The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 107. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3994

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
800 PLN
3995

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
3996

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Bodzentynie do Radomia, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp3II
80 PLN
3997

1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego.

Fi.Cp4I
300 PLN
3998

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
160 PLN
3999

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana "2.Juli" z agencji pocztowej w Kamieńsku, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kamiensk über Petrikau" z dostawianą datownikiem biurowym datą; znaczek skasowano 3.7 w Piotrkowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
4000

1941 kartka z Budzanowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel odbiorczy PCK.

Fi.Cp7II
80 PLN
4001

1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu;

12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach.

Fi.Cp7II, Cp9b
Mi.P10, P12/02 
80 PLN
4002

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Zahajkach. Rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D3
700 PLN
4003

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Kaniach, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D3
600 PLN
4004

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Zachajkach, rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D4
900 PLN
4005

1941 druk z izby rzemieślniczej w Krakowie do Prądnika Czerwonego, kasownik propagandowy Dnia NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.III
300 PLN
4006

1941 dowód doręczenia Krakowa z rzadkim kasownikiem propagandowym "Der Fernsprecher spart Zeit und Geld".

Fi.IV
200 PLN
SOLD
4007

1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.U21
50 PLN
4008

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec, kasownik propagandowy, gwarancja Schmutz.

Fi.VIIb
200 PLN
4009

1941 OPŁACONY ZNACZKAMI RZESZY list wysłany 20.4 z Piotrkowa Trybunalskiego do Radomia, z tego okresu przesyłek ofrankowanych znaczkami Rzeszy się już praktycznie nie spotyka; do opłaty listu użyto znaczków z Hindenburgiem 3x6 pf + 12 pf, opłata za list 20-250 g wynosiła 48 gr czyli 24 pf; prawdopodobnie omyłkowo nalepiono o jeden znaczek za 6 pf za dużo - powinno być 4x6 pf lub 2x6 pf + 12 pf , dodatkowo ciekawa koperta firmowa.


Mi.516, 519 
300 PLN
4010

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
4011

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
4012

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


120 PLN
4013

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
4014

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
4015

1941 przekaz paczkowy (książki) z Watykanu do Kielc, stemple tranzytowe z Rzymu i Innsbrucku.


500 PLN
SOLD
4016

1941 telegram o sygnaturze "DPO 345 (7.40)" w kopercie z sygnaturą "H.K.1.41 3 400 000", nadany miejscowo w Krakowie 10.02.41.


150 PLN
SOLD
4017

1941 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 6-7.9.41 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.


30 PLN
4018

1941 miejscowy telegram z Warszawy na blankiecie Deutsche Post Osten.


250 PLN
4019

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie (Fi.700.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
500 PLN
4020

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
4021

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gózd, znaczek skasowany ładnie odbitym wirnikiem propagandowym, czerwoną kredką dopisano "Post łączna k.Suched(niowa)", datownik odbiorczy GOZD z 6 VIII; dobry stan zachowania.

Fi.67; V
60 PLN
4022

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Zdziarzec do Krakowa, ramkowy stempel agencji pocztowej "Zdziarzec / über Debica / Distr. Krakau", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.75
35 PLN
4023

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.75
20 PLN
4024

1942 2. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta ilustrowana skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
4025

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
4026

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
4027

1942 list nadany przez pośrednictwo pocztowe w Łapanowie do Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, VIa
200 PLN
4028

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
4029

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
650 PLN
4030

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
650 PLN
4031

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
650 PLN
4032

1942 53. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91
500 PLN
4033

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria stemplowana okolicznościowym kasownikiem.

Fi.89-91
20 PLN