The new auction will start soon

Auction 104. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21001

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.450.-).

Fi.bl.6
400 PLN
21002

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta z blokiem, dofrankowana i jako polecona, wysłana 29.IX z Polany Chochołowskiej do Kruszwicy, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania (przesyłka polecona Fi. 400.-).

Fi.bl.6, 299
Mi.320 
400 PLN
21003

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
80 PLN
21004

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
80 PLN
21005

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok pięknie skasowany 15.I.1939 stemplami okolicznościowymi "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.7
150 PLN
21006

1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.


40 PLN
21007

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.


200 PLN
21008

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


120 PLN
21009

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


30 PLN
21010

1938 list z Poznania do Pszczyny opłacony gotówką, wirnik propagandowy poczty z Poznania.


30 PLN
21011

1938 formularz telegramu zagięty w połowie.


60 PLN
21012

1938 "Komunalna Kasa Oszczędności Powiatu Warszawskiego" - 15 gr frankatura mechaniczna D34 Warszawa, karta firmowa wysłana 5.XII do Miedzeszyna; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
SOLD
21013

1939 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Warszawa nr 103.

Fi.280, 314
60 PLN
21014

1939 list druk z Dziećmorowic na ciekawej kopercie Krakowskiego Okręgu Gołębi Pocztowych adresowany do Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Pocztowych w Mielcu.

Fi.294
250 PLN
SOLD
21015

1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia.

Fi.294, 309
Mi.315, 330
35 PLN
21016

1939 kartka firmowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Chabówka nr 342.

Fi.294, 311
80 PLN
21017

1939 list polecony z Chochołowa 10.II.39 do Nowego Targu.

Fi.295, 296
Mi.316, 317 
10 PLN
21018

1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy.

Fi.295, 318
Mi.316, 339 
25 PLN
21019

1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza.

Fi.296, 313
Mi.317, 334 
15 PLN
21020

1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji.

Fi.310
Mi.391
30 PLN
21021

1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388.

Fi.310
50 PLN
21022

1939 stempel okolicznościowy Wystawy Elektromechanicznej SEP w Katowicach.

Fi.310
60 PLN
21023

1939 miejscowy list z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.310
40 PLN
21024

1939 formularz poczty polowej nadany z poczty polowej nr 50 6.4.39 do 4. Kujawskiego Pułku Artylerii w Inowrocławiu.

Fi.310, 311
500 PLN
21025

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, kartka z Łowicza 1 nadana 4.9.39 do Rawy Mazowieckiej, stempel cenzury z Łowicza nr BC47.

Fi.310, Cp69
400 PLN
21026

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Zamościa nadana 7.9.39 do Komornik, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24.

Fi.310, Cp80
500 PLN
21027

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka nadana z Lublina 2.9.39 do Puław, stempel cenzury z Lublina nr BC21 w kolorze fioletowy z parafką cenzora.

Fi.310, Cp80
800 PLN
21028

1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012).

Fi.311
Mi.332 
30 PLN
21029

1939 miejscowy list firmowy z Warszawy z wirnikiem pocztowym używanym w urzędzie pocztowym Warszawa 2.

Fi.311
25 PLN
21030

1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.314
Mi.335 
100 PLN
21031

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101.

Fi.314
60 PLN
21032

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, list z Łowicza 1 nadany w dniu wybuchu II Wojny Swiatowej 1.9.39 do Łodzi, stempel cenzury z Łowicza nr BC47.

Fi.314
400 PLN
21033

1939 list polecony z Poznania 25.5.39 do Leszna, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.315, 317
20 PLN
21034

1939 20. rocznica odzyskania niepodległości, pionowa parka niegumowanych znaczków makulaturowych z dolnym marginesem - bardzo mocno przesunięta perforacja pozioma w dół (mniej więcej o połowę normalnego znaczka), gwarancja. Piękna prezentacja błędu. Jak głosi plotka filatelistyczna makulatura tego wydania (z czego duża część niegumowana) "wyciekła" z PWPW w trakcie oblężenia Warszawy we wrześniu 1939 roku.

Fi.315MK
200 PLN
21035

1939 list z Widawy 18.3.39 do Krakowa, znaczek z bloku, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.325
10 PLN
21036

1939 list firmowy z warszawy 30.3.39 do Katowic, wirnik pocztowy propagujący festiwal muzyki współczesnej SIMC.

Fi.326
Mi.347
40 PLN
21037

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.330-3
100 PLN
21038

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, karnet ofrankowany serią znaczków okolicznościowo ostemplowanych.

Fi.330-33
Mi.351-4
80 PLN
21039

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie ostemplowana 11.II kasownikiem okolicznościowym (lewa narta wyżej) z dodatkową nalepką zawodów; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.330-33
Mi.351-54
70 PLN
SOLD
21040

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.330-33
Mi.351-54
60 PLN