14815 |
1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 25 PLN | |
14816 |
1950 groszy, list polecony z Poznania do Brzegu opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze czerwonym. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 30 PLN | |
14817 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka. | Fi.526 Mi.555 |
| 45 PLN | |
14818 |
1950 "groszy", Bierut, znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22, gwarancja Gryżewski. | Fi.526 Mi.658 |
| 40 PLN | |
14819 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Gryżewski, Krawczyk. | Fi.527 Mi.665 |
| 45 PLN | |
14820 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24. | Fi.527 Mi.665 |
| 10 PLN | |
14821 |
1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 25 PLN | |
14822 |
1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
14823 |
1950 "groszy" znaczki z fioletowym stempelkiem typu 21, miejscowy list wysłany 3.2.1951 w Szczecinie. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
14824 |
1950 plan 6-letni, bardzo rzadka próba znaczka za 15 zł. w kolorze ultramarynowym - znaczek podstawowy jest (szaro)niebieski - tak jak i znaczki bez perforacji; znany jest drugi egzemplarz takiej próby z gwarancją i opisem L.Schmutza - na życzenie prześlemy skan obu egzemplarzy; gwarancja i opis P1 Krawczyk. | Fi.527 P1 Mi.562 |
| 5 000 PLN | |
14825 |
1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list opłacony znaczkiem z czerwonym stempelkiem typu 15 wysłany 12.1.1951 z Ostrowa Wielkopolskiego do Warszawy. | Fi.527, 546 Mi.665, 684 |
| 50 PLN | |
14826 |
1950 "groszy" prywatny nadruk typu 60A, Plan 6-letni znaczek kasowany z fioletowym nadrukiem bardzo rzadkiego opisanego przez S.Ćwiertnię typu 60A; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.527I Mi.665 |
| 50 PLN | |
14827 |
1950 groszy, dwa czworobloki z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym i czerwonym. | Fi.527I Mi.665 |
| 30 PLN | |
14828 |
1950 "groszy - lokalny", Rzeszów - znaczki za 15 zł Plan 6-letni z czarnym nadrukiem rzadkiego typu 36 z charakterystycznym brakiem litery "o", podręcznik Polskie Znaki Pocztowe t.II s.437 podaje: "W odróżnieniu od wszystkich pozostałych przedruków, wykonywanych ręcznie, w Rzeszowie sporządzono pismem maszynowym 2 matryce woskówki, z których przenoszono nadruki na znaczki przez powielenie [-] najwcześniejsza znana data użycia - 27.XI.1950 r."; frankatura wielokrotna - list wysłany 25.11 do Warszawy, dwa dni wcześniej niż podają Polskie Znaki Pocztowe!!! znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem RZESZÓW 2 z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz. | Fi.527I Mi.665 |
| 4 000 PLN | |
14829 |
1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste. | Fi.527I-II Mi.562a-b |
| 30 PLN | |
14830 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2 - znaczek za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnym czerwonym nadrukiem lokalnym typu 28 - frankatura mieszana ze znaczkami bez nadruku, list polecony wysłany 20.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSKO 1 z wyróżnikiem "a", na odwrocie datownik odbiorcze z 21.XII; koperta firmowa "BIELSKA KOLEJ ELEKTRYCZNA Przymusowy Zarząd Państwowy Ministerstwa Komunikacji"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.527II, 449, 522, Mi.665, 484, 550 |
| 2 000 PLN | |
14831 |
1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją. | Fi.527MK Mi.562 |
| 450 PLN | |
14832 |
1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie, gwarancja. | Fi.527MK Mi.562 |
| 150 PLN | |
14833 |
1950 Plan 6-letni, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja na froncie znaczka i fotoatest. | Fi.527MK2 Mi.562 |
| 800 PLN | |
14834 |
1950 "groszy" znaczki z fioletowym stempelkiem typu 3, rzadko spotykane na oryginalnej korespondencji (wg.PZP grupa C) - 15 zł z serii Hibner, Kniewski, Rutkowski; list ofrankowany czworoblokiem, wysłany 21.11 z Gdyni do Łodzi, na odwrocie odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.80 euro). | Fi.528 Mi.666 |
| 250 PLN | |
14835 |
1950 groszy, firmowy list z Głogowa Małopolskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, gwarancja Jungjohann. | Fi.529 Mi.667 |
| 40 PLN | |
14836 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, I Kongres Pokoju, czworoblok znaczków za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję. | Fi.529 Mi.667 |
| 200 PLN | |
14837 |
1950 PODWYŻSZONA TARYFA, kartka firmowa z Dziedzic do Pruchnej wysłana 4.11.50 opłacona według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50, opłata 45 zł. | Fi.529 |
| 200 PLN | |
14838 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 40 gr. z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja. | Fi.530 B1 Mi.668 |
| 40 PLN | |
14839 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, seria 3 znaczków, w tym obydwa typy znaczka za 45 gr, czyste. | Fi.530, 531 I-II Mi.668-69 |
| 40 PLN SOLD | |
14840 |
1950 Światowy Kongres Pokoju w warszawie, znaczek z podwójnym moletowaniem drugiej litery W w słowie ŚWIATOWY. | Fi.530B1 |
| 30 PLN | |
14841 |
1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, lewy górny znaczek z podwójnym moletowaniem drugiej liter WY i K. | Fi.531B1 Mi.669 |
| 30 PLN | |
14842 |
1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES. | Fi.531IIs Mi.669 |
| 10 PLN | |
14843 |
1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, odmiany papieru. | Fi.532 Mi.670 |
| 30 PLN | |
14844 |
1950 Bolesław Bierut, czworoblok z pustopolami na marginesie. | Fi.533 Mi.671 |
| 35 PLN | |
14845 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.533 Mi.671 |
| 10 PLN | |
14846 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.533 Mi.671 |
| 15 PLN | |
14847 |
1950 Bolesław Bierut, znaczki z pustopolami z obiegu pocztowego, na pustopolach prywatna reklama firmy filatelistycznej L. Plewki z Leszna. Pierwszy przypadek spersonalizowanych pustopól/przywieszek w Polsce. Zwraca uwagę fakt, iż w ofercie firmy filatelistycznej w tym okresie była także "zamiana" znaczków - stare dobre czasy! | Fi.533, 535, 540 Mi.671, 673, 678 |
| 150 PLN | |
14848 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
14849 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
14850 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.535 Mi.673 |
| 20 PLN | |
14851 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.535 Mi.673 |
| 15 PLN | |
14852 |
1950 Bolesław Bierut, parka z lekkim abklaczem na odwrocie. | Fi.535 Mi.673 |
| 60 PLN | |
14853 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie. | Fi.535 Mi.673 |
| 80 PLN | |
14854 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.535 Mi.673 |
| 25 PLN | |