The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40770

1940 kartka z Mielca do Kołomyi, stemple niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy.

Fi.40, 43, Cp3
200 PLN
40771

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.65.-).

Fi.40-51
50 PLN
40772

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, wezwanie w sprawie spadkowej przesłane miejscowo 6.6.41 w Dobczycach; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.43
50 PLN
SOLD
40773

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 20gr + 30gr +60gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list polecony wysłany 5.XII z Siedlec do Zdołbunowa, na froncie nalepka polecenia i numerowy stempelek dla zagranicznych przesyłek poleconych, na odwrocie zalepka i okrągła pieczęć cenzury niemieckiej Wehrmachtu, a także datownik odbiorczy z 15.XII; list opłacony zgodnie z taryfą; słabszy stan zachowania (koperta poziomo zgięta).

Fi.44, 46, 49
150 PLN
40774

1940 list z Warszawy do Krzeszowic, znaczek stemplowany wirnikiem, znaczek opłaty sądowej, koperta przycięta z boku.

Fi.45
80 PLN
40775

1940 ekspresowy list polecony z Krakowa do Pragi, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.45, 49, 80
60 PLN
40776

1940 widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, paczkowy adres pomocniczy wysłany 30.VII.1941 z Warszawy do Kielc.

Fi.46, 50
50 PLN
40777

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie.

Fi.48
160 PLN
40778

1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż.

Fi.52-5
35 PLN
40779

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.52-55
60 PLN
40780

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
40781

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.52; 4a-d
120 PLN
40782

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria kasowana okolicznościowo z gapami.

Fi.56-58
75 PLN
40783

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
40784

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
40785

1940 1. rocznica utworzenia GG, narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie ENTWURF: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.56-58 Pw3
100 PLN
40786

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 6a
50 PLN
40787

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.59-62
60 PLN
40788

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
40789

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na liście poleconym z Krakowa do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.59-62
80 PLN
40790

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
40791

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 8 XII z Warszawy do Buska-Zdroju, uszkodzona przy otwieraniu (bez ubytków).

Fi.Ck1
50 PLN
40792

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-).

Fi.Ck1
20 PLN
40793

1940 całostka z nadrukiem błyszczącym z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Co3I
1 000 PLN
40794

1940 kartka z Tyczyna nadany 5.4.40 do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy Lwowa.

Fi.Cp2II
200 PLN
40795

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Pilzno do Biecza, ramkowy stempel agencji pocztowej "Pilzno / über Debica", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.Cp3
20 PLN
40796

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.6 z Krakowa do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3III2
50 PLN
40797

1940 polskie karty pocztowe z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, komplet 6 sztuk w tym: 3 o sygnaturze (VI-1938) i 3 o sygnaturze (VI-1939), ze wszystkimi 3 hasłami propagandowymi (H, I, J) z którymi przedrukowano te całostki; wszystkie karty z obiegu; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II2, 3III2
450 PLN
40798

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
50 PLN
40799

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy w ramce stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp4II1
120 PLN
40800

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
40801

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
200 PLN
40802

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
150 PLN
40803

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.10.1941 z Krakowa do Sanoka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
20 PLN
40804

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
40805

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
40806

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-).

Fi.Cp8II
Mi.P11 
100 PLN
40807

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY".

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
40808

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Fcp3
250 PLN
SOLD
40809

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 5.5.43 z urzędu Kraków 3 do Skarżyska Kamiennej, dodatkowo niebieska pieczęć urzędowa z godłem "POSTAMT KRAKAU 3" z wyróżnikiem "a"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
500 PLN
SOLD