The new auction will start soon

Auction 104. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20480

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, pionowa parka prób znaczka za 20000 mk., kreślona, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.173 nz
Mi.192 
400 PLN
20481

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, niewielkie zagniecenie do odprasowania, gwarancja Schmutz.

Fi.173nz (P)
100 PLN
20482

1924 list firmowy z Szydłowca do Warszawy.

Fi.175, 176
Mi.194, 195
50 PLN
20483

1924 hiperinflacja, list z Leszna nadany 26.3.24 do Szwajcarii.

Fi.175, 177, 178
100 PLN
20484

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, niegumowana próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja.

Fi.175nz
180 PLN
SOLD
20485

1924 hiperinflacja, list z Dobrzynia nad Wisłą nadany 15.3.24 do Austrii, ciekawe użycie przejściowego kasownika z roku 1919.

Fi.176, 179
200 PLN
20486

1924 list polecony z Warszawy 19.2.24 do Wiednia.

Fi.178
Mi.197
100 PLN
20487

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, inflacja, oryginalnie kasowany 1.IV.24 prawdopodobnie w Warszawie znaczek za 1000000 mk., gwarancja.

Fi.180
Mi.199
120 PLN
20488

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka prób znaczka za 1000000 mk., kreślona i niespotykana poczwórnie kreślona, sygnowana S.Kski, gwarancja Schmutz.

Fi.180 nz
Mi.199 
400 PLN
20489

1924 kartka ze Lwowa do Austrii.

Fi.182, 184, 186
Mi.201, 203, 205
55 PLN
20490

1924 list w kopercie żałobnej z miejscowości Mrocza do Niemiec, prawidłowa niska frankatura 6 gr jak za druk w obrocie zagranicznym

Fi.182, 185
90 PLN
20491

1924 list z Warszawy do Wiednia.

Fi.182, 185, 186, 187
20 PLN
20492

1924 list polecony z Warszawy do polskiego konsulatu w Wiedniu, ładna kolorowa frankatura.

Fi.182, 185, 187, 190
Mi.201, 204, 206, 209
40 PLN
20493

1924 orzeł w wieńcu, ekspresowy list polecony wysłany z Łodzi 10.9.24 do Belgii, na rewersie datownik odbiorczy.

Fi.182, 185a, 187
Mi.201, 204, 206
100 PLN
20494

1924 orzeł w wieńcu, podstawowa seria.

Fi.182-92
Mi.201-11
700 PLN
20495

1924 Orzeł w wieńcu, unikalny w czworoblokach zestaw jedenastu prób znaczków w kolorach definitywnych, w tym rzadkie: za 15 gr. z niebieskim kreśleniem i o nominałach 20, 25, 30 i 40 gr., gwarancja Mikulski,.

Fi.182-92 P
Mi.201-10
18 800 PLN
20496

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 2 gr., kreślona, gwarancja.

Fi.183 P
Mi.202 
200 PLN
20497

1924 list polecony z Krakowa 24.XII.24 do Wiednia.

Fi.183, 185, 188
50 PLN
20498

1924 kartka z Torunia do Niemiec, widokówka z Torunia.

Fi.184, 187
40 PLN
20499

1924 Orzeł w wieńcu, dwie próby znaczków za 5 gr., jasnozielona na średnim papierze i ciemniejsza na cienkim, kreślone, gwarancja Łaszkiewicz, obie.

Fi.185 P
Mi.204 
450 PLN
20500

1924 list polecony z Białobrzegów 1.VI.24 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.185, 190
Mi.204, 209 
23 PLN
SOLD
20501

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.185P
100 PLN
20502

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 1.

Fi.186
Mi.205
60 PLN
20503

1924 list polecony z małej miejscowości Świr (dzisiaj na Białorusi) 2.X.24 do USA.

Fi.186, 192
Mi.205, 211 
40 PLN
20504

1924 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.187
80 PLN
20505

1924 rzadki stempel okolicznościowy II Międzynarodowej Konfederacji Studentów (CIE) w Warszawie.

Fi.187
170 PLN
SOLD
20506

1924 Orzeł w wieńcu, parka kreślonych prób znaczka za 15 gr., sygnowana MB, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz.

Fi.187 P
Mi.206 
350 PLN
20507

1924 list z Łodzi 18.X.24 do Warszawy.

Fi.188
Mi.207 
10 PLN
20508

1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.XI.1925 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "L'EST EUROPÉEN RÉDACTION ET ADMINISTRATION"; słabszy stan zachowania.

Fi.190
Mi.209a
30 PLN
20509

1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa bez kreślenia czerwonym tuszem, próba z grupy rzadszych tego wydania.

Fi.190P
500 PLN
SOLD
20510

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja.

Fi.190a
Mi.209b
350 PLN
20511

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
20512

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
110 PLN
20513

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
90 PLN
20514

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list zleceniowy - najwcześniejsza koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (XI.-925) wysłany 7.I.1928 z Warszawy do Urzędu pocztowego w Mławie, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania opisany i reprodukowany w PRZEGLĄDZIE FILATELISTYCZNYM 4/2015 w artykule pp. P.Pelczara i M.Rzadkosza.

Fi.193, 208II
Mi.212, 236II 
250 PLN
20515

1924 Stanisław Wojciechowski, cięta próba arkuszowa, znaczek z zgnieceniami w średnim stanie, gwarancja.

Fi.193nz
Mi.212U
1 800 PLN
20516

1924 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi.

Fi.208II, 209II, 210I
25 PLN
20517

1924 KONWENCJA POCZTOWO-TELEGRAFICZNA MIĘDZY POLSKĄ A ROSJĄ, list polecony frankowany parką radzieckich znaczków za 20 kop wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, datownik odbiorczy Warszawa 24 V 24.
Wojnę polsko-bolszewicką zakończył traktat pokojowy zawarty 21 III 1921 w Rydze, ustalenia dotyczące nawiązania komunikacji pocztowej zostały uregulowane trzy lata później 24 V 1923 podpisaniem w Moskwie konwencji pocztowo-telegraficznej między Rzeczpospolitą Polską, a Rosyjską SFRR, Ukraińską SRR i Białoruską SRR, strona polska ratyfikowała ją 17 XII 1924, a weszła ona w życie dopiero 3 V 1925; komunikacja pocztowa i telegraficzna została prawnie ustanowiona dopiero 4 lata po zakończeniu wojny, jak pisze J.Tokar Filatelistyka 1/1994: "[...] w okresie przejściowym 1921-1924 docierały do Polski listy z obszaru sowieckiego, chociaż bliżej nie wiadomo w jaki sposób. [...] Wszystkie listy z ZSRR wysłane w okresie, w którym wzajemny obrót pocztowy nie był jeszcze uregulowany, bezpośrednio do Polski należą dziś do niezmiernie rzadkich [...]"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.241III 
800 PLN
20518

1925 list polecony multyfrankatura z Janowca Wielkopolskiego do Niemiec.

Fi.182, 192
Mi.201, 211
85 PLN
20519

1925 kartka z wykorzystaniem całostki z roku 1920 (Cp40) z Rzeszowa do Holandii.

Fi.184, 187
9 PLN
SOLD