy z błędem DRZWORYTU zamiast DRZEWORYTU na karcie pocztowej wysłanej 23.IV, ofrankowanej znaczkiem Pochodnia za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym; dodatkowo stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.16x |
| 250 PLN | |
4349 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 50 PLN SOLD | |
4350 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 40 PLN | |
4351 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany okolicznościowo znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis. | Fi.18 B1 |
| 200 PLN | |
4352 |
1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.19 |
| 200 PLN | |
4353 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 100 PLN | |
4354 |
| 120 PLN | |
4355 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana (Fi.150.-), gwarancja. | Fi.19-21 |
| 130 PLN | |
4356 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja Schmutz. | Fi.19-21 |
| 180 PLN | |
4357 |
1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów, okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń. | Fi.20 |
| 200 PLN | |
4358 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 20 fen. na i znaczek za 5 fen. z serii Pochodnia na karcie pocztowej przesłanej 13.VI (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja Krawczyk. | Fi.21, 15by |
| 80 PLN SOLD | |
4359 |
1943 kartka ozdobiona na odwrocie bardzo rzadką ilustracją z napisem "Uprzejmie zapraszamy na imprezy Dni Książki - Komitet", gwarancja. | Fi.22 |
| 500 PLN | |
4360 |
1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany jako zaproszenie imienne na wystawę, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel okolicznościowy "WYSTAWA LEŚNA", gwarancja Krawczyk. | Fi.22 |
| 1 000 PLN | |
4361 |
1943 kartka obozowa na bożonarodzeniowym karnecie Polskiego czerwonego Krzyża. | Fi.22, 28 |
| 300 PLN | |
4362 |
1943-44 Hetmani, seria na wycinkach, znaczki skasowane stemplami okolicznościowymi ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA i TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; gwarancja Krawczyk,. | Fi.22-30 |
| 320 PLN | |
4363 |
1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja. | Fi.22-30 |
| 200 PLN | |
4364 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej, wysłanej 24.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz. | Fi.23 |
| 120 PLN | |
4365 |
1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości. | Fi.24 |
| 70 PLN | |
4366 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ostemplowany 29.VI.1944 kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja. | Fi.24 |
| 60 PLN | |
4367 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ozdobionej drzeworytem z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych; na froncie napis POCZTÓWKA; znaczek skasowany 04 VII datownikiem; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.24 |
| 500 PLN | |
4368 |
1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk (Fi.2500.-); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.11 30F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski. | Fi.24 P2 |
| 2 500 PLN | |
4369 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 31.XII; gwarancja Schmutz. | Fi.25 |
| 150 PLN | |
4370 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowanyą Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta z obiegu pocztowego wysłana 8.IV.44; gwarancja. | Fi.25 |
| 150 PLN | |
4371 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem wykonanym na zamówienie oficerów baraku 14B, w największym chyba zbiorze grafik użytkowych obozu w Woldenbergu prof.St.Barańskiego nie było takiego wzoru!!! na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.25 |
| 800 PLN | |
4372 |
1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk (Fi.2500.-); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.8. 18E5, jego adnotacja na odwrocie. | Fi.26 P3 |
| 2 500 PLN | |
4373 |
1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu, wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na froncie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk. | Fi.27 |
| 200 PLN | |
4374 |
1943 znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.27 |
| 100 PLN | |
4375 |
1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz. | Fi.28 |
| 280 PLN | |
4376 |
1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk (Fi.2500.-); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.3. w kolorze mattblau 22E5, jego adnotacja na odwrocie. | Fi.28 P1 |
| 2 500 PLN | |
4377 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 400 PLN | |
4378 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f. (Fi.400.-), gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 360 PLN | |
4379 |
1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.31 |
| 80 PLN | |
4380 |
1943 kartka z grafiką obozową, kasownik okolicznościowy "Dni książki". | Fi.31 |
| 80 PLN | |
4381 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowane znaczki za 20 f., dwa skrajne odcienie papieru, datowniki w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja. | Fi.31 |
| 80 PLN | |