The auction will start on 19.04.2024

Auction 106. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40930

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75, Fp1c; 29
60 PLN
40931

1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.77, 88a, Cp9b
200 PLN
40932

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
40933

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN
40934

1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie datownik odbiorczy z 18.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
100 PLN
SOLD
40935

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, na odwrocie datownik odbiorczy z 7.3; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 111
30 PLN
40936

1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.12 do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78; VIIa
350 PLN
40937

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.84
10 PLN
40938

1943 ekspresowa kartka z Warszawy do Wilna, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.86, Cp9b
70 PLN
40939

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
40940

1943 Mikołaj Kopernik - 400. rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
40941

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
40942

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie.

Fi.104I
220 PLN
40943

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest.

Fi.104P2 ark.
7 500 PLN
40944

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
40945

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
40946

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 21.2.1944 z Krakowa do wydziału propagandy w Tomaszowie Mazowieckim, na odwrocie pieczęć urzędowa z "gapą".

Fi.113, 74, 86, 112
100 PLN
40947

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie.

Fi.113-5nz ark.
1 900 PLN
40948

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

Fi.113-6
60 PLN
40949

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
40950

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy do wartościowej przesyłki pobraniowej (paczki) wysłanej 6.8 z Warszawy do Ujazdowa; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.114, 110
200 PLN
40951

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
40952

1943 fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego!!! karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Kocmyrzów do Miechowa; w Generalnym Gubernatorstwie, praktycznie nie stosowano w obrocie pocztowym tuszów innych niż czarne; ciekawostka!

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
150 PLN
40953

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
10 PLN
40954

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
40955

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
40956

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
100 PLN
40957

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 3.3.1944 ze Lwowa do Krakowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U28
80 PLN
40958

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z przesuniętym w dół nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.U36 MK
150 PLN
40959

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO.


Mi.862
50 PLN
40960

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu.


100 PLN
40961

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; przesyłki wysyłane z Polski do Portugalii na "adres konspiracyjny" w Lizbonie lub Londynie sortowano, pakowano do stosownie zaadresowanych kopert i dosyłano do odbiorców w Anglii, jako nadawca figurował Polski Czerwony Krzyż w Londynie; tu na odwrocie dobrze widoczne ukośne ślady kleju pochodzące najpewniej od górnej klapy takiej koperty; liczne stempelki różnych cenzur, datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.


400 PLN
40962

1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.9 z Rymanowa do Oflagu IIE, ładna odbitka kasownika nadawczego "RYMANOW ÜBER KROSNO" z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury obozowej nr.1, bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
40963

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
40964

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
40965

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.


40 PLN
40966

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
40967

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
40968

1943 zestaw 4 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty.


70 PLN
40969

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


300 PLN