Auction 107. PoW Woldenberg camp

4262

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnobrązowym na papierze u (nakład 981 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

Fi.3fu
220 PLN
4263

Fi.4bx2
140 PLN
4264

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze fioletowoczarnym tzw. "czarna Wdowa", na papierze białym gładkim cienkim x2, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5bx2
300 PLN
4265

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1.170 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5bx2
200 PLN
4266

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze bibułkowym x1 o nakładzie 972 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie).

Fi.6bx1
200 PLN
4267

Fi.6bx1
220 PLN
4268

Fi.6cx2
180 PLN
4269

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczki wydane do 15.VI ostemplowane 18.VI na karcie kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", gwarancja.

Fi.7, 9, 11ay
120 PLN
4270

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria na wycinkach, znaczki unieważnione wczesnymi kasownikami okolicznościowymi, dodatkowo w górnym rzędzie na środku bardzo rzadka odmiana koloru ciemnoultramarynowa, gwarancja Schmutz.

Fi.7-11
900 PLN
4271

200 PLN
4272

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.500.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
480 PLN
4273

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemnozielony znaczek za 10 pf na papierze białym grubym bibulastym na karcie pocztowej wysłanej 2 IX, walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10bx2
500 PLN
4274

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.220.-), gwarancja.

Fi.12-14x
180 PLN
4275

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.185.-), gwarancja.

Fi.12-14x
150 PLN
4276

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym (Fi.185.-), gwarancja.

Fi.12-14y
150 PLN
4277

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym (Fi.220.-), gwarancja.

Fi.12-14y
180 PLN
4278

Fi.13
200 PLN
4279

Fi.15
500 PLN
4280

1942 składana kartka ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", wewnątrz drzeworyt "Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem" sygnowany "D.Z.", gwarancja.

Fi.15
500 PLN
4281

Fi.15
200 PLN
4282

1942 Pochodnia, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7
40 PLN
4283

Fi.15-7, Cp6 P
2 600 PLN
4284

1942 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
70 PLN
4285

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-)- jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 000 PLN
4286

Fi.15-17x
60 PLN
4287

Fi.15-17x
80 PLN
4288

Fi.15ab-17y
100 PLN
4289

Fi.15ab-17y
120 PLN
4290

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 22.XII na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalski przedstawiającym tokującego głuszca; rzadki walor w słabszym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
500 PLN
4291

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie - formularzu zawiadomienia z biblioteki wysłanej 22.IX.43, dodatkowo rzadziej spotykany stempel propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
250 PLN
4292

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 23.XII na karcie z orłem białym ozdobionej ilustracją świąteczną przedstawiającą kościół Mariacki w Krakowie z napisem "Wesołych Świąt"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
1 600 PLN
4293

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
1 800 PLN
4294

Fi.16x
150 PLN
4295

1942 Pochodnia, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 20 fen. na papierze szarym szorstkim grubym.

Fi.17 FFi
80 PLN
4296

Fi.17y
800 PLN
4297

200 PLN
4298

Fi.Cp2
100 PLN
4299

Fi.Cp2Iay
80 PLN
4300

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
4301

Fi.Cp4
200 PLN