39581 |
1927 list polecony na kopercie firmowej Towarzystwa Akcyjnego Budowy maszyn i Urządzeń Sanitarnych Drzewiecki i Jeziorański w Warszawie. | Fi.192, 208, 209 Mi.211, 236, 237 |
| 20 PLN | |
39582 |
1927 firmowy list polecony z Białegostoku do Niemiec. | Fi.192, 213 |
| 25 PLN | |
39583 |
1927 bankowy list polecony z Warszawy do Niemiec. | Fi.192, 213 |
| 25 PLN | |
39584 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Mikaszewicze - Brześć nad Bugiem nr 283 z wyróżnikiem a, rzadki ambulans, uszkodzony znaczek. | Fi.209 |
| 20 PLN | |
39585 |
1927 kartka z Łodzi adresowana do Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. | Fi.209 |
| 30 PLN | |
39586 |
1927 "IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY i FARMACJI WOJSKOWEJ WARSZAWA 30.V-4.VI 1927 r." Warszawa 2 (wyróżnik a), wirnik okolicznościowy na kartce z Warszawy do Otwocka, dobry stan zachowania (Myślicki 27 101). | Fi.209 |
| 40 PLN | |
39587 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lublin - Katowice nr 251. | Fi.209 |
| 80 PLN | |
39588 |
1927 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice (Czechosłowacja) - Kraków nr 134, stempel z wyróżnikiem b. | Fi.209 |
| 60 PLN | |
39589 |
1927 list z Częstochowy do Belgii, koperta na dokumenty o długości około 38 cm złożona w połowie i z uszkodzeniami na marginesach. | Fi.209 |
| 300 PLN | |
39590 |
1927 list z Częstochowy do Belgii, koperta na dokumenty o długości około 38 cm złożona w połowie i z uszkodzeniami na marginesach. | Fi.209, 210 |
| 300 PLN | |
39591 |
1927 list firmowy z Bielska, zmieniona nazwa banku na kopercie z pożyczkowy na eskontowy. | Fi.211 Mi.239 |
| 20 PLN | |
39592 |
1927 list firmowy z Łodzi 2.XI.27 do Francji. | Fi.214I Mi.242 |
| 15 PLN | |
39593 |
1927 lotniczy list polecony z Warszawy do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.224 |
| 120 PLN | |
39594 |
1927 perforacja firmowa TFSJ - firma niezidentyfikowana (Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu?), parka znaczków z dziurkowaniem firmowym skasowana 10.IV w urzędzie Warszawa 2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.225 Mi.244 |
| 200 PLN SOLD | |
39595 |
1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, pionowa parka prób znaczka za 20 gr. w nietypowym kolorze ciemnokarminowym na cienkim białym papierze, bez perforacji i niegumowana tak jak ją wydano, lekko poziomo kreślona czerwoną i niebieską kredką, sygnowana I.B.M., gwarancja Rachmanow. | Fi.226 P Mi.245 |
| 1 600 PLN | |
39596 |
1927 60. Rocznica urodzin marszałka J.Piłsudskiego, znaczek w barwie ciemnokarminowej, gwarancja i opis. | Fi.226a Mi.245 |
| 45 PLN | |
39597 |
1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego, znaczek cięty, gwarancja. | Fi.227nz Mi.246U |
| 1 250 PLN SOLD | |
39598 |
1927 wydanie z dopłata na cele oświatowe, seria. | Fi.228-9 Mi.247-8 |
| 90 PLN SOLD | |
39599 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 40 PLN | |
39600 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria na podlepkach. | Fi.230-2 Mi.249-51 |
| 30 PLN | |
39601 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w Warszawie, seria znaczków ciętych, fotoatest Walisch. | Fi.230-2nz Mi.249-51U |
| 12 000 PLN | |
39602 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana. | Fi.230-32 Mi.249-51 |
| 30 PLN | |
39603 |
1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w katedrze na wawelu, prawy znaczek z niepełna perforacją pionową. | Fi.233 Mi.252 |
| 75 PLN | |
39604 |
1927 list firmowy z rafinerii w Limanowej do Szwajcarii, znaczki unieważnione po-austriackim stemplem rusztowym z Limanowej. | Fi.234 |
| 40 PLN | |
39605 |
1927 kartka z Buczacza do Krakowa. | Fi.Cp46 |
| 10 PLN | |
39606 |
1927 list z Dubna do Chełma Lubelskiego. | Fi.Ck7 |
| 15 PLN | |
39607 |
1927 list z Tarnowskich Gór do Bielska, koperta na dokumenty o długości około 38 cm złożona w dwóch miejscach, opłata firmową frankaturą mechaniczną. | |
| 40 PLN | |
39608 |
1928 list polecony z Ostrowa 5.8.26 do Poznania na przenicowanej kopercie listu urzędowego, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na rzecz Funduszu Bezrobotnych. | Fi.205, 210, 213 Mi.233, 238, 241 |
| 40 PLN | |
39609 |
1928 list z Puław do Warszawy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie. | Fi.208, 211 |
| 10 PLN | |
39610 |
1928 "IV MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE 17 VIII - 23 VIII 1928" Toruń 2 - rzadki stempel okolicznościowy - znaczek na wycinku skasowany 23 VIII (Myślicki 28 018). | Fi.208II Mi.236II |
| 60 PLN | |
39611 |
1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18 7 do Krynicy (Myślicki 28 103). | Fi.208II, 209II Mi.236II, 237II |
| 30 PLN | |
39612 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Borysław - Lwów nr 375. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
39613 |
1928 "POMORSKA WYSTAWA OGRODNICZO-PRZEMYSŁOWA 28-VII DO 4-X-1928" Toruń 1 z wyróżnikiem "M" - rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 17 IX na znaczku na wycinku (Myślicki 28 015). | Fi.210II Mi.238II |
| 60 PLN | |
39614 |
| 30 PLN | |
39615 |
| 50 PLN | |
39616 |
1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105). | Fi.213I Mi.241I |
| 30 PLN | |
39617 |
1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką. | Fi.219, 220, 222, 235, 236 Mi.227, 228, 230, 254, 255 |
| 500 PLN | |
39618 |
1928 Józef Piłsudski, unikalna marginesowa parka makulatury znaczków za 25 gr. w rzadszej odmianie koloru jasno pomarańczowobrązowej - druk resztką farby, takie znaczki z "zatartym" rysunkiem w obrocie niespotykane, bo dość łatwe do wychwycenia przez kontrolę druku, poza drobnym ubytkiem gumy pod gwarancją i pękniętą na prawie całej długości perforacją marginesu znaczki zachowane w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.234d MK Mi.253 |
| 1 200 PLN | |
39619 |
1928 Józef Piłsudski, parka znaczków ciętych, gwarancja Rachmanow. | Fi.234nz Mi.253U |
| 1 600 PLN | |
39620 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 700 PLN | |