The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40890

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
30 PLN
40891

1942 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.78, 84
25 PLN
40892

1942 list polecony wysłany 17.XII z Warszawy do Starachowic; znaczki unieważnione małym datownikiem "WARSCHAU C1", na odwrocie stempel odbiorczy; dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
50 PLN
40893

1942 list nadany przez pośrednictwo pocztowe w Łapanowie do Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, VIa
200 PLN
40894

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
40895

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
40896

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
650 PLN
40897

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
650 PLN
40898

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
650 PLN
40899

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria stemplowana okolicznościowym kasownikiem.

Fi.89-91
20 PLN
40900

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
30 PLN
40901

1942 "Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich - Wystawa sztuki w Sukiennicach" (KUNSTAUSSTELLUNG DES GENERALGOUVERNEMENTS 1942 DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KRAKAU 1942 TUCHHALLEN) oficjalnie wydana okolicznościowa artystyczna karta wykonana techniką litograficzną, jedna z najtrudniejszych do zdobycia, na odwrocie seria znaczków z okazji 3. rocznicy utworzenia GG skasowane wystawowym stemplem okolicznościowym w Krakowie, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.96-100
600 PLN
40902

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
40903

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
40904

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 19.11 z Krosna do Wrocławia.

Fi.Ck2II
Mi.U2/02a
50 PLN
40905

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)".

Fi.Ck2II
Mi.U2/02b
80 PLN
40906

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Kościelcu Pińczowskim do Krakowa, stempel pośrednictwa, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.Cp7II
140 PLN
40907

1942 kartka z warszawy do Francji, okrągły stempel cenzury Wermachtu.

Fi.Cp8II
150 PLN
40908

1942 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Cycowie prze zwierzchni urząd w Chełmie do Krotoszyna, nietypowy stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9
50 PLN
40909

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Rytwlanach przez Jędrzejów do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9a
80 PLN
40910

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
80 PLN
40911

1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłane z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 16.VII.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 11.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
100 PLN
40912

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 na papierze żeberkowanym poziomo, dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
120 PLN
40913

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku.

Fi.Cp9b
10 PLN
40914

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
40915

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie.

Fi.FCp2I
480 PLN
40916

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków.

Fi.FCp4
40 PLN
40917

1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.U3, U14
1 000 PLN
40918

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
40919

1942 list urzędowy z Tarnopola do Opawy.

Fi.U21
20 PLN
40920

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 11.XII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
SOLD
40921

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.45, 84
20 PLN
40922

1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry).


50 PLN
40923

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.4a
1 200 PLN
40924

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty:

z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44";

z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4a-b
4 000 PLN
40925

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
40926

1943 stempel okolicznościowy Szachowych Mistrzostw Generalnego Gubernatorstwa w Radomiu na przedrukowym formularzu na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie.

Fi.28, Fcp5BII
100 PLN
SOLD
40927

1943 miejscowy list polecony z Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, stempelek zwrotu, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.49, 78
30 PLN
SOLD
40928

1943 kartka miejscowa z Krakowa z stemplem punktu dystrybucji znaczków pocztowych dla filatelistów.

Fi.72
20 PLN
40929

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 10 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.12 z Warszawy do Sochaczewa, znaczek za 10 gr z "gapą", na odwrocie datownik odbiorczy 15.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74, 110
40 PLN