The new auction will start soon

Auction 104. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19891

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.47
Mi.45
320 PLN
19892

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.47
Mi.45
800 PLN
SOLD
19893

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. w kolorze jasnoróżowoczerwonym z litograficznym nadrukiem formą IVA, cień śladu po podlepce, ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem typu Schmutz.

Fi.47a
Mi.45
400 PLN
19894

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 8 z błędem "POEZTA", gwarancja Mikulski.

Fi.48B7
Mi.46 
1 200 PLN
19895

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48B8
Mi.46
4 000 PLN
SOLD
19896

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 Kr. w kolorze żółtawozielonym z nadrukiem formą IVB, z opisanym przez L.Schmutza błędem z poz.4 "zalane górne A", czytelnie kasowany na wycinku, gwarancja Mikulski.

Fi.48b B
Mi.46
1 600 PLN
19897

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", niewielki ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.48bB8
Mi.46
1 800 PLN
19898

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 koron z nadrukiem formy IVB z poz. 6, znaczek w barwie jasno czerwonawofioletowym na papierze jasnoszarym, rzadki poszukiwany znaczek w doskonałym stanie, fotoatest.

Fi.49ab
Mi.47a
58 000 PLN
19899

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 koron z nadrukiem formy IVB z poz. 17, znaczek w barwie ciemno fioletowej na papierze jasnoszarym, niezwykle rzadki poszukiwany znaczek w doskonałym stanie, odmiana ta niezwykle rzadko pojawia się w handlu, a egzemplarze w tak doskonałym stanie zachowania, to prawdziwe unikaty, fotoatest i historyczny atest Mikstein.

Fi.49ba
Mi.47b
70 000 PLN
19900

1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w bardzo ładnym stanie z dwoma dodatkowymi znaczkami - jasnozielonym za 4 hal. i niebieskim za 6 hal., wszystkie ładnie kasowane w Krakowie, gwarancje z opisem formy - IIC i pozycji Taipale (1), Ryblewski (1) i wszystkie z oznaczeniem Schmutz (7).

Fi.50-54
Mi.49-53
1 000 PLN
19901

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w bardzo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC, pozycji w arkuszu i czasem koloru) Sutclife (2), Bojanowicz (2), Mikstein (4), Witkowski (1), Schmutz(8); najdroższy za 10 h. gwarancja Mikstein z oznaczeniem IIC72 Schmutz.

Fi.50-54
Mi.49-53
1 800 PLN
19902

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w wyjątkowo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC i pozycji w arkuszu) Sutclife, Bojanowicz, Mikstein, Rachmanow, Schmutz3); najdroższy za 10 h. sygnowany MARBACH, gwarancja z oznaczeniem IIC53 Schmutz.

Fi.50-54
Mi.49-53
1 100 PLN
19903

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 hal. w rzadkim kolorze jasnobrązowym z nadrukiem formą IIC poz.87 na wycinku ze skartu, pięknie skasowany unarodowionym datownikiem KRAKÓW 1, rzadki przykład oryginalnego niefilatelistycznego użycia, piękny stan zachowania, gwarancja oznaczenie.

Fi.50b
Mi.49
270 PLN
SOLD
19904

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnobrązowym z nadrukiem forma IIC z poz. 33 z błędem "uszkodzone S", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.50b B13
Mi.49
288 PLN
SOLD
19905

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 55, gwarancja i oznaczenie.

Fi.51a
Mi.50
40 PLN
19906

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej IIC z poz. 89, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.51a
Mi.50 
40 PLN
19907

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 93, gwarancja i oznaczenie Taipale.

Fi.52a
Mi.50
40 PLN
19908

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 10, gwarancja i oznaczenie Taipalle.

Fi.52a
Mi.51
30 PLN
19909

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.52a
Mi.51
35 PLN
19910

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 51/62, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.52a
Mi.51
300 PLN
19911

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 75, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
40 PLN
19912

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 48, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.52a
Mi.51
30 PLN
19913

1919 wydanie markowe, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 48, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
35 PLN
19914

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem forma IIC z poz. 11, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
40 PLN
19915

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem forma IIC z poz. 83, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
40 PLN
19916

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 44, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.52a
Mi.51
35 PLN
19917

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej IIC z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
35 PLN
19918

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 42, gwarancja Taipale.

Fi.52a
Mi.51 
45 PLN
19919

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 60, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
40 PLN
19920

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
40 PLN
19921

1919 wydanie markowe, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 80, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
40 PLN
19922

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 7, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
35 PLN
19923

1919 wydanie krakowskie, znaczek gazetowy za 6 hal. w kolorze niebieskim z mocno przesuniętym i skośnym nadrukiem formą IIC poz.61, gwarancja i opis Taipale, Schmutz.

Fi.52b
Mi.51 
300 PLN
19924

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 5, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.53
Mi.52
500 PLN
19925

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.54b
Mi.52
60 PLN
19926

1919 wydanie markowe, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 64, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.54b
Mi.53
70 PLN
SOLD
19927

1919 wydanie markowe, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 25, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.54b
Mi.53
70 PLN
19928

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 5, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.54b
Mi.53
70 PLN
19929

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 81, gwarancja i oznaczenie pozycji Jendroszek.

Fi.54b
Mi.53
70 PLN
19930

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem forma IIC z poz. 95, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.54b
Mi.53
70 PLN