Auction 106. Inter-war Poland 1919-1939

39581

1927 list polecony na kopercie firmowej Towarzystwa Akcyjnego Budowy maszyn i Urządzeń Sanitarnych Drzewiecki i Jeziorański w Warszawie.

Fi.192, 208, 209
Mi.211, 236, 237
20 PLN
39582

1927 firmowy list polecony z Białegostoku do Niemiec.

Fi.192, 213
25 PLN
39583

1927 bankowy list polecony z Warszawy do Niemiec.

Fi.192, 213
25 PLN
39584

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Mikaszewicze - Brześć nad Bugiem nr 283 z wyróżnikiem a, rzadki ambulans, uszkodzony znaczek.

Fi.209
20 PLN
39585

1927 kartka z Łodzi adresowana do Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Fi.209
30 PLN
39586

1927 "IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY i FARMACJI WOJSKOWEJ WARSZAWA 30.V-4.VI 1927 r." Warszawa 2 (wyróżnik a), wirnik okolicznościowy na kartce z Warszawy do Otwocka, dobry stan zachowania (Myślicki 27 101).

Fi.209
40 PLN
39587

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lublin - Katowice nr 251.

Fi.209
80 PLN
39588

1927 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice (Czechosłowacja) - Kraków nr 134, stempel z wyróżnikiem b.

Fi.209
60 PLN
39589

1927 list z Częstochowy do Belgii, koperta na dokumenty o długości około 38 cm złożona w połowie i z uszkodzeniami na marginesach.

Fi.209
300 PLN
39590

Fi.209, 210
300 PLN
39591

1927 list firmowy z Bielska, zmieniona nazwa banku na kopercie z pożyczkowy na eskontowy.

Fi.211
Mi.239
20 PLN
39592

1927 list firmowy z Łodzi 2.XI.27 do Francji.

Fi.214I
Mi.242
15 PLN
39593

1927 lotniczy list polecony z Warszawy do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.224
120 PLN
39594

1927 perforacja firmowa TFSJ - firma niezidentyfikowana (Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu?), parka znaczków z dziurkowaniem firmowym skasowana 10.IV w urzędzie Warszawa 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.225
Mi.244
200 PLN
39595

Fi.226 P
Mi.245
1 600 PLN
39596

1927 60. Rocznica urodzin marszałka J.Piłsudskiego, znaczek w barwie ciemnokarminowej, gwarancja i opis.

Fi.226a
Mi.245
45 PLN
39597

1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.227nz
Mi.246U
1 250 PLN
39598

1927 wydanie z dopłata na cele oświatowe, seria.

Fi.228-9
Mi.247-8
90 PLN
39599

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN
39600

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria na podlepkach.

Fi.230-2
Mi.249-51
30 PLN
39601

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch.

Fi.230-2nz
Mi.249-51U
12 000 PLN
39602

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana.

Fi.230-32
Mi.249-51
30 PLN
39603

1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w katedrze na wawelu, prawy znaczek z niepełna perforacją pionową.

Fi.233
Mi.252
75 PLN
39604

1927 list firmowy z rafinerii w Limanowej do Szwajcarii, znaczki unieważnione po-austriackim stemplem rusztowym z Limanowej.

Fi.234
40 PLN
39605

1927 kartka z Buczacza do Krakowa.

Fi.Cp46
10 PLN
39606

1927 list z Dubna do Chełma Lubelskiego.

Fi.Ck7
15 PLN
39607

1927 list z Tarnowskich Gór do Bielska, koperta na dokumenty o długości około 38 cm złożona w dwóch miejscach, opłata firmową frankaturą mechaniczną.

40 PLN
39608

1928 list polecony z Ostrowa 5.8.26 do Poznania na przenicowanej kopercie listu urzędowego, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na rzecz Funduszu Bezrobotnych.

Fi.205, 210, 213
Mi.233, 238, 241
40 PLN
39609

1928 list z Puław do Warszawy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.208, 211
10 PLN
39610

1928 "IV MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE 17 VIII - 23 VIII 1928" Toruń 2 - rzadki stempel okolicznościowy - znaczek na wycinku skasowany 23 VIII (Myślicki 28 018).

Fi.208II
Mi.236II
60 PLN
39611

1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18 7 do Krynicy (Myślicki 28 103).

Fi.208II, 209II
Mi.236II, 237II
30 PLN
39612

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Borysław - Lwów nr 375.

Fi.210
40 PLN
39613

1928 "POMORSKA WYSTAWA OGRODNICZO-PRZEMYSŁOWA 28-VII DO 4-X-1928" Toruń 1 z wyróżnikiem "M" - rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 17 IX na znaczku na wycinku (Myślicki 28 015).

Fi.210II
Mi.238II
60 PLN
39614

Fi.210II
Mi.238II
30 PLN
39615

Fi.210II
Mi.238II
50 PLN
39616

1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105).

Fi.213I
Mi.241I
30 PLN
39617

1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką.

Fi.219, 220, 222, 235, 236
Mi.227, 228, 230, 254, 255
500 PLN
39618

1928 Józef Piłsudski, unikalna marginesowa parka makulatury znaczków za 25 gr. w rzadszej odmianie koloru jasno pomarańczowobrązowej - druk resztką farby, takie znaczki z "zatartym" rysunkiem w obrocie niespotykane, bo dość łatwe do wychwycenia przez kontrolę druku, poza drobnym ubytkiem gumy pod gwarancją i pękniętą na prawie całej długości perforacją marginesu znaczki zachowane w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.234d MK
Mi.253
1 200 PLN
39619

1928 Józef Piłsudski, parka znaczków ciętych, gwarancja Rachmanow.

Fi.234nz
Mi.253U
1 600 PLN
39620

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
700 PLN