4034 |
1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie. | Fi.89-91; 20 |
| 30 PLN | |
4035 |
| 50 PLN | |
4036 |
| 60 PLN | |
4037 |
1942 kartka wysłana z agencji pocztowej Czorsztyn, trzywierszowy stempelek w ramce "Czorsztyn / über Neumart (Dunajec) / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Targu. | Fi.Cp7 |
| 50 PLN | |
4038 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9I Mi.P12/01 |
| 15 PLN | |
4039 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9II Mi.P12/02; 25 |
| 30 PLN | |
4040 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 30 PLN | |
4041 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
4042 |
1942 całostka z sygnaturą III.42. | Fi.Cp9II |
| 10 PLN | |
4043 |
1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp9II, 42, 73 |
| 250 PLN | |
4044 |
1942 niemiecki formularz pocztowy z Warszawy wykonany na polskiej przedwojennej całostce, gwarancja Pelczar. | Fi.FCp5B |
| 1 500 PLN | |
4045 |
1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.U3, U14 |
| 1 000 PLN | |
4046 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
4047 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
4048 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy, rzadsza odmiana z dodatkowym apisem (DISTR RADOM) doskonałej jakości odbitka tego rzadkiego stempla na widokówce wysłanej 26.8 do miejscowości Kruszów, walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.500.-). | Fi.VIIc; 75 |
| 450 PLN | |
4049 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
4050 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
4051 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
4052 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca. | |
| 40 PLN | |
4053 |
| 40 PLN | |
4054 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
4055 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
4056 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
4057 |
1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 40 PLN | |
4058 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Rybie Nowe, trzywierszowy stempelek w ramce "Rybie Nowe / über Limanowa / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Limanowej. | |
| 30 PLN | |
4059 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Łabowa, trzywierszowy stempelek w ramce "Labowa / über Neu-Sandez / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Sączu. | |
| 30 PLN | |
4060 |
1942 formularz przekazu telegraficznego. | |
| 100 PLN SOLD | |
4061 |
1942 formularz pocztowy listu ekspresowego. | |
| 100 PLN SOLD | |
4062 |
1942 koperta na telegram o sygnaturze "H.K. 6.42 6 700 000". | |
| 40 PLN SOLD | |
4063 |
1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie (Fi.800.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 600 PLN | |
4064 |
1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 500 PLN | |
4065 |
1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer". | Fi.9 |
| 450 PLN | |
4066 |
1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; datownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; koperta firmowa " SPRZEDAŻ SZTUCZNEJ BIŻUTERII, GALANTERII METALOWEJ, PATEFONÓW I PŁYT STANISŁAW RÓŻYCKI WARSZAWA Hipoteczna 3 m 19"; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.49, 75 |
| 50 PLN | |
4067 |
1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.69, 77, 112 |
| 120 PLN | |
4068 |
1943 list firmowy z Bukowej nadany w ambulansie pocztowym na trasie Częstochowa - Kielce nr ZUG 1095. | Fi.72, 74 |
| 180 PLN | |
4069 |
1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
4070 |
1943 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany miejscowo w Krakowie 6.05.43. | Fi.75 |
| 80 PLN | |
4071 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75, Fp1c; 29 |
| 60 PLN | |
4072 |
1943 list z posterunku polskiej policji wysłany z pośrednictwa pocztowego w Jodłowniku przez Limanowa do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa. | Fi.78 |
| 150 PLN | |
4073 |
1943 seria z okazji 3. rocznicy utworzenia GG stemplowana kasownikiem okolicznościowym z Krakowa. | Fi.96-100 |
| 30 PLN SOLD | |