3874 |
| 60 PLN | |
3875 |
1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG. | Fi.1 |
| 40 PLN SOLD | |
3876 |
1939 przesyłka zagraniczna do Szwecji, I wydanie przedrukowe, 6 gr + 24 gr - frankatura dwukolorowa, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 14.III.1940 z Warszawy do Sztokholmu. | Fi.1, 6 |
| 250 PLN | |
3877 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie listu wysłanego 6 II 40 z Warszawy do Brunszwiku, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; w adresie nadawcy, żołnierza niemieckiego, na odwrocie - podano numer skrytki pocztowej "Postfach 152" w urzędzie nadawczym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-13 |
| 80 PLN | |
3878 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1270.-; Mi. ponad 500 euro). | Fi.1-125, D1-4, U1-36 |
| 950 PLN | |
3879 |
| 1 500 PLN | |
3880 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 11.VIII.1940 z Warszawy do Łodzi. | Fi.3 |
| 18 PLN SOLD | |
3881 |
1939 I wydanie przedrukowe, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Amt Des Generalgouverneurs Krakau" wysłany z Krakowa do Deidesheim, nadany 2.III.1940 w urzędzie Kraków 2. | Fi.6 |
| 80 PLN | |
3882 |
| 80 PLN | |
3883 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dofrankowana opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-31.03.1940), wysłana 18.3.1940 z Grójca do Krakowa; na odwrocie pozostałości taśmy klejącej. | Fi.Cp1I, 1, 3 |
| 120 PLN | |
3884 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", czysta, w papierze naturalne wtrącenie (Fi.70.-). | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
3885 |
| 70 PLN | |
3886 |
| 80 PLN | |
3887 |
1940 list polecony z Siedlec do Berlina. | Fi.14, 23 |
| 50 PLN | |
3888 |
| 250 PLN | |
3889 |
| 600 PLN | |
3890 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana, poza rozmytą miejscami i brakiem pasa gumy po lewej w dobrym stanie , gwarancja i opis | Fi.14I |
| 150 PLN | |
3891 |
1940 lotniczy list polecony z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.14II, 16I, 22, 24I, 35-39 |
| 180 PLN SOLD | |
3892 |
1940 II wydanie przedrukowe, ośmioblok znaczków za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.33 "przecinek zamiast kropki" (Fi.120.-) i dodatkowo "uszkodzony ornament wokół swastyki" oraz podobnym błędem na poz.25 - dotąd niekatalogowanym, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.17 B1 |
| 300 PLN | |
3893 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.91 "wklęsł podstawa lewej 2" (Fi.120.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.17 B5 |
| 120 PLN | |
3894 |
1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list przesłany ambulansem relacji Kraków-Zakopane do miejscowości Kalety (Stahlhammer Kr.Lublinitz), znaczek skasowany słabiej czytelnym datownikiem "KRAKAU-ZAKOPANE Bp657"; dobry stan zachowania (delikatne przebarwienia), Fi.200.-. | Fi.22 |
| 120 PLN | |
3895 |
1940 Urodziny A.Hitlera, pamiątkowa karta ofrankowana znaczkiem za 50/50 gr z małym odstępem nadruku, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24II; 3 |
| 40 PLN | |
3896 |
1940 II wydanie przedrukowe, najwyższy nominał serii - okienkowy znaczek za 3/3 zł (na odwrocie cieniutki paseczek papieru, którym znaczek mocowano do okienka), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.29 |
| 30 PLN | |
3897 |
1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem. | Fi.30 |
| 30 PLN | |
3898 |
| 40 PLN | |
3899 |
1940 II wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 12/15 gr. typu I, środkowy z niekatalogowanym błędem "uszkodzona podstawa cyfry 2" (inny błąd na tym znaczku Fi.250.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.33I B |
| 200 PLN | |
3900 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka datowana 21 XII i wysłana z miejscowości Czarnocin do Kruszowa, czarny ramkowy stempelek agencji "PAg Czarnocin über Petrikau" z datą "22. DEZ. 1941" dostawioną osobnym stempelkiem, znaczki unieważniono 23.12 w Piotrkowie dwuobrączkowym datownikiem PETRIKAU DISTR. RADOM z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
3901 |
1940 kartka z Mielca do Kołomyi, stemple niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy. | Fi.40, 43, Cp3 |
| 200 PLN | |
3902 |
| 60 PLN | |
3903 |
1940 kartka z Chełma Lubelskiego do ZSRR, stemple cenzury niemieckiej i stempel tranzytowy z Moskwy. | Fi.46 |
| 70 PLN | |
3904 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.12.1942 z Warszawy do Kielc. | Fi.48 |
| 80 PLN | |
3905 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.8.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; na odwrocie datowniki odbiorcze urzędów: Kraków 20 (KRAKAU 20 z wyróżnikiem "a") i Kraków 1 (KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c"); ślady archiwizacji. | Fi.49, 78 |
| 40 PLN | |
3906 |
1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż. | Fi.52-5 |
| 45 PLN | |
3907 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
3908 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 70 PLN | |
3909 |
1940-1 ręcznie malowana strona albumowa z kolekcji pochodzącej z Barcelony ze znaczkami czystymi na podlepkach w bardzo dobrym stanie, dodatkowo ilustrowana ręcznie strona tytułową zawierającą rys historyczny (opisujący po hiszpańsku) okupację Polski przez Niemcy i ZSRR. | Fi.52-65 |
| 300 PLN | |
3910 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.52; 4a-d |
| 120 PLN | |
3911 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.40.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
3912 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
3913 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie. | Fi.56-58; 6a |
| 50 PLN | |