Auction 104. Inter-war Poland 1919-1939

20720

Fi.251, 252
100 PLN
20721

1933 małe doniczki, firmowy list polecony z Rzeszowa do Krakowa, ładna frankatura wielokrotna znaczka za 10 gr.

Fi.252
Mi.273
80 PLN
20722

1933 list z Gniezna do Warszawy, stempelek opłaty ulgowej, na odwrocie stempel "69 PUŁK PIECHOTY / (11 P. STRZ. WLKP. / 3 KOMPANJA".

Fi.253
150 PLN
20723

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
20724

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
20725

1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.258P3
Mi.279
2 400 PLN
20726

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.760.-).

Fi.259
Mi.280
560 PLN
20727

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
20728

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.190.-).

Fi.259
Mi.280
130 PLN
20729

1933 zwycięzcy Challenge'u, parka znaczków z rzadkim znakiem wodnym Z.W. II.P, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
220 PLN
20730

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w lewo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
20731

Fi.259P
Mi.280Y
3 000 PLN
20732

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, cięty znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.259nz
Mi.280
1 800 PLN
20733

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
20734

Fi.260
Mi.281
100 PLN
20735

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.260
Mi.281
60 PLN
20736

Fi.260
Mi.281
150 PLN
20737

1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na opłaconym zgodnie z taryfą liście poleconym wysłanym 21.V do Tczewa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowa efektowna pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW w TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR." z wizerunkiem pomnika Kopernika; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym (koperta rozcięta z dwóch stron) stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201).

Fi.260, 254
Mi.281, 275
300 PLN
20738

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
20739

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie.

Fi.260D
Mi.281
200 PLN
20740

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.200.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
150 PLN
20741

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.200.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
160 PLN
20742

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
20743

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
20744

Fi.261
Mi.282
300 PLN
20745

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
20746

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
20747

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.262
Mi.283
320 PLN
20748

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
20749

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
20750

1933 kartka z Suwałk do Chorzowa, stempelek opłaty ulgowej, stempelek "K.O.P. / Batalion Suwałki" - pododdział piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza.

Fi.281
380 PLN
20751

1933 całostka - karta pocztowa za 15 gr wysłana 16.VII z miejscowości Bitków do Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie, znak opłaty skasowany datownikiem z ozdobnikiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp64
50 PLN
20752

15 PLN
20753

1933 zaświadczenie szkolne z Uniwersytetu Jagiellońskiego upoważniające do zniżki na przejazd koleją, liczne stemple kas biletowych dokumentujące wykorzystanie zaświadczenia.

350 PLN
20754

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 11.IX do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
20755

Fi.245, 251, Cp51
30 PLN
20756

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
20757

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bytom - Lwów nr 32 z wyróżnikiem b.

Fi.252
80 PLN
20758

Fi.252, 256, 261
300 PLN
20759

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.255
50 PLN