Auction 107. General Government

4074

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
4075

Fi.104
20 PLN
4076

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104
80 PLN
4077

Fi.104; 31
100 PLN
4078

Fi.104I
220 PLN
4079

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek z błędem na górnym marginesie "złamana oś".

Fi.104II
15 PLN
4080

Fi.104P2 ark.
10 000 PLN
4081

Fi.106; 32
30 PLN
4082

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
4083

Fi.112
40 PLN
4084

Fi.113-5nz ark.
1 900 PLN
4085

Fi.113-6
60 PLN
4086

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
50 PLN
4087

Fi.116; 34
20 PLN
4088

1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; stemple odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
4089

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
4090

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
4091

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
100 PLN
4092

1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii.

Fi.U28
40 PLN
4093

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z przesuniętym na prawo nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.U36
300 PLN
4094

Fi.U36, U17
100 PLN
4095

1943 zwolniony od opłaty pocztowej polecony list urzędowy przesłany 27.10 miejscowo w Krakowie, datownik nadawczy urzędu Kraków 1 z wyróżnikiem "g"; stempelek nadawcy z godłem "Kommando des Kulturgutbereichs Krakau"; datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
4096

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej.

40 PLN
4097

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej.

40 PLN
4098

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu.

40 PLN
4099

40 PLN
4100

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza.

40 PLN
4101

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ryglice przez Tarnów do Muszyny.

40 PLN
4102

40 PLN
4103

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza.

40 PLN
4104

40 PLN
4105

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej.

40 PLN
4106

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka.

40 PLN
4107

40 PLN
4108

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej.

40 PLN
4109

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca.

40 PLN
4110

40 PLN
4111

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej.

40 PLN
4112

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca.

40 PLN
4113

Niezwykle rzadki stempel urzędu generalnego gubernatora na odwrocie listu urzędowego wysłanego 15.12 z Gdańska do Krakowa, zawartość przesyłki po dotarciu do Krakowa wyjęto, jednocześnie na kopercie dwoma różnymi stempelkami "Nachgebühr" oznaczono dopłatę w pojedynczej wysokości 24 gr, pustą kopertę po opatrzeniu jej stempelkiem "Zurück" 21/12 odesłano do nadawcy celem pobrania dopłaty; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania.

2 400 PLN