Auction 106. General Government

40730

Mi.732
60 PLN
40731

1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG.

40 PLN
40732

Fi.1-13
120 PLN
40733

Fi.1-13
90 PLN
40734

Fi.1-125, D1-4, U1-36
600 PLN
40735

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 100 PLN
40736

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr. - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 7.VI.1940 z Warszawy do Poznania; stempel prowizoryczny - polski przedwojenny datownik wirnikowy.

40 PLN
40737

1939 I wydanie przedrukowe, 20 + 60 gr + polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana jako polecona 24.6.1940 z Lublina do obozu polskich jeńców w Brodach na terenach zajętych przez sowietów, datownik odbiorczy 6.VII, stempelki cenzury; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (kartka pionowo zgięta); z eksponatu J.Falkowskiego.

Fi.5,10, Cp3II
500 PLN
40738

1939 I wydanie przedrukowe, znaczek za 24 gr/12 pf z przesuniętym pionowo nadrukiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
40739

120 PLN
40740

200 PLN
40741

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 5 III 40 z Warszawy do Bogumina (Oderberg), znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; dobry stan zachowania (koperta zmniejszona od góry, brak tylnej klapy).

60 PLN
40742

Fi.Cp1I
80 PLN
40743

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
40744

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "długie e", wysłana 3.VI.1940 z Warszawy do Lublina, przeadresowana i dosłana do Iwonicza-Zdroju, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem (Mi.70 euro).

Fi.Cp1II
120 PLN
40745

Fi.Cp2I
100 PLN
40746

Fi.Cp2II
120 PLN
40747

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
40748

Fi.I; 1
Mi.519
1 000 PLN
40749

Fi.Mi.P226
400 PLN
40750

70 PLN
40751

1940 mieszana frankatura wydań przedrukowych, ładnie frankowany list polecony wysłany 6.VII z Nowego Sącza do Warszawy; koperta firmowa "PODHALAŃSKIE TOWARZYSTWO KREDYTOWE", datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1, 7, 22
200 PLN
40752

1940 kartka z Krakowa do Włoch, okrągły stempel cenzury Wermachtu.

Fi.1, 33, Cp4
200 PLN
40753

1940 kartka polecona z Przeworska do Lwowa, okrągły stempel cenzury Wermachtu i radziecki stempel odbiorczy.

Fi.3, 10, 19, Cp3
200 PLN
40754

1940 ekspresowy list polecony z Mrozów do Berlina, znaczki skasowane w Mińsku Mazowieckim, mieszana frankatura trzech wydań, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.10, 33, 50
150 PLN
40755

Fi.11
250 PLN
40756

Fi.14-39
250 PLN
40757

Fi.14-39
500 PLN
40758

Fi.14I
240 PLN
40759

Fi.14I
150 PLN
40760

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr kompletny arkusz z błędami katalogowanymi: na poz.51 "haczyk przy lewym skrzydle"; na poz.69 "przecinek nad a w General"; poz.73 "kropka przy prawej 4"; poz.85 "prawa 4 zakończona szpicem"; poz.91 "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4"; poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" wieloma błędami niekatalogowanymi; doskonały materiał badawczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania - arkusz poziomo zgięty i nieco przesuszony - znaczki w stanie bardzo dobrym (Fi. same błędy 1900.-); na życzenie gwarancja Korszeń.

Fi.18 B1-B6
Mi.18
2 000 PLN
40761

1940 PRZESYŁKA ZWRÓCONA DO NADAWCY DLA UZUPEŁNIENIA OPŁATY, list z oddziału warszawskiego Rady Głównej Opiekuńczej do oddziału krakowskiego, z niejasnych przyczyn, ofrankowany znaczkiem za 4/2 gr II wydania przedrukowego skasowanym 23 IX stemplem wirnikowym WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "bb", prawdopodobnie wtedy na poczcie zorientowano się, że list jest niedostatecznie opłacony, w myśl przedwojennej ordynacji pocztowej, najpewniej nadal obowiązującej w tym zakresie: "Nieopłacone lub niedostatecznie opłacone listy i pojedyńcze kartki pocztowe mają nadawcze urzędy pocztowe zwracać, o ile możności nadawcom dla uzupełnienia opłaty. Gdyby zwrot był niemożliwy w braku podania adresu nadawcy, lub gdyby zwrot połączony był ze znacznem opóźnieniem w wysyłce, wreszcie, gdyby nadawca wyraźnie zastrzegł się przeciw zwrotowi oraz w razie stwierdzenia brakującej opłaty przez urząd pośredniczący, należy przesyłki takie wysyłać dalej po zaznaczeniu na nich, w sposób przepisany, wysokości dopłaty pobrać się mającej od odbiorcy przesyłki." list cofnięto do nadawcy celem uzupełnienia opłaty, doklejono znaczek za 20 gr z serii widoki zabytkowych budowli (I) - pod całą powierzchnią znaczka widoczne są linie kasującego wirnika; obydwa znaczki skasowano tego samego dnia ręcznym datownikiem; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania, (brak dolnej klapy).

Fi.18, 44
400 PLN
40762

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr. z błędem na poz.95 "wyrostek na belce 4" na wycinku, bardzo wysoka wycena (Mi.150 euro), gwarancja Korszeń.

Fi.18x
Mi.18I
180 PLN
40763

1940 list polecony z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy.

Fi.21, 23, 35
60 PLN
40764

1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza (Fi.100.-), karta pocztowa wysłana 19.III z Chełma do Bydgoszczy, ciekawie mieniące się naturalne utlenienie znaczka.

40 PLN
40765

Fi.24II; 3
40 PLN
40766

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1 zł z przesuniętym poziomo nadrukiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
120 PLN
40767

Fi.30; 2
40 PLN
40768

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.33I
40 PLN
40769

1940 II wydanie przedrukowe, znaczki za 12/15 gr i 50/50 gr skasowane 29.9.1943 grzecznościowo (już po wycofaniu z obiegu) na kopercie listu ekspresowego z Sochaczewa do Krakowa.

Fi.33I, 38
50 PLN