The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 107. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4034

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
30 PLN
4035

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
4036

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
4037

1942 kartka wysłana z agencji pocztowej Czorsztyn, trzywierszowy stempelek w ramce "Czorsztyn / über Neumart (Dunajec) / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Targu.

Fi.Cp7
50 PLN
4038

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
4039

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02; 25
30 PLN
4040

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
30 PLN
4041

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
4042

1942 całostka z sygnaturą III.42.

Fi.Cp9II
10 PLN
4043

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9II, 42, 73
250 PLN
4044

1942 niemiecki formularz pocztowy z Warszawy wykonany na polskiej przedwojennej całostce, gwarancja Pelczar.

Fi.FCp5B
1 500 PLN
4045

1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.U3, U14
1 000 PLN
4046

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
4047

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.VIIc
600 PLN
4048

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy, rzadsza odmiana z dodatkowym apisem (DISTR RADOM) doskonałej jakości odbitka tego rzadkiego stempla na widokówce wysłanej 26.8 do miejscowości Kruszów, walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.500.-).

Fi.VIIc; 75
450 PLN
4049

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


160 PLN
4050

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
4051

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.


40 PLN
4052

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.


40 PLN
4053

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
4054

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka.


40 PLN
4055

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
4056

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
4057

1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).


40 PLN
4058

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Rybie Nowe, trzywierszowy stempelek w ramce "Rybie Nowe / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej.


30 PLN
4059

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łabowa, trzywierszowy stempelek w ramce "Labowa / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu.


30 PLN
4060

1942 formularz przekazu telegraficznego.


100 PLN
SOLD
4061

1942 formularz pocztowy listu ekspresowego.


100 PLN
SOLD
4062

1942 koperta na telegram o sygnaturze "H.K. 6.42 6 700 000".


40 PLN
SOLD
4063

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie (Fi.800.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.9
600 PLN
4064

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
4065

1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer".

Fi.9
450 PLN
4066

1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; datownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; koperta firmowa " SPRZEDAŻ SZTUCZNEJ BIŻUTERII, GALANTERII METALOWEJ, PATEFONÓW I PŁYT STANISŁAW RÓŻYCKI WARSZAWA Hipoteczna 3 m 19"; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.49, 75
50 PLN
4067

1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 77, 112
120 PLN
4068

1943 list firmowy z Bukowej nadany w ambulansie pocztowym na trasie Częstochowa - Kielce nr ZUG 1095.

Fi.72, 74
180 PLN
4069

1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am.

Fi.75
30 PLN
4070

1943 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany miejscowo w Krakowie 6.05.43.

Fi.75
80 PLN
4071

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75, Fp1c; 29
60 PLN
4072

1943 list z posterunku polskiej policji wysłany z pośrednictwa pocztowego w Jodłowniku przez Limanowa do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa.

Fi.78
150 PLN
4073

1943 seria z okazji 3. rocznicy utworzenia GG stemplowana kasownikiem okolicznościowym z Krakowa.

Fi.96-100
30 PLN
SOLD