Auction 107. General Government

3874

Mi.732
60 PLN
3875

1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG.

40 PLN
3876

Fi.1, 6
250 PLN
3877

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie listu wysłanego 6 II 40 z Warszawy do Brunszwiku, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; w adresie nadawcy, żołnierza niemieckiego, na odwrocie - podano numer skrytki pocztowej "Postfach 152" w urzędzie nadawczym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-13
80 PLN
3878

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1270.-; Mi. ponad 500 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
950 PLN
3879

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 500 PLN
3880

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 11.VIII.1940 z Warszawy do Łodzi.

18 PLN
3881

80 PLN
3882

Fi.Cp1I
80 PLN
3883

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
3884

Fi.Cp2I
50 PLN
3885

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
3886

1940 list nadany w agencji pocztowej Zagórz przez Gorlice do Poznania.

Fi.14
80 PLN
3887

1940 list polecony z Siedlec do Berlina.

Fi.14, 23
50 PLN
3888

Fi.14-39
250 PLN
3889

Fi.14-39
600 PLN
3890

Fi.14I
150 PLN
3891

1940 lotniczy list polecony z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.14II, 16I, 22, 24I, 35-39
180 PLN
3892

Fi.17 B1
300 PLN
3893

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.91 "wklęsł podstawa lewej 2" (Fi.120.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.17 B5
120 PLN
3894

1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list przesłany ambulansem relacji Kraków-Zakopane do miejscowości Kalety (Stahlhammer Kr.Lublinitz), znaczek skasowany słabiej czytelnym datownikiem "KRAKAU-ZAKOPANE Bp657"; dobry stan zachowania (delikatne przebarwienia), Fi.200.-.

Fi.22
120 PLN
3895

Fi.24II; 3
40 PLN
3896

1940 II wydanie przedrukowe, najwyższy nominał serii - okienkowy znaczek za 3/3 zł (na odwrocie cieniutki paseczek papieru, którym znaczek mocowano do okienka), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.29
30 PLN
3897

Fi.30
30 PLN
3898

Fi.30; 2
40 PLN
3899

Fi.33I B
200 PLN
3900

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka datowana 21 XII i wysłana z miejscowości Czarnocin do Kruszowa, czarny ramkowy stempelek agencji "PAg Czarnocin über Petrikau" z datą "22. DEZ. 1941" dostawioną osobnym stempelkiem, znaczki unieważniono 23.12 w Piotrkowie dwuobrączkowym datownikiem PETRIKAU DISTR. RADOM z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania.

Fi.40
80 PLN
3901

Fi.40, 43, Cp3
200 PLN
3902

Fi.40-51
60 PLN
3903

Fi.46
70 PLN
3904

Fi.48
80 PLN
3905

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.8.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; na odwrocie datowniki odbiorcze urzędów: Kraków 20 (KRAKAU 20 z wyróżnikiem "a") i Kraków 1 (KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c"); ślady archiwizacji.

Fi.49, 78
40 PLN
3906

1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż.

Fi.52-5
45 PLN
3907

Fi.52-55
60 PLN
3908

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.52-55
70 PLN
3909

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa z kolekcji pochodzącej z Barcelony ze znaczkami czystymi na podlepkach w bardzo dobrym stanie, dodatkowo ilustrowana ręcznie strona tytułową zawierającą rys historyczny (opisujący po hiszpańsku) okupację Polski przez Niemcy i ZSRR.

Fi.52-65
300 PLN
3910

Fi.52; 4a-d
120 PLN
3911

Fi.56-58
40 PLN
3912

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
3913

Fi.56-58; 6a
50 PLN