Auction 104. Inter-war Poland 1919-1939

20200

1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f. z błędem nadruku na poz.56 "uszkodzone a", gwarancja.

Fi.106A B
Mi.122B
60 PLN
20201

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria stemplowana grzecznościowo na kopercie.

Fi.107-13
Mi.120-5
30 PLN
20202

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami papieru.

Fi.107-13
Mi.123-9
100 PLN
20203

Fi.107-13
Mi.123-29
25 PLN
20204

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK2
Mi.124 UMs
400 PLN
20205

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok makulatury prób znaczków za 20 f. niekatalogowanych jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie, a trzecie mocno skośnie przesunięte, wszystko świetnie widać na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
640 PLN
20206

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte, gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
120 PLN
20207

Fi.111P3
Mi.127
500 PLN
20208

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, rzadka jako gumowana próba znaczka za 50 fen. w kolorze niebieskozielonym o podwójnym druku, trudna do wycięcia z pełnymi marginesami obejmującymi oba znacznie przesunięte skośnie rysunki i rzadka z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; w zasadzie jak znaczek cięty, gwarancja.

Fi.112 P2 Dp
Mi.128U
240 PLN
20209

Fi.112P2
Mi.128DD
180 PLN
20210

1919 GŁÓWNA POCZTA POLOWA / WARSZAWA - Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 1 mk. kasowany 19.XII.19 na wycinku z formularza, gwarancja Krawczyk.

Fi.113
Mi.129
60 PLN
20211

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, marginesowy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja.

Fi.113MK2
Mi.129
80 PLN
20212

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym - na odwrocie podwójnym, gwarancja.

Fi.113P2/P3
Mi.129
250 PLN
20213

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
20214

Fi.114
180 PLN
20215

1919 Nieszawa, kartka z Nieszawy nadana 15.11.19 do Dąbrowy Górniczej, prowizoryczny dwuwierszowy datownik z Nieszawy.

Fi.Cp24
500 PLN
20216

1919 kartka z Chyrowa (dzisiaj na Ukrainie) 31.8.19 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie i Krakowie "K8".

Fi.Cp25
80 PLN
20217

1919 kartka z Drohobycza na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej "K4" w okręgu.

Fi.Cp25
45 PLN
20218

1919 kartka z Włocławka 9.4.19 do Poznania, prowizoryczny kasownik Włocławka, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp30
450 PLN
20219

1919 prekursory, kartka z Jarosławia do Przemyśla na dana 1.01.19 opłacona znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20 stycznia 1919.

100 PLN
20220

1919 kartka z Wolsztyna 23.9.19 do Niemiec, stempel cenzury Powstania Wielkopolskiego z Wolsztyna "Kontrola poczty / w Wolsztynie". Ciekawostką jest fakt, ze cenzor szukał ukrytych treści także pod znaczkiem opłaty.

380 PLN
20221

1919 strona adresowa listu urzędowego wysłanego 29.III z Prokuratorii Wojsk Polskich w Krakowie do Polskiej Wojskowej Kancelarii Likwidacyjnej we Wiedniu, przesyłkę oznaczono stempelkiem "Sprawa urzędowa wolna od opłaty pocztowej", ponieważ jednak ani Kraków, ani Galicja nie stanowiły już części CK monarchii, austriacka poczta naliczyła 2.IV dopłatę 40 hal, udokumentowaną stosownymi znaczkami; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
20222

1919 miejscowy składany list urzędowy z Ostrowa 28.8.19, stempel cenzury wojskowej Powstania Wielkopolskiego "Kontrola Poczty / w Ostrowie".

250 PLN
20223

40 PLN
20224

1919 list z 8. pułku artylerii nadany w ambulansie pocztowym na trasie Białystok - Warszawa nr 107 (stempel z wyróżnikiem c) do Mogilan, na odwrocie stempel cenzury wojskowej i stempel odbiorczy z Mogielnicy, koperta patriotyczna.

600 PLN
20225

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", liczne podlepki.

90 PLN
20226

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH".

80 PLN
20227

1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym do Niemiec, stempel cenzury wojskowej z Wolsztyna "Kontrola poczty / w Wolsztynie".

450 PLN
20228

1919 kartka wysłana z Łowicza 17.8.19 do Poznania oznaczona jako bezpłatna nadana z poczty polowej, poczta nie uznała zastosowanej przez nadawcy ulgowej taryfy i przystawiła niespotykany stempel "DOPŁACIĆ" w okręgu.

160 PLN
20229

1919 prekursory, kartka firmowa druk użyta miejscowe we Lwowie 24.2.19, znaczki austriackie utraciły moc obiegową 20.1.19, połówka znaczka użyta jako opłata z obniżoną taryfą pocztową za druk, prawdopodobnie z braku znaczków o niższych nominałach, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, stare gwarancje Landre i Rachmanow.

180 PLN
20230

1919 Parchacz, list z Parchacza nadany w połowie roku 1919 do Wapiennicy koło Bielska, na list naklejono austriackie znaczki nie mające mocy obiegowej, poczta przystawiła stempelek porta T do pobrania od adresata, ciekawy zastępczy stempel prowizoryczny Parchacza - austriacka pieczęć urzędu pocztowego w Parchaczu do pieczęci lakowych, gwarancja Mikulski.

700 PLN
20231

1919 list z terenów Galicji do stanów Zjednoczonych opłacony austriackimi znaczkami gazetowymi bez mocy obiegowej, znaczki unieważniono stemple urzędu nadawczego "Pobrać______g.", na osobno postawionym stemplu ręcznie wpisana kwota pobrania 50 hal., stemple cenzury warszawskiej; jeden wojskowy z zalepką (fragmentem całej), drugi przy MSZ.

320 PLN
20232

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH" w parkach rozdzielonych międzypolem, dwie parki bez pojedynczej perforacji pionowej na międzypolu, w tej postaci bardzo rzadkie w pięknym stanie.

765 PLN
20233

1920 kartka polecona wysłana z Przemyśla do Arnhem, kartka mocno przefrankowana - z treści wynika chęć przesłania adresatowi znaczków tego wydania, stempel krakowskiej cenzury wojskowej "K8" w okręgu.

Fi.61-5
90 PLN
20234

1920 kartka z Krakowa 6.II.20 do Poznania.

Fi.76B
Mi.80
10 PLN
20235

1920 kartka wysłana z Brzuchowic 17.4.20 do Jarosławia na kartce z orłem Legionowym na odwrocie.

Fi.76B
180 PLN
20236

1920 kartka z Krakowa do Lwowa, znaczek za 1 kr unieważniony przez kreślenie.

Fi.79B, 80B, Cp35
30 PLN
20237

1920 kartka polecona ze Lwowa 7.5.20 do Landskrony w Szwecji, pięknie odbity kasownik lwowskiej cenzury wojskowej "PRZEGLĄDANO / WOJSK. DOZÓR POCZT LWÓW 2", na odwrocie doklejone znaczki przeznaczone dla zbieracza w Szwecji, bardzo późne użycie całostki krakowskiej tej odmiany, opłata 5 hal powyżej taryfy pocztowej.

Fi.79B, 113, Cp16Ix
120 PLN
20238

1920 kartka z Zaklikowa do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej.

Fi.82B
50 PLN
20239

1920 list polecony z Rzeszowa do Ameryki, poaustriacka erka, liczne stemple odbiorcze i tranzytowe.

Fi.83B
Mi.87
70 PLN